Co będzie w poniedziałek ????

Poniedziałek może się okazać bardzo ciekawym początkiem tygodnia.

Po piątkowej sesji WIG zbliżył się do poziomu luki tygodniowej na świecach tygodniowych która utworzyła się na początku marca 2020 na poziomie 49 276 / 47 597.

Obecny poziom WIG to 48 081 pkt.

Przypuszczam że w poniedziałek notowania otworzą się poniżej poziomu 47 597 pkt. i luka ta nie zostanie domknięta do końca tygodnia. Jeśli tak się stanie to droga do kontynuacji dalszych spadków będzie otwarta. W piątek w połowie dnia otworzyłem 2 dodatkowe krótkie na WIG 40 i czekam na poniedziałek. Jak moja prognoza się sprawdzi to wszytko będzie ok. ,jeśli nie i WIG nie pokona tej luki zamknę  te dwa dodatkowe kontrakty aby ograniczyć straty.

Warto też zwrócić uwagę na to że DJI w piątek pokonał poziom wsparcia 29 888 pkt. z dn. 17.06.2022 i droga do dalszych spadków moim zdaniem jest otwarta.

Złoto niestety spada w dalszym ciągu ale to nie jest zmartwienie dla mnie bo jest dla mnie inwestycja długoterminowa tzn. 3-5 lat.Na rys.2 zaznaczyłem mój punkt widzenia na to co się obecnie dzieje na złocie.

Od 2015 roku rozpoczęło hossę  i w chwili obecnej znajduje się na etapie „2” fali korekcyjnej w pięciofalowym cyklu impulsu.

Fala „1” i „2” zwykle powstaje przy bardzo negatywnych informacjach z rynku i niewiele osób jest przekonanych do powstającej nowej hossy. Dopiero na etapie fali „3” tzw. większość zauważa możliwy dalszy wzrost a jak  wszyscy już będą przekonani do złota że to jest bardzo dobra inwestycja tzw. ulica będzie kupować na etapie fali „5” ja będę sprzedawał.

Taką mam długoterminową strategię do inwestycji w złoto i jak zwykle nie oczekuje na potwierdzenia mojej  prognozy przez tzw. uznanych i szanowanych expertów od giełdy z tytułami i bez tylko robię swoje.

Ten post ma 21 komentarzy

 1. Sławek

  Już Ci pisałem że ta luka nie ma już kompletnie żadnego znaczenia ona już nie istnieje bo została domknięta w covidowej hossie. Teraz znaczenie ma wsparcie na 44 tys pkt oraz tam gdzie jest jeszcze tygodniowa niedomknięta luka hossy na ok 41.. tys pkt. Ten zasięg może w szybkim tempie zostać osiągnięty gdyż na mwig 40 wyraźne wyjście dołem z klina. No chyba w ciągu trzech sesji nastąpiła negacja w co wątpię

  1. admin

   Będzie ciekawie jak powstanie tam nowa luka tygodniowa ,taka sama jak w marcu 2020.
   Ale to by była spekulacja w spekulacji.

   1. Sławek

    A co przeszkadza by powstała kolejna nic na wig już są trzy niedomknięta luki bessy wyzej. Przy kolejnej hossie będą je domykać i tak w koło Macieju

    1. admin

     Domyślam się że nie spodziewasz się dużych spadków i liczysz na szybkie odbicie

     1. Sławek

      Nie liczę na szybkie odbicie wręcz przeciwnie nasilenie tendencji spadkowej. Bessa ma już rok powoli wchodzi w decydującą faze. By domknąć lukę na 41 tys to jeszcze około 15 % spadku. A później obserwacja. Przy poziomie wig na w rejonach 40 tys kupując akcje na tych poziomach w dłuższym terminie i tak się zarobi Ciekawostka indeks wig 20 z doliczeniem inflacji jest już najniżej w historii Co ciekawe posiadam kilka spółek w portfelu bardzo małych ich kursy idą w bok bez tendencji spadkowej. Najbardziej spadają spółki o dużej wadze w indeksach i przez to cały wig leci mocno w dół

