podsumowanie miesiaca – rollecoster na giełdach

Miesiąc maj był pełen wrażeń. Z jednej strony kilkanaście czarnych świec na WIG …co się zdarza bardzo rzadko, z drugiej strony odbicie ale nieznaczne…jak do tej pory .Co dalej.

Do znudzenia będę przypominał że moja długoterminowa prognoza nie uległa zmianie .

WIG dąży do poziomu 28490 pkt. który wyznaczyłem dwa lata temu.Po drodze były różne problemy ale kierunek jest jednoznaczny.

23 maja zauważyłem pewna formację korektę (a/b/c) na DJI   która przekonała mnie do tego że w chwili obecnej znajdujemy się na etapie korekty  a/b/c .Ta korekta na giełdzie amerykańskiej dotyczy również naszego rynku ,aczkolwiek przebiega zupełnie inaczej.

Ważne jest to że jak DJI dotrze do poziomu 33410 pkt” powinno” nastąpić załamanie i koniec tej korekty. Rynki światowe ponownie zaczną spadać i nasz WIG również.

Oglądam na youtube wypowiedzi różnych znanych w Polsce inwestorów ,spekulantów itp. Nie po to żeby naśladować ich ruchy czy dołączyć się do płatnego szkolenia ,ale żeby znać ich opinie co do najbliższej przyszłości tego co będzie się działo na rynku.

Np. Rafał Zaorski otwarcie mówi że zainwestował bardzo duże środki na wzrosty zarówno w Polsce jak i innych rynkach…….czy ma racje czas to okaże ……podoba mi się jego podejście bo oficjalnie mówi o swojej strategii ….i konkretnie przedstawia w co inwestuje.

Nie podzielam jego optymizmu , ale to rynek zweryfikuje kto ma racje.

Ja osobiście uważam że w najbliższym czasie rynki światowe ponownie zaczną spadać .

DJI dzisiaj nieznacznie spadnie poniżej wczorajszego zamknięcia , jutro wzrośnie do poziomu 33 410 pkt. po czym zacznie spadać wraz z całym rynkiem światowym.

Mogę się oczywiście mylić , ale jak będę miał racje to będzie znaczyło że mam racje.

 Poniżej przedstawiam aktualizacje moich dwóch portfeli inwestycyjnych .

  1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – zysk 16 409 zł     zysk  –  164 %
  2. Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short       –zysk 817  zł        zysk  –  8,17  %

Nie są to oszałamiające kwoty jak Rafała Zaorskiego który w 2022 roku zarobił ok. 100 mln zł ale każdy inwestycje to co ma .

Zysk w skali roku  164 % na kontraktach to moim zdaniem bardzo dobry wynik

Na bardzo bezpiecznym funduszu w złoto,srebro i Quequs short 8,17 % tez jest do przyjęcia .

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Sławek

    Czy korekta wzrostową się skończyła ,,?? Sentyment na rynku jest bardzo zły .Jak jest zły to mogą podciągać.61 tys na WIG to jest 61,8 fino ostatnich spadków a także 1980 na WIG 20 61,8. Zobaczymy

Dodaj komentarz