Czy to na pewno korekta ????

Mam nadzieje że tak. Po tych ostatnich wczorajszych wzrostach miałem nie tęgą minę i jak zwykle musiało minąć parę godzin żebym ochłonął i na spokojnie przeanalizował co się dzieje i jak może być przyczyna. Analizowanie tego na bieżąco gdy wchodzą duże emocje niezależnie czy pozytywne czy negatywne nie zawsze się sprawdza.

A tak rano w sobotę spokojnie przy kawie otworzyłem komputer i zacząłem sprawdzać co się dzieje.

I znowu znalazłem coś bardzo ciekawego .Odbicie na WIG nastąpiło po dwóch czarnych świecach na poziomie ok.48 400 pkt .tzn. dokładnie w górnym obszarze tygodniowej luki świecowej na WIG która utworzyła się  na przełomie lutego i marca 2020.Pewno nie zwrócił bym na to uwagi gdyby nie to że było takie gwałtowne i zaliczyłem  duże straty które mam na kontraktach.

Zawsze pisałem że patrząc na giełdę trzeba patrzeć się w skali mikro i makro.

Ta luka nie jest przypadkowa i ma swoja bardzo dużą wagę która w przyszłości da znać o sobie.

Będę teraz obserwował czy podobna luka tygodniowa na WIG która utworzyła się pod koniec sierpnia 2022 zostanie pokonana.

Na DJI mamy też nie zamkniętą lukę tygodniową która utworzyła się w sierpniu 2022.

Az strach się bać co się stanie jak i ona miałaby się domknąć.

Jeśli luka na WIG się domknie  to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ta korekta ( bo cały czas tak ja traktuje ) będzie dłuższa i będę skracał pozycje krótkie na kontraktach. Jeśli nie to rynek powinien kontynuować dalszy spadek .

Ciekaw jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Sławek

  korekta wzrostowa dobiega lub dobiegla końca .Nie sadze by indeks wig 20 dobil do silnego oporu na 1650 .A jezeli nawet to będzie wszystko w co watpie .Idzie ostry zjazd na giełdach

  1. admin

   Wszystko idzie zgodnie z moją prognozą.Nic więcej nie mogę dodać.W sobotę coś na pewno napisze.

 2. Sławek

  Ciekawa sytuacja na złocie. Wsparcie a 1680 wyłamane. I Ciekawe czy to fejk i złoto powróci na wyższe poziomy i fale 5 czy lecimy w stronę 1400 ???

Dodaj komentarz