     2. admin

      Zgodnie z tym co prognozuje jak będziesz kupował przy poziomie WIG 41 000 to czeka nas jeszcze 30 % spadków.Bedzie to jeszcze ostra jazda w dół.Oczywiście jak sprawdzi się to o czym pisze.Trzeba będzie mieć mocne nerwy.Mnie tez to czeka bo zawsze najgorzej jest ten moment jak zbliżamy się do dna …nawet wtedy jak ma się go wyznaczony.Jestem bardzo ciekaw jak się to wszystko rozwinie bo na dzień dzisiejszy dno które wyznaczyłem dla:
      – dla WIG to dalszy spadek o 40 %
      – dla DJI to dalszy spadek o 67 %
      Wygląda to mało prawdopodobnie ale ja tak to widzę i tego się trzymam.
      Żeby to się dopełniło to w pewnym momencie DJI powinien znacznie przyspieszyć.
      Zobaczymy jak DJI pokona lukę tygodniową z listopada 2020 , jak to będzie wyglądało.
      Oczywiście musi się to sprawdzić.A w ogóle jak pokona dołek cowidowy z dn. 24 marca na poziomie ok. 20000.
      Myślę że dla większości jest to niemożliwe , ale na giełdzie wszystko jest możliwe.
      O ile ten dołek dla WIG mam bardzo precyzyjnie wyznaczony to dla DJI to jedynie szacunki.
      Mało czytam opinie ninnych a tym bardziej te angielsko języczne.
      Nikt tak precyzyjnie nie wyznacza poziomów dna nie mówiąc już w ogóle o prognozowaniu potencjalnego zasięgu.Może się mylę. Jeśli ty lub ktoś z osób które czyta mojego bloga wie coś na ten temat byłbym wdzięczny za informację.
      Nie mogę znaleźć żadnych informacji co robi Rafał Zaorski który postawił na ostre wzrosty.Będę wdzięczny za informacje jak będziesz coś wiedział na ten temat.

     3. Sławek

      Nigdzie nie napisałem że będę kupował przy 41 tys będzie obserwacja. W portfelu mam kilka małych spółek. Giełda w USA ma jeszcze z czego lecieć i będzie lecieć być może nasza GPW jak Stany będą się wyprzedawać to my będziemy lecieć już wolniej bo jesteśmy już mocno zdołowani Ale bessa średnio trwa 18-20 miesięcy także czasowo dopiero 12 miesięcy. A ten czas to żniwa dla shortow tyle tylko czy to takie proste kupić shorta i zarabiać jak większość na krotkichto wszyscy zarabiają???

     4. admin

      Nie patrz na większość.Patrz na siebie.
      Mnie większość nigdy nie interesowała i nie interesuje.
      Decyzje podejmuje na podstawie AT.

 2. Sławek

  Co ciekawe już jeden z komentatorów mówi, że jeżeli cały wrzesień będzie bardzo zły dla akcji co jest warunkiem późniejszej poprawy A jeżeli końcówka września byłaby lepsza to z odbicia nici Sie okaże

  1. admin

   A czy ten komentator zajmuje się tylko pisaniem komentarzy czy tez inwestuje swoje własne środki

   1. Sławek

    Ten komentator rok temu wietrzył mocną bessę i na razie się sprawdza

 3. Sławek

  I jeszcze jedno czy nie zastanawiałeś się o tej twojej korekcie rozszerzonej A B C moze wygladać w ten sposób
  https://imgur.com/a/UCmPYo6

 4. pijakizlodziej

  Za tydzień w poniedziałek następna jazda w dół.
  Będzie informacja, że do obwodów gdzie Putin robi referenda,
  będzie przetransportowana broń atomowa.

  A to będzie prawdziwa bomba informacyjna…

  Będzie sie działo!!!

  pozdr. dla twardzieli 🙂 na krótkich

  1. admin

   Wczoraj WIG zamknął się na dużym minusie , bo podobno w opinii “zawodowych” komentatorów była to wina Tuska ….sory za pomyłkę…. marszałka Sasina i premiera Morawieckiego .Tylko dlaczego dzisiaj były takie wzrosty…to są kompletne bzdury to co piszą zawodowi komentatorzy…szukają sensacji bo zawsze ktoś musi być winien.Tylko prawda jest zupełnie gdzieś indziej.Ani Sasin ani Morawiecki ani Tusk nie maja większego wpływu na giełdę nawet jakby bardzo chcieli bo to co sie aktualnie dzieje na giełdzie jest odzwierciedleniem zniesienia parytetu złota w 1971 r. To jest 5 dekad i dlatego praktycznie nikt nie ma wpływu na to co się w dłuższym terminie dzieje na giełdzie, Nawet jakby bardzo chciał.Takie jest oczywiście moje zdanie , ale każdy powinien sam dobrać sobie właściwą strategie.Moim zdaniem tak jak cały czas pisze jesteśmy , na równi pochyłej i dążymy do poziomu WIG 28490 pkt. niezależnie od czynników zewnętrznych. Zdaje sobie sprawę że wydaje się to irracjonalne ale jak się sprawdzi to będzie to znaczyło że mam racje. I tyle.
   W chwili obecnej występuje wiele zjawisk o których nikomu się nawet nie śniło , ale tzw. większość będzie szukała przyczyny w tym co widzą dzisiaj.Ja patrze się na to zupełnie inaczej.W czerwcu 2021 zobaczyłem pewne znaki na AT które dały mi odpowiedz na pytanie co będzie dalej.Nie miałem kompletnie żadnego pojecie co się stanie w najbliższej przyszłości bo AT nie daje na to odpowiedzi , wyznacza jedynie ważne punkty zwrotne na rynku.
   Dla WIG był to w mojej ocenie poziom 28490 pkt .Nie jestem żadnym jasnowidzem tylko “slepo” trzymam się tego co mi podpowiada AT .Czas zweryfikuje czy mam racje.
   Putin faktycznie zaczyna rozrabiać ale czy faktycznie będzie on sprawcą tych spadków nie giełdzie???? Po 24.02.2022 jak wybuchła wojna na Ukrainie WIG spadł o ok. 10 %. Ponieważ od czerwca 2021 siedziałem na pozycji krótkiej na kontraktach to chwilowo mocno zyskałem.Ale po miesiącu WIG wrócił do wcześniejszego poziomu tak jakby tego konfliktu nie było.To daje dużo do myślenia .

