Cisza i spokój

Na rynku cisza i spokój, właściwie nic się nie dzieje. WIG dryfuje poniżej poziomu 61 900 pkt. , DJI nie przekroczył wsparcia 34 108 pkt.  (w cenach zamknięcia)  ,także na obecna chwilę moja prognoza przedstawiona w zeszłym tygodniu jest utrzymana , ale sytuacja jest podbramkowa.

W każdej chwili może się coś wydarzyć co może to wszystko zakłócić. Trzeba jednak na cos stawiać.

Ja na to wszystko patrzę z dystansu długoterminowego i traktuję ta ostatnia „korektę” wzrostową jako korektę , a nie początek hossy.

Każdy ma swój punkt widzenia na tą rzeczywistość i tylko czas zweryfikuje czy będę miał rację.

Domyślam że większość z was czytających mojego bloga oceniacie to co się dzieje na rynku z punktu widzenia krótkoterminowego tzn. ½ roku , rok, 2 lata i stąd wynika zupełnie inna interpretacja tego co się dzieje na rynku.

Prognozując WIG czy DJI dla mnie obszarem do analizy jest ostatnie osiem lat i więcej , dlatego nasze interpretacje mogą być zupełnie inne.

Każdy z nas sam wybiera sobie własną prognozę i czego się trzyma. I tak jest bardzo dobrze.

Ja przedstawiam jedynie swój własny punkt widzenia na to co widzę.

Dużo słucham wypowiedzi różnych osób na You Tube , i przyznam się że są tam wywiady które z mojego punktu widzenia są bardzo ciekawe. Np. Chojnacki Kwiecień mają bardzo ciekawy cykl wywiadów na temat złota.

Ten post ma 13 komentarzy

  1. admin

   Dziękuje za link. Pożyjemy zobaczymy kto będzie miał racje.
   Tak jak kiedyś wspominałem ….niby wszyscy widzimy to samo , ale rożne mogą być tego interpretacje.

  1. admin

   Dla mnie to wszystko to wirtualna księgowość.Nigdy nie dowiemy się prawdy bo rządzący będą zmieniali wskaźniki do swoich potrzeb.Dla nich najważniejsza jest możliwość dodruku nowego pieniadza , a co za tym idzie to trzeba trochę poczytać historie.Bo historia lubi się powtarzać .Jak ktoś tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć to obudzi się z ręką w nocniku i będzie miał pretensje do całego świata.

 1. Sławek

  Generalnie gospodarka leży na łopatkach. Jak widzę w castoramie czy w lerua ludzi jak na lekarstwo i pracownicy nie mają co robić przy kasach pustki nawet w sobotę no to na moje hamowanie idzie ostre Ale giełda widać rządzi się swoimi prawami

  1. admin

   Myślę że masz rację,ten osłabiony ruch to oznaka hamowania gospodarki i zmniejszonych możliwości zakupowych społeczeństwa.Działa to trochę z opóźnieniem.To spowolnienie gospodarki to dla mnie taki ruski czołg ,jak się ruszy to już trudno go zatrzymać.
   Jak się rozpoczął korona wirus to ludzie w marketach technicznych szaleli z zakupami , pomimo tego że giełda ostro dołowała.
   W gospodarce tez nie jest najlepiej.Z opinii znajomych którzy zajmują się handlem w sprawach technicznych widać wyraźne zmniejszenie obrotów.Firmy zaczynają zwalniać handlowców.
   Bardzo ciekawe wypowiedzi ma P .Bogusław Grabowski ekonomista ,były członek RPP.Twierdzi że nasz dług publiczny jest na granicy katastrofy , a PIS ciągle tylko pogarsza sytuacje i nie panuje nad tym.Dla nich liczą się tylko słupki wyborcze i motanie ludziom w głowach obietnicami rozdawnictwa publicznych pieniędzy.To prowadzi do katastrofy finansowej nie tylko w Polsce.
   Jak ktoś liczy w takich okolicznościach na kontynuowanie hossy to może się bardzo pomylić.
   Takie są moje przemyślenia w tej kwestii ,a fundamentem dla tego wszystkiego jest to co widzę na AT.
   Jak sobie to wszystko poukładam w głowie to jest to dla mnie bardzo prosto ,i niestety muszę to powiedzieć ……że lepiej to już było.

  1. admin

   Mogę powiedzieć tylko tyle że wszyscy patrzymy na ten sam wykres ale rożne wnioski wyciągamy.
   Dla mnie dno z bessy covidowej zostanie pokonane.
   Autor wpisu ma inne zdanie.
   Tylko czas rozstrzygnie kto ma rację.

 2. PR2

  Mamy pełen odpał, rynek zrobił to co miało być. Minimum odbicia w USA zaliczone. Kolejny opór 3-5 % wyżej, u nas podobnie. Jeżeli mają jechać dalej to maksymalna cofka powinna mieć maks. 3-4 %.
  https://stooq.pl/mol/?id=31025

  1. admin

   Uważam że jednak rynki graja podobnie , co nie oznacza że zachowują się idealnie tak samo.
   Jeśli sprawdzi się to co prognozuje to w najbliższym czasie będą kontynuowane spadki na wszystkich rynkach akcji.Wygląda na to że rynek brytyjski jest najsilniejszy .

 3. Michał

  Spadki będą kontynuowane? Jaka kontynuacja skoro rynek brytyjski historyczne szczyty. Więc jeśli kontynuacja to raczej wzrostów. DJIA poniżej szczytu mniej niż 10proc.

Dodaj komentarz