Co dalej …….

Nie wnikając w szczegóły nastrojów na rynku i w gospodarce bo moim zdaniem to nie ma żadnego znaczenia trzeba sobie zadać pytanie co dalej.

Zgodnie z swoja długoterminową prognoza uważam ze rynek będzie spadał. Zarówno WIG ,DJI jak i DAX. Ale warto też popatrzeć na aktualną sytuacje na wykresach.

Na WIG nie widzę nic ciekawego ale na DJI to wygląda już trochę inaczej.

DJI od 4.01.2022 z poziomu 36 799 pkt . kontynuuje spadek. Na wykresie można zauważyć bardzo charakterystyczne coraz niższe dołki indeksu i tak 27.01 ,8.03 , 20.05 i ostatni 17.06.

Po każdym dołku była mocna korekta wzrostowa ,ale szczyty tych korekt tez były coraz niżej co moim zdanie świadczy o słabości rynku i potwierdza moja tezę o kontynuacji spadku.

Ostatnia korekta na DJI która rozpoczęła się 17.06.2022 na poziomie 29 888 pkt. moim zdaniem zakończyła się w dniu 21.07 na poziomie 32 036 pkt, Było to dokładnie 0,618 spadku zaznaczonego na rysunku.

Oczywiście nie jestem jasnowidzem i nie przewidziałem że taka będzie ta korekta ( raczej stawiałem na 0.382 ) ale tak to teraz widzę. Utrzymuję w dalszym ciągu pozycje krótkie na kontraktach WIG 40 i ostanie dni były dla mnie bardzo trudne bo nie byłem pewien kiedy ta korekta się skończy.

Ale wyszedłem z założenia że jeśli prawdą jest że WIG będzie zgodnie z moja prognoza kontynuował spadek , a wykres DJI po każdej korekcie ustanawiał nowy niższy szczyt tak tez powinno się teraz stać.

Nie miałem i nie mam 100 % pewności że tak się stanie ale wszystko to co widzę prognozuje na dalszy spadek DJI na dniach , co pociągnie za sobą i inne indeksy np. WIG, DAX.

Warto również zwrócić uwagę na rynek złota i srebra.

W ostatnich dniach złoto dobiło do dna w dn. 20,07.2022 na poziomie 1694 $  i zatrzymało się nieznacznie wyżej dołka z dn. 8.03.2021.

Czyżby to był koniec korekty na złocie i zaczął się ponowny wzrost ceny złota.

Wszystko na to wskazuje wg. mnie .

Uważam że zawsze trzeba sobie poszukać na rynku potwierdzenia swojej prognozy w innym instrumencie i wtedy staje się to bardziej przejrzyste. Można się oczywiście pomylić ,ale żeby inwestować trzeba mieć jakąś prognozę …..albo długoterminowa albo krótkoterminową , ale trzeba ja mieć.

Ten post ma 11 komentarzy

 1. Sławek

  Gołym okiem widać że didżej przebił lokalny opór i zmierza do drugiej czerwonej belki tam jest teraz kolejny mocny opor

  1. admin

   Jaki wg Ciebie opór został pokonany i do czego obecnie wg Ciebie zmierza DJI ….kazdy widzi to inaczej

 2. Sławek

  Kolejny ważny opór na didzeju to 33200 czy tam dotrzemy czas pokaże ale jest spora szansa U nas po mega wyprzedaniu złotego. Zagranica zaczyna wchodzić w naszą walutę czyli wymienia i kupuje przecenione aktywa.
  Tę linię spadkową , którą narysowales,przecież sam wiesz że rynek tak nie spada .Panika to jest w ostatniej fazie bessy

  1. admin

   Lini spadkowa którą narysowałem to tylko oznaczenie że rynek w dalszym terminie będzie spadał ….nie wiem jak mocno ale uważam że po przebiciu poziomu 29 300 pkt tempo spadku się wzmocni.W ostatnim etapie mogą być spadki nawet po 10 % , ale to są takie tam moje przypuszczenia niczym nie poparte.
   Zdecydowanie nie liczyłbym że rynek pokona poziom 33 200 pkt.Pokonanie tego poziomu świadczyłoby o dużym potencjale wzrostowym , a takiego moim zdaniem nie ma.Rynek jest bardzo słaby i tylko ostatnie nadzieje optymistów tak długo go utrzymują na tym poziomie.
   Mogę się oczywiście mylić , ale tak to widzę.

 3. Ewcia

  Przecież sekwencja niższych dołków już się załamała. I obecnie jesteśmy wyżej niż ostatni lokalny szczyt.
  Mowa o DJIA

  1. admin

   Dla mnie kolejne szczyty są coraz niżej , a kolejne dołki tez są coraz niżej.Ostatni szczyt dla mnie mnie był z dn. 2.06 na poziomie 33248 pkt. potem dno i korekta 0.618 zgodnie z rysunkiem.

 4. Sławek

  Na przestrzeni 100 lat na didzeju bylo ponad 200 tygodniowych luk hossy i wszystkie prócz jednej z lat 70-tych nie zostala domknięta. Takze teraz rynek zapewne ją kiedyś domknie a ten poziom to 28 271 pkt. .Pytanie tylko kiedy.
  Dzis na gpw zaczyna się coś dziać przed posiedzeniem fedu ,widać gołym okiem ,że na najwiekszych bankach ,kursy sa trzymane za pysk tak jakby ktoś coś wiedział. Te dwa dni odpowiedzą w ktora strone zmierzamy ,przynajmniej w krótszym terminie

  1. admin

   Bardzo ciekawe spostrzeżenie…….Ja mam wyznaczony poziom spadku dla DJI na poziomie ok 9500 .Jest to zgodne z tym o czym piszesz ze DJI powinien dalej kontynuować spadek.Ważnym poziomem wsparcia jest ok 29 400 .Jak ten poziom wsparcia zostanie pokonany , a wg mnie tak , to droga do dalszych spadków jest otwarta.Z punktu wodzenia psychologicznego co nie ma zupełnie nic wspólnego z AT tzw. większość powinna zauważyć że droga do dalszych spadków jest możliwa i wtedy spadki mogą nabrać rozpędu.Tak myślę ale nie muszę mieć racji.To przecież jest giełda

 5. Sławek

  Mała pomyłka niedomknięta luka hossy to 28 481 pkt a silne wsparcie to góra tej luki czyli 29 157 pkt

 6. Can I simply say what a relief to uncover someone who really understands what they are discussing on the internet. You certainly know how to bring an issue to light and make it important. More people ought to look at this and understand this side of the story. I cant believe you arent more popular since you certainly have the gift.

  1. admin

   Dziękuje bardzo ,taki komentarz potwierdza ze warto o tym pisać.Zbieram siły żęby ponownie napisać do Roberta Prechtera z moją aktualna prognozą (pisałem już do niego 2 razy na przestrzeni 10 lat ,ale bez odzewu ) , może teraz się uda .

Dodaj komentarz