   Dzisiaj DJI otworzył sie ok. 0,9 % na plusie ,teraz o 20.30 jest juz o,6 na minusie.

 5. Sławek

  Kiedyś pisałeś ,że w roku 2015 indeksy Wig i Didzej rozjechały się zupełnie .Myslisz 8 lat i wymysleć nie możesz co takiego sie stało ,że tak to sie rozjechało.A ja ci powiem dlaczego .Nasza giełda po prostu zmarganelizowana poprzez naszych rządzących ..W roku 2013 Tusk przetransferował srodki z ofe umarzając obligacje i zrobil zapis na koncie w Zus..W tym ruchu zmniejszyl skladkę do ofe z 7 % na 2,8 % i tylko ci zostali w ofe ,którzy złożyli swoja chęć zostania i wielu nie złożyło. Czyli ofe ,które były takim straznikiem wpływu, zostały kompletnie stłamszone. Do tego teraz ci co zostali w ofe “reforma zaczęła sie w 1999” niektórym zbliża się nieuchronnie wiek emerytalny i ofe sa zmuszone na 10 lat przed emerytura przelewac środki do Zus co wprowadza kolejną podaż na giełdzie. Kolejna sprawa w 2015 pis wygrywa wybory i od razu bierze sie za podatek bankowy.I nasz krwioobieg gospodarki czyli banki bardzo mocno traci na giełdzie. Obniżenie wieku emerytalnego ,nie mowię ,że to zle dla mnie ale caly swiat podwyższa. Najwiekszy udział skarbu państwa w najwiekszych społkach ,co sie może w nich wydarzyc nigdy nie wiadomo chociazby wczorajsza decyzja od nadmiarowych zysków.itp itd.
  Także potrzebny jest nam zagraniczny kapitał a jestesmy najgorszą giełda na świecie to ,kto tu zainwestuje. Oczywiscie jak cos spadnie z bardzo wysoka na ziemie to i kamień odbije za jakiś czas.
  W USA ludzie żyją giełdą każdy obywatel ma fundusz emerytalny oparty na giełdzie i tam rynek ma racje bytu .A Polska to margines wejdzie na chwilę jakis fundusz z usa podbije i ubierze naiwniaków. i ucieka Takze też nie pisz ,że wszystko oparte jest AT ona tez musi mieć podstawy w gospodarce.

  1. admin

   Ja nie pisze że wszystko jest oparte na AT tylko że AT odzwierciedla aktualną sytuacje na rynku.To tak jakby AT była mądrzejsza od nas wszystkich i sama potrafiła czytać co się dzieje na rynku.Nie wiem dlaczego tak się dzieje , ale wygląda na to ze tak jest.
   Co do tego że nie rozumiem dlaczego WIG i DJI zosjechały sie w 2015.Nie do końca o to mi chodzi.
   O ile potrafię to bardzo precyzyjnie ując WIG to w ramach AT , to nie potrafię to zrobić dla DJI.
   Dlaczego DJI rosnie duzo mocniej od WIG od 2015 roku , tez dokładnie nie wiem ,ale słuchałem gdzieś wypowiedz na YOU Tube że FED drukował znacznie więcej pustych pieniędzy niż my w tym czasie.I to może być przyczyną tych dużych wzrostów na DJI.Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Patrząc z perspektywy dłuższego czasu jak inwestorzy na Wall Street stracą wiarę w dalsze wzrosty to będzie potężne odreagowanie i wtedy DJI może nawet spadać po 10 % na jednej sesji.Dla mnie DJI to jest jedna wielka wydmuszka.Gawiedź się cieszy że maja taka dobrą i wspaniałą gospodarkę , ale jak wydmuszka pęknie to wtedy okaże się prawda.To tak jak w okresie 1 wojny światowej latały sobie piękne olbrzymie sterowce które były wielkie i piękne dopóki nie powstała dziura w balonie i ten wielki i piękny sterowiec spadł na ziemie nie dając szans na ratunek pasażerom.Teraz może być podobnie z tą wspaniałą giełdą na Wall Street

