Nie spodziewałem sie takiej korekty na DJI

To co w chwili obecnej dzieje się na giełdzie najlepiej moim zdaniem widać na wykresie DJI.

DJI przebił linie oporu na poziomie 33 250 i idzie w górę. Nie spodziewałem się tego , ale jestem przekonany że w najbliższym czasie ( kilku dni ) załamie się i rozpocznie spadek.

Zredukowałem swoja krótką pozycje na kontraktach i w dalszym ciągu gram na spadek.

Na rys. 3 DJI zaznaczyłem potencjalny obszar w którym DJI powinien się poruszać. W chwili obecnej moim zdaniem jest na granicy korekty zwyżkowej. Jak będzie prawda czas pokaże.

Szukam przyczyny dlaczego DJI tak mocno rośnie i jednocześnie szukam potwierdzenia co do mojej długoterminowej prognozy spadku WIG do poziomu 28490 pkt.

Jeśli giełda ma pójść w dół to złoto powinno iść w górę. Trzeba mieć jakieś założenia prognozując co się stanie na rynku. Nie można wszystkiego uzależniać od czynników zewnętrznych . bo to nie ma sensu.

Na rys. 1 i 2 przedstawiłem wykresy złota i dolara za ostatnie pięć lat.

Prawda jest taka że każdy na wykresie widzi to co chce widzieć a niekoniecznie to co faktycznie się dzieje. Ja szukam potwierdzenia do dalszych spadków na indeksach DJI i WIG oraz wzrostów na złocie i widzę to tak .

Dolar od 2 lat , a dokładniej od 2008 roku jest w ostrym trendzie wzrostowym. Od miesiąca zaczyna spadać i to może być początek dużej korekty tego wzrostu , a co idzie za tym wzrostu ceny złota.

Złoto od miesiąca rośnie równolegle jak USD spada. To nie może być przypadek.

Jeśli do tego dołożymy ze DJI powinien na przestrzeni kilku dni zacząć spadać to mamy proste rozwiązanie .

DJI w długim terminie będzie kontynuował spadek , a złoto będzie rosło.

Jak ma się do tego WIG.

Przedstawiłem to na rys. 4.

Zaznaczyłem tam 4 korekty na WIG .Począwszy od pierwszej każda następna jest  coraz bardziej pozioma.

Optymista będzie tu widział początek mocnego ruchu w górę , a ja widzę że korekty są coraz bardziej słabe i w najbliższym czasie rynek się mocno załamie.

Kto będzie miał racje czas pokaże .

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Can I simply say what a relief to uncover someone who really understands what they are discussing on the internet. You certainly know how to bring an issue to light and make it important. More people ought to look at this and understand this side of the story. I cant believe you arent more popular since you certainly have the gift.

    1. admin

      Dziękuje bardzo ,taki komentarz potwierdza ze warto o tym pisać.Zbieram siły żęby ponownie napisać do Roberta Prechtera z moją aktualna prognozą (pisałem już do niego 2 razy na przestrzeni 10 lat ,ale bez odzewu ) , może teraz się uda .

Dodaj komentarz