Gdzie jesteśmy ……dokąd zmierzamy ????

„Korekta” zaczyna nabierać tempa. Inwestując zawsze zadawałem sobie pytanie gdzie w obecnej chwili jesteśmy na wykresie i dokąd zmierzamy. Nauka tego prostego z pozoru pytania zajęła mi kilkanaście lat , także jak dzisiaj patrzę się i czytam jak inni próbują ocenić to co się będzie działo na ryku na podstawie tego co wczoraj przeczytali z gazet lub na podstawie wypowiedzi tzw expertów jak oni to widza na podstawie tego co oni sami ostatnio przeczytali w ogólnie dostępnej prasie to wiem że to wszystko nie ma najmniejszego sensu. Na poniższym rysunku przedstawiłem swoją siedmioletnia prognozę ( fal płaska nieregularna A/B/C )   opracowaną  dla indeksu WIG.

Kilka razy już wspominałem że moim zdaniem Hossa wszechczasów się zakończyła. Nie mam oczywiście pewności na 100 % że tak jest , ale takiej pewności nie ma nikt. Ja jestem pewien na 95 % i to mi wystarczy. Na początku listopada tego roku pisałem że dużym potwierdzeniem tego że faktycznie ten krach nastąpił będzie jak WIG spadnie poniżej poziomu 67 999 pkt. z dn 28.06.2021 pkt.  . Bedzie to znaczyło że WIG wróci do swojej pierwotnej siedmioletniej formacji A/B/C kończąc tzw. fałszywe wybicie zaznaczone na rysunku. W ostatni piątek tak się stało i to  bardzo dynamicznie co jednoznacznie potwierdza moją prognozę.   Powstała duża luka na świecących japońskich. Zupełnie podobnie wygląda wykres DJ który tego samego dnia otworzył również potężną luką na świecach japońskich. To nie jest przypadek ,ale jak ktoś chce obwiniać za to covid i nową mutacje wirusa bardzo agresywną …niech tak sobie myśli .

Opierając się na tej siedmioletniej formacji na WIG wyznaczyłem poziom dna spadku indeksu WIG na poziomie 28 490 pkt. i zaznaczyłem na wykresie gdzie aktualnie jesteśmy.

Tak jak już poprzednio pisałem na początku listopada otworzyłem pozycje krotką na kontraktach i będę ja konsekwentnie utrzymywał reinwestując zysk .

Będę wdzięczny za informacje jeśli ktoś przeczyta inną prognozę napisaną przez kogoś innego , bardziej lub mniej znanego experta lub analityka giełdowego który przedstawi konkretnie co się będzie działo przez najbliższe np. pół roku lub miesiąc ,a do tego jak przedstawi wartość swojego portfela w który zainwestował będzie super .

Oczywiście równie ważne będą dla mnie wasze opinie na temat tego co pisze bo pozwoli mi to na lepsze odniesienie się do tego po waszych komentarzach.

Myślę że moje przemyślenia w chwili obecnej po tych ostatnich spadkach są bardziej wiarygodne .Na bieżąco będę komentował to co się dzieje na rynku ale moje komentarze pewno będą „nudne” bo niewiele się nich będzie zmieniało. Zarówno WIG jak i DJ będzie obniżał swoja wartość niezależnie od tego co się będzie działo w świecie i gospodarce. Jeśli ktoś będzie chciał mnie oceniać jako jasnowidza to niestety to co prognozuje nie ma nic wspólnego z jasnowidzeniem , a to jest tylko interpretacja techniczna tego co widzę na wykresach . Można się z tym zgodzić lub nie ale tylko czas zweryfikuje czy mam racje .

Poniżej przedstawiam aktualne rozliczenie swojej pozycji .

  1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – zysk 539 zł         zysk – 5,39   %
  2. Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short       – zysk 101 zł        zysk   – 1,01 %

Podsumowując :

Portfel nr. 1 – od dłuższego czasu nareszcie wyszedłem na plus

Portfel nr. 2 – jestem na plusie

Dodaj komentarz