 6. Sławek

  Do każdej sytuacji można coś dorysowac. Czy na giełdzie w Rosji też AT mówiła że będzie krach Otwórz sobie Rosyjski Rts i analizuj czy tam wykres mówił o krachu. Choć uważam że termin wojny nie był przypadkowy gdyż świat wchodził w ćwiartkę surowcową a Rosja na surowcach stoi i każdy konflikt podbija większość ich spółek surowcowych. Tyle tylko nie zakładali ze świat się od nich odwróci. Myśleli że będzie tak jak zajęli Krym. Druga sprawa Japonia od 40 lat nie pobity rekord wszech czasów. Ale tam przed dekady była deflacja czyli kurczenie gospodarki to jak miała rosnąć. Teraz pojawia się inflacja i nikkej zachowuje się lepiej niż inne giełdy co i tak pewnie ich nie uchroni przed spadkami. A co do USA Fed jest strażnikiem gospodarki i dba o wzrost, jak się dzieje bardzo źle to włącza drukarki. Także myślę że krach na miarę roku 29 światu w tych czasach nie grozi. A co do AT służy mi jako pomocne narzędzie do inwestowania

  1. admin

   Widzę że w wielu kwestiach się nie zgadzamy ale to wcale nie przeszkadza żeby kontynuować rozmowę.
   Odnośnie AT w Rosji nie analizowałem tego wykresu i nie będę się nim zajmował bo mnie nie interesuje.
   Deflacja to niekoniecznie kurczenie się gospodarki .Polecam książkę “Gospodarka Rozwój Krach” Petera D. Schiff który w bardzo prosty i przejrzysty sposób opisuje miedzy innymi deflację.Sam ją wczoraj kupiłem i czytam.
   Jeśli uważasz że FED może w nieskończoność drukować puste pieniądze to jesteś w błędzie.Myślę ze w niedługim czasie wszyscy się o tym przekonamy jak ludzie stracą zaufanie do FED i stwierdzą że FED tak naprawdę to jest tylko najbardziej skorumpowana instytucja finasowa przez polityków i ludzi będących u władzy i tak na dobra sprawę ta instytucja tylko szkodzi gospodarce.
   Najpierw drukują puste bezwartościowe pieniądze wywołując inflację ,a potem udają że ratują gospodarkę podnosząc stopy procentowe i tłumią inflację którą sami wywołali …..to kompletnie nie ma sensu.
   Nie trzeba być ekonomistą żeby to rozumieć.

   1. Ewcia

    “Najpierw drukują puste bezwartościowe pieniądze wywołując inflację ,a potem udają że ratują gospodarkę podnosząc stopy procentowe i tłumią inflację którą sami wywołali …..to kompletnie nie ma sensu.”

    Ale przecież tak wyglądają zazwyczaj cykle.

    Wrzucili kasę aby ratować gospodarkę. Bez druku by recesja była wcześniej.
    Ładowanie kasy aby pobudzić albo ratować, potem koniec kasy, stopy w górę aby schłodzić. I tak to się kręci.

    1. admin

     17.02.2022 napisałem wpis “FED”.Od bardzo długiego czasu intrygowało mnie to co robi FED i banki centralne.Nie jestem ekonomistą i było to dla mnie trudne do ogarnięcia przez wiele lat.Ale jak w lutym 2022 zobaczyłem wykres który umieściłem na wpisie to wszystko stało się dla mnie jasne.Może nie teoretycznie od podstaw żeby udowodnić to że to co robi FED nie ma najmniejszego sensu ale tak na chłopski rozum dla mnie to nie miało większego sensu i dlatego na gorąco napisałem coś o tym.Dzisiaj już wiem że tylko w części miałem racje bo ci finansiści z FED to nie są analfabeci finansowi ale w dużej większości najbardziej skorumpowanymi urzędnikami finansowymi świata działającymi na zlecenie rządzących i ludzi będących u władzy .Oni tak naprawdę maja gdzieś ludzi i to co się z nimi dzieje ,a liczą się tylko ich prywatne interesy i rządzą władzy która ich zaślepia. Kupiłem ostatnio książkę “Gospodarka rozwój krach ” Petera Schiffa która w bardzo przystępnym języku opisuje to wszystko …..polecam.
     Nie jestem ekonomistą i nie znam się na tym ale jak odkrywam jak naprawdę wygląda gospodarka światowa jak ona funkcjonuje i jak jest sterowana przez tzw. możnych świata to jestem przerażony jak niewiele wiem na ten temat.Na całe szczęście AT jest prosta w odczycie ( pod warunkiem ze się prawidłowo odczytuje to co widać na wykresie ) i nie muszę się wgłębiać w analizy finansowe.Sprzedaje na górce , kupuje w dołku i tyle.

Dodaj komentarz