Spadamy

Spadek cen akcji na giełdach nabiera rozpędu. Wygląda na to że moje prognozy się sprawdzają. Wynikają one z AT i tylko z AT.

To że branża bankowa odsłoniła swoją słabość i można powiedzieć banki na kilku rynkach się sypią , pomimo zapewnień kilku ważnych polityków takich jak Prezydent USA Joe Biden , kanclerz Niemiec , czy nasz Premier że w branży wszystko jest ok.

Jeszcze stosunkowo niedawno wydawało mi się że banki Szwajcarskie są bardzo mocnym gwarantem przechowywania gotówki , a to co się stało z Credit Suisse w ostatnich dniach pokazało że nawet banki szwajcarskie nie są żadnym gwarantem przechowywania gotówki. Z dnia na dzień można było stracić wszystkie swoje oszczędności. Mam tu na myśli duże oszczędności powyżej 250 tys USD bo tyle chyba stanowi  gwarancja banku .

Co prawda Szwajcaria uratowała Credit Suisse , ale czy następnym razem ktoś uratuje USB.

Do tego doszedł Deutsche Bank. Leci na łeb na szyje.

Można powiedzieć że to sa przyczyny aktualnych spadków.

Ale czy można było je przewidzieć .

Wygląda na to że mnie się „udało”.

Na podstawie AT przewidziałem spadek indeksów po ok. 3 miesięcznej konsolidacji .

Czy w ogóle to jest możliwe to już sami sobie musicie odpowiedzieć na to pytanie.

Dla mnie nie ma żadnego znaczenia co zrobi FED ….bo nic nie zrobi ….czy inni experci od ratowania gospodarki ……nic nie zrobią ….bo moim zdaniem giełdy będą spadały coraz mocniej.

Zastanawiam się nad złotem i srebrem ……mam takie własne wrażenie jakby ten upadek banków pozrywał kotwice dla cen metali kolorowych i teraz rynek ten pokaże co potrafi.

No bo jeśli nie ma żadnego sensu trzymanie oszczędności w bankach , bo z dnia na dzień można stracić wszystko  to gdzie lokować swoje oszczędności ……w wirtualnych BTC czy złocie i srebrze …..a może w amerykańskich akcjach?????

Historia lubi się powtarzać i mam wrażenie  że w niedługim czasie rządy światowe  zabronią lokowania oszczędności w złocie i srebrze …..i wtedy będzie bardzo ciekawie.

Jak zwykle wybiegam do przodu i kilka milowych kroków , ale dla mnie to wszystko co się obecnie dzieje staje się coraz bardziej klarowne i oczywiste.

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Andrzej

  Chyba tylko wig poszedl w dol. Nasdaq, DJ i sp500 w gore poszly. Szkoda bo za 6 dni kupuje jak co miesiac i jeszcze dywidendy sie wyplaca i zainwestuja. Mam nadzieje ze cos moze jeszcze chinskie spadna bo od czasu jak ostatnio kupilem wystrzelily ponad 30% w gore. Pozostaje trzymac kciuki ze cos spadnie moze przed koncem miesiaca!

  1. admin

   Z mojego punktu widzenia DJI od połowy lutego spada.Obawiam się że giełdy się posypią.Takie jest moje zdanie.

   1. Andrzej

    Ja tez mam taka nadzieje. Bardzo nie lubie jak mi sie miesieczne wplaty i dywidendy inwestuja na szczytach. Trzymac kciuki!

  1. admin

   Autor tez ma podobne określenie tego krachu na SVB jako wierzchołek góry lodowej , z tym ze ja to widzę jako jedną odnogę góry lodowej która się teraz wyłoniła spod wody ….a przed nami następne czarne łabędzie ….nie wiadomo kiedy i niewiadomi jakie.

   1. Andrzej

    Statystycznie to koniec swiata jest raz na 7 lat. Ostatni byl w 2020 roku wiec mysle ze w ciagu paru lat cos sie zdarzy. Pewnie powtorzy sie znany od lat scenariusz ze ulica bedzie sprzedawac akcje a rozsadni inwestorzy beda kupowac. Ostatnie pare lat przynioslo rewelacyjne zwroty wiec mozliwe przez najblizsze pare lat zwrotu beda gorsze. Ja mam tylko nadzieje ze te przyszle krachy nie beda mialy takich szybkich wybic jak covid czy tam 2008. Zawsze lepiej jak dluzej trwaja bo wtedy mozna wiecej kupic. Ostatnio patrze na REITy USA – podnoszenie stop procentowych spowodowalo ze te aktywa staja sie tansze. Ciekawa opcja zeby dodac do portfolio.

Dodaj komentarz