A jednak wracam z tarczą

Patrząc się na zakończenie dzisiejszego tygodnia wszystko wskazuje na to że będziemy mieli kontynuacje spadków. Więc obroniłem swoja pozycję i wracam z tego pojedynku z tarczą.

Należą się dwa słowa wyjaśnienia odnośnie mojego poprzedniego komentarza .

Sławek zwrócił mi uwagę że źle interpretuje opisywana lukę tygodniową na WIG.

Faktycznie luka na świeczkach tygodniowych która powstała pod koniec września br. pomiędzy 48 081/47 859 pkt . nie została domknięta.

Dla przypomnienia luka tygodniowa jaka powstała na WIG w marcu 2020 49 276/47 597 pokrywa się z tą aktualna na WIG.

Moim zdaniem ten poziom będzie bardzo ważny dla WIG w przyszłości.

Na razie jednak czekają nas dalsze spadki.

Po dzisiejszej sesji DJI kontynuuje spadek – ok. 2 % pod koniec dnia dzisiejszego.

Jak na przełomie roku pisałem o rozpoczęciu krachu na skalę światową nikt nie widział obecnego zagrożenia dla giełdy. Ja tez nie ….. widziałem to tylko na wykresie.

Teraz jakby wszystko się odkrywało…..wojna na Ukrainie ,astronomicznie wzrosty cen surowców, drastyczny spadek udzielanych kredytów hipotecznych na zakup mieszkania ,drastyczny spadek ilości sprzedawanych mieszkań przez deweloperów , inflacja praktycznie na całym świecie.

Nie jestem jasnowidzem i nie przewidziałem tego wszystkiego tylko czytam to co widzę na AT.

To tak jakby AT dawała mi sygnały o zbliżającej się górze lodowej chociaż na powierzchni wody nic wtedy nie było widać. Dzisiaj ta góra lodowa powoli wynurza się i na odległym horyzoncie widać już pierwsze były lodu. Ale przecież orkiestra na TItaniku wciąż gra jeszcze więc nie warto się tym przejmować. Tak przynajmniej podchodzi do tego tzw. większość. A w tej większości są nie tylko nowi inwestorzy ale i experci od giełdy i gospodarki.

Taki np. Przewodniczący RPP z tytułem Profesora P. Glapiński mówi dzisiaj że żadnego zagrożenia dla gospodarki nie ma , i recesja nam nie grozi.

Może założył złe okulary i nie widzi tej podwodnej  góry lodowej która się do nas zbliża , albo jest skorumpowanym urzędnikiem powiązanym z władzą , albo po prostu jest analfabetą ekonomicznym i na niczym się nie zna.

Przecież on powinien przewidywać co będzie się działo w przyszłości za rok , 2 lata.A on jak ślepiec widzi to co wszyscy widzą.Jak jeszcze rok temu jak nie było inflacji to mówił że wysoka inflacja nam nie grozi,jak rok temu nie było problemu z węglem to mówił ze trzeba się puknąć w głowę jak ktoś będzie mówił że węgla zabraknie itd, itd.

Musimy mieć w tym wszystkim swój rozum bo na takich nieudaczników, analfabetów ekonomicznych i politycznych ( Sasin,Morawiecki , Kaczyński ) nie ma co liczyć.Powinno się ich wystrzelić w kosmos bez biletu powrotnego .

Jakie jest wasze zdanie ???

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Sławek

  Cały czas czekam na twoja odpowiedź odnośnie poziomu 28490 Prosiłbym o pokazanie wykresu jak to widzisz łącznie ze zniesieniem 61,8 fibo. Ciekaw jestem z jakiego poziomu liczysz to zniesienie. Tylko proszę nie pisz że rynek pójdzie inaczej AK to zdradzisz Przeciez wysłałeś swoją wizje tu cytat do wielu instytucji finansowych minn. do Buczka No chyba nie chodzi o sam poziom

  1. admin

   Jeśli chodzi o Buczka to wysłałem mu wykres w sierpniu 2019 r fali A/B/C na WIG z naniesieniem poziomu 28 490 pkt.Taka sama jaką umieszczam na blogu.
   W pewnym stopniu mnie obraził jak spytałem się o możliwość współpracy z nim bo zaproponował mi ze jak chce pracować na rynku kapitałowym to powinienem skończyć np. kurs maklerski lub doradcy inwestycyjnego czy inny MBA.Ja uważam że wiem więcej na temat przyszłości giełdy i co się na tym rynku dzieje od wszystkich jego analityków i doradców inwestycyjnych razem wziętych więc skończyłem z nim korespondować .Nie podałem mu żadnych szczegółów odnośnie metody jaka się posługuje.Nie znajdziesz jej w żadnych książkach ani kursach.Niech sobie sami jego analitycy do tego dochodzą jak ja to wyznaczyłem jeśli w ogóle będzie to ich interesowało.Wystarczy że pokazuje kawa na ławę co się stanie , a szczegółów nie będę nikomu zdradzał.Nie będę również robił żadnych płatnych szkoleń w tym temacie.Wykres z fibo 61,8 wysyłam ci na twoja pocztę bo nie wiem jak go wkleić do odpowiedzi.Ja widze tam złoty podział.Zwróć uwagę że ten złoty podział zauważyłem dopiero jak WIG osiągnął aktualny szczyt na poziomie 74 813 pkt. a poziom 28490 pkt wyznaczyłem praktycznie 3 lata wcześniej.
   nie mogę wysłać wykresu na twoja pocztę syzyf2408@poczta.pl
   Złoty podział – 1000/28490/74813

 2. Sławek

  Andrzej wyslałem ci wiadomość na meila

  1. admin

   ok. Po dzisiejszej sesji jesteśmy coraz bliżej poziomu WIG 45 864 pkt z dn. 29.09.2022.Pokonanie tego oporu pewno nastąpi jeszcze w tym tygodniu i będzie kontynuacja spadku.

 3. Sławek

  Ten poziom wsparcia pokonamy zapewne już dziś

Dodaj komentarz