FED

Przeczytałem dzisiaj informacje że tempo podwyżek stopy funduszy federalnych powinny być szybsze niż poprzednio . Dalej czytamy że jest w zasadzie przesądzone, że za dwa tygodnie Fed wygasi program skupu obligacji (QE – potocznie zwany „dodrukiem pieniądza”) oraz dokona pierwszej podwyżki stóp procentowych na marcowym posiedzeniu FOMC.

Przez ostatnie 10 lat czytałem i słuchałem co robi FED i jaki ma to wpływ na giełdę.Z moich obserwacji i analizy technicznej wychodziło mi że w dłuższym terminie nie maja oni wpływu na to co się dzieje na rynku i wczoraj w nocy jak przeczytałem informacje o sprawozdaniu z ostatniego posiedzenia FED ,zobaczyłem poniższy wykres stóp funduszy federalnych za okres od 1983 roku i skojarzyłem go z wykresem DJ za te same lata w pięć sekund dostałem odpowiedz na moje pytanie ….jaki wpływ ma FED na giełdę ….żaden…..dziesięć lat analiz , szukania rozwiązania i odpowiedz którą znalazłem w 5 sekund…..po porównaniu tych dwóch wykresów……..to jest szczera prawda.Siadłem do komputera i opisałem to wszystko zanim coś mi umknie z tych przemyśleń .A poniżej wyjaśniam jak ja to widzę .

Patrząc na poniższy wykres Stopy funduszy federalnych w USA ( w %) odnoszę wrażenie że w tej instytucji pracują analfabeci finansowi.Swoją politykę monetarną prowadza tak jak zachowują się początkowi zupełnie niedoświadczeni inwestorzy tzw. popularnie „leszcze” – kupują kiedy wszyscy kupują na górce i sprzedają w samym dołku korekty.Przecież oni robią dokładnie to samo !!!!!!

I tak przykładowo od 2005 – 2007 roku systematycznie wzrastały stopy procentowe .a w latach 2007-2009 systematycznie obniżano je do zera.Przecież to nie ma sensu!!!!!

Gdyby poprowadzić średnia od 1983 r. do dzisiaj to na dobra sprawę Ci panowie są zupełnie niepotrzebni.Robią tylko zamieszanie najpierw podnosząc stopy by potem je obniżać.

Bardzo ciekawie wygląda porównanie na wykresie indeksu DJ biorąc pod uwagę ten sam okres czasowy tzn.od 1983 do dzisiaj .

Jak już wielokrotnie pisałem w swoim blogu „ widmokrachu.pl” prognozuje krach stulecia na giełdach światowych i naszej również ,więc jakby tą średnią ze stopy funduszy federalnych odwrócić ze spadkowej na wzrostową to można by powiedzieć że krach jest przed nami lub już się nawet zaczął -moim zdaniem się już rozpoczął .

Prawdopodobnie Fed będzie znowu podnosił stopy przez jakiś czas , potem znowu będzie je bez sensu obniżał i tak dalej że ta nowa średnia będzie teraz wzrostowa .Ile lat to potrwa nie wiem ale krachy z reguły są bardzo gwałtowne wiec odbędzie sie to o wiele szybciej niż na wspomnianym poniżej rysunku.

W prognozowaniu koniunktury na giełdzie posługuje się analiza techniczna w czystej formie tzn. zjawiska około rynkowe uważam że nie maja większego wpływu na to co się dzieje na giełdzie ,poza chwilowymi turbulencjami .

Fed zachowuje się jak chorągiewka na wietrze raz gwałtownie podnosząc stopy by po jakimś czasie je obniżać co widać na poniższym rysunku .Przecież to wszystko nie ma sensu.

Te ilości wypuszczonych na rynek bezwartościowych pieniędzy w ostatnim czasie …….powinni ich za to wszystkich pozamykać .Ale oni podobno ratują gospodarkę narodową ?????? nie zle przy tym zarabiajac

Podsumowując:

Fed nie ma większego  wpływu na giełdę ,Jeśli przez swoja politykę sztucznie ja pompuje to ostatecznie giełda sama wróci na swój tor i pojawi się bessa lub nawet krach który to zniweluje.

Politycy ,finasisci i bankierzy bardziej szkodzą gospodarce niż jej pomagają.Liczą się tylko ich prywatne interesy i to żeby spełniać obietnice przedwyborcze –  naszymi pieniędzmi , a jak ich brakuje to drukują na potęgę ile tylko trzeba. Jakby ktoś prywatnie chciał wydrukować sobie trochę kasy jak mu brakuje to by od razu poszedł do wiezienia.A politycy robią w świetle prawa…..bardzo ciekawe……a w konsekwencji my i tak za to płacimy.!!!!!!

Bardzo nieciekawe czasy nas czekają.Myślę że w najbliższym czasie dużo rzeczy wyjdzie na wierzch.

Dodaj komentarz