Trudna sytuacja!!!!

Pomimo mojego „zaklinania „ rynków indeksy wciąż pną w górę. Ponieważ na chwile obecną nie mam koncepcji co tak naprawdę dzieje się na rynku to zdecydowałem w poniedziałek o zamknięciu dwóch krótkich pozycji i utrzymaniu jednej.

Psychicznie jestem już bardzo zmęczony tymi wzrostami, bo w końcu od ponad roku walczę z rynkiem i wszelkie moje prognozy są nietrafione. Ale w dalszym ciągu nie jestem przekonany do tej „hossy”.

Pewno brzmi to dość dziwnie ale tak jest.

Zamykając te dwie pozycje krótkie na kontraktach nie musze już dopłacać do depozytu, a na pewno rynek kiedyś tam się odwróci. Na chwile obecna nie mam na to pomysłu więc zdecydowałem się na ten krok.

Nie mam pojęcia jak długo jeszcze utrzyma się ta „hossa’ , ale trwa ona już 1,5 roku i wzrosty są takie duże że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że sytuacja się odwróci.

Zmiana strategii przeze mnie w chwili obecnej byłaby bardzo dużym błędem.

W przyszłym tygodniu ma być podany oficjalny komunikat o zwolnieniu dofinasowania z Uni Europejskiej dla Polski. Jaki to może mieć wpływ na rynek tego nie wiem ale na pewno experci od spekulacji  ostrzą już zęby. Z mojego punktu widzenia to zdarzenie mnie nie interesuje. Ważne jest co będzie dalej i co się wydarzy po 8 marca.

Na chwilę obecną  nie widzę żadnych poziomów technicznych do końca „hossy”.I dlatego mam problem .Ale z drugiej strony ograniczając straty mogę z większym spokojem patrzeć na to co się dzieje na rynku.

Pewno z czasem się to wyjaśni  i będę mógł spróbować to wyjaśnić – po swojemu.

Ale na chwilę obecna bardziej bazuje na intuicji i „nadziei” że rynek nie będzie cały czas rósł.

Ten post ma 13 komentarzy

 1. Sławek

  Powiem ci Andrzej że dla Buczka byłbyś nie lada fachowcem

 2. Andrzej

  Zgadzam sie, bardzo trudna sytuacja. Dla wszystkich- spekulantow bo nie wiedza co robic I dla inwestorow bo kupuja drogo. Miec nadzieje ze przyjda jakies przeceny.

 3. Slawek

  Czy wyciagasz Admin jakieś wnioski i sensowność z dalszego trwania tego bloga.Jakieś refleksje czy cos w tym stylu.????
  1,5 roku kompletnej klapy.Jaki przekaz nam chcesz jeszcze przedstawić ?????

  1. admin

   Przez kilka dni byłem poza zasięgiem internetu i nie mogłem nic napisać.
   Dzisiaj napisze post kończący miesiąc.
   A dzieją się ciekawe zjawiska.

 4. Michał

  AT wskazała 28k na WIG. To jakieś 1/3 obecnego poziomu.
  Co ciekawe obecnie spółki WIG20 zarabiają tak, że banki mają c/z na poziomie 10. Pkn to w ogóle kosmiczne zysk w stosunku do kapitalizacji ale tu pomijam bo ryzyko polityczne.
  Więc jakby założyć, że wszystko miał spaść 60-70proc to przy obecnych wynikach banki by miały wycenę na poziomie zyskow z 3-4 lat.
  Dlatego powtarzam, że tę strategię AT na długi termin, zwłaszcza spadkowe nie są dużo warte.

Dodaj komentarz