„Dobrobyt w kraju produkuje pasożyty , a nie bojowników życia”

Daniel Obajtek  będąc jeszcze Prezesem Orlenu sprzedał  30 % Rafinerii Gdańskiej Saudi Aramco  za bezcen. Saudi Aramco zapłaciło za to ok. 300 mln $ tzn. tyle ile mniej więcej wynosiła roczna dywidenda z akcji……Czyli za darmo.

Teraz Saudi Aramco wystawiła na sprzedaż te same akcje za 10 mld $.

Pewno kupi je Rosja i będzie współudziałowcem Rafinerii Gdańskiej.

Tak się wyprzedaje dobra narodowe za bezcen.

NIK zgłaszał ten problem podając że wycena Rafinerii Gdańskiej jest zaniżona o ok. 7 mld. $ i nic nie wskórali. A teraz Saudi Aramco sprzedaje je za 10 mld. $.

Nóż się w kieszeni otwiera.

Tacy ludzie powinni iść do więzienia do końca życia , a tymczasem okazuje się że Obajtek będzie reprezentował nasze interesy w Uni Europejskiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak dawno dawno temu Chińczycy żeby obronić się przed najazdami Mongołów zaczeli stawiać mur chiński to budowali go rzemieślnicy. Jak się okazało że któryś z nich był nieuczciwy i budował powierzony odcinek z materiałów bardzo słabych …a tym samym narażał mur na przedwczesne zniszczenie nie było kary finansowej , ani więzienia tylko kara śmierci.

W ten sposób powstał mur który pozostał do dziś.

A teraz nasze dobra narodowe które tworzone i budowane przez dekady jeden nieodpowiedzialny człowiek wyprzedaje za bezcen , i nic mu się nie dzieje.

Pewno dostał od Saudi Aramco pod stołem parę milionów $ , a może i więcej i teraz się śmieje z tego wszystkiego.

Zapytali założyciela Dubaju, Szejka Raszida, jak widzi przyszłość swojego kraju, a on odpowiedział:

„Mój dziadek jeździł na wielbłądzie, mój ojciec tak samo, ja jeżdżę mercedesem, mój syn Land Roverem, mój wnuk też będzie jeździł Land Roverem, ale mój prawnuk prawdopodobnie znowu pojedzie na wielbłądzie…”

Dlaczego to mówisz?

„Jest kilka odwiecznych zasad, które rządzą wszystkim w życiu. Mówiąc konkretnie, trudne czasy kształtują silnych ludzi, silni mężczyźni tworzą dobre czasy, dobre czasy rodzą słabych, a słabi tworzą ciężkie czasy. Wielu nie zrozumie, ale dobrobyt w naszym kraju produkuje pasożyty, a nie bojowników życia… ”

Niestety doczekaliśmy się dobrych czasów i rządzą nami nieudacznicy , pasożyty  i złodzieje.

Nic dobrego z tego nie będzie.

Kiedys tzn. ok 40 lat temu uważałem Arabów za ludzi bardzo prymitywnych .

Bardzo się myliłem . Teraz niektórzy nasi możnowładcy zbierają resztki z ich stołów.

A są i tacy co uważają ich za ludzi sukcesu.

Zamykamy nasze kopalnie by za 10 lub 20 lat Niemcy przejęli je za bezcen , i będziemy za parobków pracować we własnych kopalniach. Wystarczy że Niemcy zmienia prawo w UNI i będzie pozamiatane.

Chińczycy budują na potęgę setki a nawet tysiące nowych elektrowni węglowych bo maja swój własny węgiel i nikim się nie przejmują.

Ceny energii w Europie rosną niebotycznie i trzeba być nieprawdopodobnym optymistą żeby nie dostrzegać tego.

Nic ciekawego się nie dzieje na giełdzie więc tak skojarzenia mi przyszły do głowy.

Czasami trzeba patrzeć na to co się dzieje na świecie i rynku w skali mikro ( tak jak z tymi jaskółkami – które zwiastują deszcz……..lało w nocy jak z cebra…..prognoza sprawdziła się ), a czasami w skali makro.

Szukajmy jaskółek na rynku …..tych krótkoterminowych i długoterminowych które pozwolą nam przetrwać trudne czasy.

Ten post ma 19 komentarzy

  1. admin

   Z mojego punktu widzenia kupowanie bitcoinów to jest czysta spekulacja .
   Dlaczego Niemcy tak robią ….nie mam zielonego pojęcia.
   Państwo powinno inwestować w dobrze znane trwałe i stabilne instrumenty finansowe jak obligacje , złoto i srebro , a nie w “tulipany ” !!!!!!
   Czym się to skończyło w Holandii w XVII w. wszyscy wiedzą.
   Wyglada na to że rządza nami obecnie debile …kompletnie nieodpowiedzialni.
   W Polsce podobno ustalono że państwo będzie dopłacać 300 mln zł do aut elektrycznych i nie wiem ile do rowerów elektrycznych.
   Służba zdrowia lezy na łopatkach , za naszą wschodnią granica jest wojna….a oni dopłacają do aut elektrycznych których na chwile obecną nikt nie chce kupować!!!!!!

