Wyczekiwanie

Od dwóch miesięcy DJI dryfuje  . Praktycznie niewiele się zmienia na pierwszy rzut okiem .Ale poziom 34 108 pkt z grudnia nie został pokonany. Dla mnie to jest cenna informacja bo potwierdza moja prognozę o kontynuacji spadków.

Podobnie WIG od stycznia dryfuje z tendencja do osłabienia.

Takie dwumiesięczne zawieszenie musi w końcu spowodować wybicie dołem lub górą.

Ja prognozuję wybicie dołem.

Trudno powiedzieć co spowoduje to wybicie ,ale moim zdaniem brak kontynuacji wzrostów które rozpoczęły się w październiku 2022 i teraz ten trend dryfujący świadczą o braku siły na kontynuację wzrostów , a co za tym idzie duże prawdopodobieństwo spadku z dużym impetem.

Nie mam żadnych dowodów na to , ale swoja przypuszczenia wysuwam na podstawie długoterminowej prognozy. Czy się ona sprawdzi ,  czas o tym zdecyduje.

Ciekawy artykuł podesłał mi PR2  o OpenAI która stworzyła genetyczną inteligencję .Wg nich 15 lutego to data potencjalnego krachu finansowego.

Pożyjemy zobaczymy. Nie mam przekonania do takich stworów bo w końcu tworzą go tylko ludzie którzy tez się mylą.

W piątek stała się dość dziwna sprawa. Bez żadnego powodu ( przynajmniej ja takiego nie zauważyłem ) miałem w piątek 10 razy większą oglądalność niż zazwyczaj ( tzn. średnią z ostatniego roku ) .Nie wiem co się stało i dlatego zadaje takie pytanie .Może ktoś z was zna odpowiedz na to pytanie.

Rynek złota i srebra bez większych zmian.

Ten post ma 5 komentarzy

  1. admin

   To juz druga prognoza krachu w najbliższych dniach.Czy to sie sprawdzi nie mam pojecia i nie mam zdania na ten temat.
   Z pełnym szacunkiem do Kiyosaki ( jego książkę czytałem i jest doskonała ) nie zgadzam się z nim że BTC to dobra inwestycja.Moim zdaniem BTC poleci na łeb na szyje razem z akcjami , a może jeszcze szybciej.
   Co do ostatniego linku to autor jest zwolennikiem hossy i tak ten rynek postrzega.Trudno mi z nim polemizować bo mam zupełnie inny pogląd na tą sprawę.
   Dziękuję za podesłany materiał

 1. Michał

  Taka ciekawostka. Masz long na srebrze gdzie spadek 12proc w 2 lata. A o DJIA mówisz, że słabo wygląda i ma kontynuować spadki. Tylko, że DJIA w ciągu 2 lat jest na plusie, jakieś 7 proc.
  DJIA wygląda technicznie lepiej niż srebro. To jakieś sygnały AT wskazują, że srebro long a DJIA short?

  ja już wspominałem, że przy “krachu” na rynku srebro też mocno spadnie bo tak ostatnie bessy wyglądały.

  1. admin

   Podstawą do mojej prognozy jest ośmioletnia formacja A/B/C na WIG którą opisuje w blogu.Pochodną w tym wszystkim jest miedzy innymi DJI .
   Rozpatrywania zachowania giełdy w okresie 2 lat z mojego punktu widzenia nie ma sensu , bo jest bardzo niewiarygodne.
   To samo dotyczy rynku złota i srebra.
   To że coś przez ostanie dwa lata rosło czy spadało w chwili obecnej moim zdaniem nie ma żadnego znaczenia.Nie można prognozować przyszłości na podstawie ostatnich np. dwóch lat.Takie jest moje zdanie a że tzw. większość właśnie w ten sposób próbuje zdiagnozować rynek to już jest ich własny wybór.
   Żeby prawidłowo wyznaczyć cztery pory roku wiosna , lato, jesień i zimę trzeba rozpatrywać to w zakresie co najmniej 12 miesiecy.
   Prognozowanie 4 pór roku na podstawie 2 lub 3 miesięcy nie ma najmniejszego sensu.
   W okresie jesieni zdarzają się takie ciepłe dni że ( analizując pogodę w zakresie 2 miesięcy ) można by pomyśleć że może nadejść lato.
   To tak jakbyś wylądował na bezludnej wyspie gdzie nie znasz pór roku i chciał je określić na podstawie 2 miesięcy podczas gdy cykl jest 12 miesięczny.Możesz się bardzo pomylić.

Dodaj komentarz