Jak grom z jasnego nieba

W ostatnią środę przeanalizowałem wykres DJ i stwierdziłem że na poziomie 35 600 pkt mamy bardzo mocna barierę oporu .Ponieważ nie udało się go sforsować zdecydowałem się na zajecie pozycji krótkiej na kontraktach na WIG 40.Była to bardzo trudna decyzja bo jak zwykle nie ma się żadnej pewności czy rynek będzie podążał zgodnie z moja prognozą. Ale ponieważ byłem pewny na 90 % że mam racje zdecydowałem się na ta krótka pozycję. Wcześniej myślałem o otworzeniu pozycji krótkiej gdy WIG spadnie poniżej poziomu 67 999 pkt. ale nie potrafię być zbyt długo poza rynkiem i zaryzykowałem …….jak zwykle z resztą.

To co się stało dzisiaj przerosło moje oczekiwania .Rynek zaczął się walić ,indeks WIG 40 jak i WIG gwałtownie zaczęły spadać .

Nie jest nowiną że prognozuje od dłuższego czasu krach na giełdzie ale to co się stało dzisiaj tylko mnie potwierdziło w tym że tzw. „większość nigdy nie ma racji”.

Przy analizowaniu rynku posługuje się tylko analiza techniczna w czystej formie zjawiska około rynkowe mnie nie interesują , a inwestuje zgodnie z tym co odczytuje na wykresach.

Na FB jest taka grupa „ inwestowanie długoterminowe na GPW „ gdzie administrator Albert Rokicki  nie dopuszcza moich postów …..promuje zdecydowanie siebie ,ale dzisiaj przedstawił bardzo ciekawy test:   czy dzisiejsze spadki to :

– tylko krótkotrwała korekta i niedługo rynek odbije                                     – 327 głosów

– to początek głębszej korekty tzn . więcej niż 20 % od szczytów                             – 171 głosów

– to początek długotrwałej bessy                                                                           – 45 głosów

Jeszcze w zeszłym tygodniu nikt nie traktował poważnie możliwości większych spadków, większość pisała o możliwych wzrostach itp. , a tu nagle jak rynek się obsuwa i to gwałtownie to ludzie się budzą i zaczynają dopuszczać do siebie ze spadki tez mogą być …..jak chorągiewki na wietrze.

Jestem przekonany że nasi analitycy dyplomowani i nie i experci od giełdy znajdą powód tych spadków , a może i nawet kilka powodów……..tak samo jak nie widzieli jeszcze w zeszłym tygodniu zagrożenia dla rynku.  Gdyby rynek np. ruszył dzisiaj gwałtownie w górę to tez by znaleźli przyczynę tych wzrostów. O to jestem pewny.

Ile sa warte takie prognozy i ocena rynku sami sobie odpowiedzcie.

Ja ma jedną konkretną prognozę na najbliższy czas , rynek a dokładnie WIG spadnie do

poziomu  28 490 pkt. i do tego czasu będę utrzymywał pozycję krótka na kontraktach na WIG 40 zwiększając pozycje stopniowo w miarę w zrostów.

Przebicie przez WIG poziomu 67 999 pkt z dn. 28.06.2021 uznam za potwierdzenie moje prognozy.

Poniżej dołączam wyniki moich 2 portfeli inwestycyjnych .

  1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – zysk 557 zł     zysk 5,57 %
  2. Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short       – strata 541 zł       strata – 5,41 %

W portfelu nr. 1 wychodzę na plus.

Portfel nr. 2 jeszcze na minusie …..trzeba poczekać …na niego tez przyjdzie czas

Ten post ma jeden komentarz

  1. Kadia

    Czekam na kolejne artykułu

Dodaj komentarz