   1. Andrzej

    Kupowanie bitcoina nie rozni sie niczym od kupowania zlota czy srebra. Kazdy liczy ze sprzeda komus drozej a nastepna osoba liczy ze sprzeda naspepnej drozej…

    1. admin

     Zgadzam się ,tak samo można kupować wszystko,ale złoto srebro jest dla mnie czymś zupełnie innym niż Bitcoin

 1. Sławek

  Widać że TVN ci trochu mózg wyprali.Prokuratura ma wszystkie dokumenty odnośnie sprzedaży części akcji lotosu.Polacy teraz mają pośrednio czy bezpośrednio 50 % akcji obu podmiotów .A rząd dzisiejszego premiera lotos miał sprzedać Rosjanom nawet debata kiedyś była w sejmie a później głosowanie i zaważył jeden głos by lotos już dawno był w całości rosyjski jak i wiele spółek ,które za pomocą ich rządów były wyprzedawane. Za około 60 mld Bo pieniędzy nie ma i nie będzie .Patrz zagarnięcie OFE Pis tego pakietu lotosu też by nie oddał żeby nie komisja Europejska ,która nakazała to zrobić. A pisiory wręcz odkupowali sprzedane spółki jak pekao Alior i parę innych za ich rządów nic było nie sprzedawane
  A jeżeli były jakieś nieprawidłowości to jest mam nadzieję niezależny sad

 2. PR2

  Wszystkie akcje i obligacje będą mogły zostać przejęte z całkowitą zgodnością prawną w przypadku kolejnego załamania finansowego. David Rogers Webb wyjaśnia struktury prawne wprowadzone, aby osiągnąć cel, jakim jest „nieposiadanie niczego i bycie szczęśliwym”. Webb nazywa tę grę końcową „ Wielkim braniem ”. https://expose-news.com/2024/07/10/all-of-your-stocks-and-bonds-can-be-taken/

  1. admin

   Powoli powoli wypływają różne anomalia w świecie finansów.
   Normalny śmiertelnik , pewnie i drobny inwestor nie jest tego kompletnie nie świadomy, bo przecież do czego jak do czego ale do banku trzeba nic zaufanie.
   Kiedyś wspominałem że jeśli bank centralny drukuje dodatkowego 1 dolara z powietrza to banki komercyjne robią to w sumie razy 10.
   Warto czytać takie opracowania i głęboko się zastanowić co się za tym kryje.
   Przeczytałem ostatnio następny artykuł który mówi o wzroście złota o ok. 19 razy w stosunku do dzisiejszej ceny.
   powoli ….bardzo powoli pewne dane są ujawniane.

   1. Andrzej

    Ten 19 krotny wzrost ceny zlota przed 2120 jest pewny!
    Dow Jones pewnie bedzie tez w okolocach 200mln a sp500 w okolicach 30mln.

     1. Andrzej

      Chyba nie doceniasz upadku wartosci dolara przez taki okres czasu.

     2. admin

      Spadek wartości dolara dla mnie wiąże się bezpośrednio z krachem na giełdzie i wzrostem ceny metali szlachetnych

 3. pijakizlodziej

  No i ten jak i poprzedni artykuł ok!
  Zgadzam się w 100%,

  ale nie uprawiajmy tu polityki w komentarzach – bo to są bez sensu emocje!!!

  pozdr.

 4. PR2

  Arabia Saudyjska zagroziła G7 masową wyprzedażą europejskich obligacji, jeśli dotkną one rosyjskich aktywów. „Najpierw uderzymy we Francję i jej dług”

 5. Sławek

  Szeroki wig konsoliduje się w okolicach ath.Moim zdaniem szykuje się atak na 100 tys pkt

  1. admin

   Mam zupełnie inne zdanie w tej kwestii ,puki co zarówno dla DJI jak i wig doszliśmy do szczytu, jak usunę usterkę w blogu to na początku tygodnia przedstawię swój punkt widzenia

  1. admin

   Ten gość ma zupełnie inne spojrzenie na rynek ode mnie ,nie kwestionuje tego co on widzi , ale nie zgadzam się z nim dla DJI już doszliśmy do szczytu , mam problem z dostępem do bloga i mogę tylko odpisywać ,być może na początku tygodnia uda mi się rozwiązać ten problem , bo sytuacja w mojej ocenie jest arcyciekawa

Dodaj komentarz