Czy DJI i WIG maja coś wspólnego,czy cos je łączy ??????

Oczywiście że tak.

Ale nie jest to takie proste.

Popatrzmy na korektę ktora rozpoczęła się zarówno  12.05.2022 r. na WIG jak i na DJI.

Korektę na WIG można by powiedzieć że jest prostą fala korekcyjną która rozpoczęła się 12.05 i prawdopodobnie zakończy się niebawem.

Natomiast dla DJI wygląda ona zupełnie inaczej.Rozpoczęła się również 12.05 ale przybrała wygląd fali płaskiej rozszerzonej a/b/c wg oznaczeń Eliotta.Moim zdaniem fala ta skończy się na poziomie 33 410 pkt. i w tym samym czasie powinna się zakończyć się korekta na WIG.

Z pozoru te korekty wyglądają inaczej ale tak naprawdę to są to tylko korekty na spadającym indeksie.

To tak jakby porównywać sinusoide z cosinusoidą.Jak wartość na sinusoidy rośnie ,to na cosinusoidzie maleje.Niby na pierwszy rzut oka zachowują się zupełnie inaczej ….ale jednak te cykle wzrostowe i spadające powtarzają się , więc maja one ze sobą bardzo dużo wspólnego.

Podobnie wygląda sytuacja na DJI i WIG na przestrzeni 2015 – 2022.

W tym  okresie DJI był w trybie rosnącym , a WIG dryfował w tym samym okresie.

Niby te dwa indeksy zachowują sie zupełnie inaczej w tym samy czasie ….ale jednak ……moim zdanie maja wiele wspólnego.

W 2022 roku zakończył się pewien cykl dla DJI i WIG.

Obydwa indeksy zakończyły pewna fazę – DJI wzrostową , a WIG – fale płaska nieregularna A/B/C  którą opisuje w blogu jako bardzo ważna fale dla WIG która powinna się zakończyć na poziomie 28 490 pkt.

Co łączy obie te korekty tzn. tą od 12.05.2022 z tą na przestrzeni lat 2015-2022.

Czy w ogóle jest sens porównywać tak bardzo różniące się w czasie korekty.

Moim zdaniem tak albowiem pewne zależności w analizie technicznej sprawdzają się zarówno w cyklu dobowym , tygodniowymi , miesięcznym czy nawet dekadowym.

Jeśli obecna korekta na DJI zakończy sie na poziomie ok. 33 410 pkt. i indeks zacznie spadać , będzie to oznaczało że mogę mieć rację.Oczywiście WIG powinien tez zakończyć korektę wzrostową.

Zupełnie inaczej prognozuje bardzo nam znany spekulant Rafał Zaorski.

Uważa że zarówno nasza giełda  jak i i amerykańska będzie rosła i obstawił bardzo dużą kasę na wzrosty .Pewno tylko jeden z nas będzie miał racje.

Życie to zweryfikuje czy racje będzie miał guru spekulantów czy ja.

To tak jakby Dawid walczył z Goliatem…..wygra tylko jeden.

Jeśli moja prognoza się sprawdzi to poziom dla DJI 33 410 pkt. ,a potem zacznie maleć….

Jeśli tak się stanie to będzie znaczyło że analiza techniczna ma sens i się sprawdza. Oczywiście nie każdemu ,bo nie każdy widzi to samo patrząc na ten sam wykres.

Podejmę ten temat później jak się sprawdzi.

Ten post ma 5 komentarzy

  1. admin

   Jackowski to jasnowidz…nie wierzę w przepowiednie jasnowidzów…..Ja czytam to co widzę na wykresie i na tej podstawie przewiduje co będzie …….to nie ma nic wspólnego z jasnowidzeniem ,….to jest analiza techniczna

  2. Sławek

   Zadyma to już od dawna jest na obligacjach przynajmniej długoterminowych 10-latkach .Tam już jest krach nie widziany od dekad .Rentowności papierów długoterminowych urosły z 1,5 % do 7,3 % dziś i końca nie widać.Usa inflacja miała spadać a rośnie i jest kolejny powód do wyprzedaży papierów dłużnych.Jedno jest pewne gdy nastąpi pił inflacji zacznie się odwrót czyli rentowności będą spadać i oprocentowanie rosnąć.Tylko pytanie kiedy ale na pewno bliżej niż dalej.A co do obligacji one szybciej zaczną rosnąć niż akcje

   1. admin

    Akcje nie będą już rosły…..lepiej to już było

    1. Sławek

     No jak kiedyś akcje znów będą rosły

Dodaj komentarz