Bitcoin – czy jego cena może spaść do zera

Zdecydowanie tak .Wystarczy wyjąc wtyczkę z komputera i jego wartość będzie zero.

Złoto nabiera wartości i nic mu nie zagraża , wręcz przeciwnie.

Nigdy nie inwestowałem w Bitcoina ani inne krypto waluty bo tak na dobra sprawę to nie miałem żadnego przekonania o co tam chodzi. Jakaś tam  wirtualna waluta która rośnie i niektórzy na niej zarabiają. A niech sobie zarabiają , jak nie wiem o co chodzi to taki rynek omijam szerokim łukiem. Ale próbowałem go porównać do złota czy może być bezpiecznym zamiennikiem do złota tzn.  długoterminową i bezpieczna inwestycją. Początkowo myślałem że tak bo podobno  są ograniczone możliwości wydobywania „ bitcoina”, podobnie jak i  złota.

Ale po tych ostatnich spadkach bitcoina zerknąłem na jego wykres i co zobaczyłem:

 1. Bitcoin ustanowił swój szczyt 8.11.2021 na poziomie 67 779,4 $.

Dzisiaj jego kurs wynosi 22 300 $ tzn. spadł o 67%

 • Indeks DJI ustanowił swój szczyt 4.01.2022 na poziomie 36 789 pkt , ale trzeba zwrócić uwagę że jego poprzedni szczyt niewiele niżej wypadł 8.11.2022 na poziomie tzn.36 799 pkt……dokładnie w ten sam dzień co Bitcoin.

Dzisiaj jest na poziomie 30 700 pkt co stanowi spadek o 16 %

 • Indeks WIG ustanowił szczyt w dn. 5.11.2021 na poziomie 74 813,24 pkt ..dzisiaj jest na poziomie 53 350 pkt co stanowi spadek o 28 %.
 • Złoto w dniu 8.11.2022 było na poziomie 1826 $ .Dzisiaj jest na poziomie 1833 $.

Tzn. praktycznie na tym samym poziomie.

Co z tego wynika ?????

Zgodnie z moja prognozą krachu stulecia i załamaniu rynków światowych oraz gospodarki światowej złoto może na przestrzeni ok. 3-5 lat wzrosnąć ok. 5-10 razy.

Giełdy w tym samym czasie mogą spaść o 95 % , a bitcoin zawędruje do  punktu wyjścia tzn. ok. 11 $ co oznacza że praktycznie spadnie do zera.

Jak w czerwcu i listopadzie 2021 pisałem na forum FB  i na swoim blogu        o końcu Hossy stulecia i nadejściu Krachu stulecia to na FB miałem 99 % negatywnych opinii …nie wchodząc w szczegóły tych komentarzy i chyba jedną odpowiedz że to jest możliwe.

Przedstawiłem wtedy swój wykres opracowany na bazie analizy technicznej gdzie zaznaczyłem gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy tzn. do poziomu na WIG 28490 pkt.

Dzisiaj jak na FB kontynuuje swoją prognozę która się w niczym się nie zmieniła to ci którzy mnie wtedy tak „krytykowali” nabrali wody w usta i siedzą cicho. Pewno nie wiedza co powiedzieć bo ich to wszystko przerosło.

Reasumując uważam że rynek kryptowalut na przestrzeni ok. 3-5 lat przestanie istnieć , złoto nabierze swojej wartości i pokaże ile tak naprawdę jest warte .

Owszem w międzyczasie będą jeszcze korekcyjne wzrosty …z podkreśleniem korekcyjne które w dłuższej perspektywie sprowadza cenę bitcona praktycznie do zera.

Ten post ma 29 komentarzy

  1. admin

   Nie zgadzam się z Tobą. Jak dwa lata temu FED na potęgę drukował dolary to zarówno FED jak i większość mówiła że nic z tego nie będzie.Dopiero teraz jak inflacja się pokazała to większość ogłasza że to jest na skutek dodruku dolara itp.

 1. Sławek

  Bitek teraz pierwszy mocne wsparcie to 11000 $

  1. admin

   Spadł już ok. 60 % …dlaczego nie miałby spaść o następne 60 % lub więcej

 2. pijakizlodziej

  O tych spadkach o 95% nie wierzę bo mamy nienormalny rynek, a tak naprawdę nie ma wolnego rynku.
  Jak najbogatszym zaczną sie palić gacie tzn. za bardzo spadną akcje firm, FED zacznie skup i dodruk (akcji i obligacji – patrz na BOJ )na dużą skalę – jeszcze większą niz była.
  JESZCZ RAZ powtarzam, że inflacja nie pozwoli na takie spadki – to dlatego jak się weźmie nominalny wykres giełdy ze 100 lat to widzimy niekończącą się hossę.
  Co do kryptowalut to radzę poczytać kilka książek, a potem pisać o nich. Naprawdę!

  P.S. Nawet jak wyłączy się prąd na całym świecie (teoretycznie – co praktycznie nie jest możliwe) to po włączeniu i podłączenie do sieci tylko dwóch komputerów to sieć Bitcoina będzie działać!
  P.S. 2 Co do złota i srebra chciałbym, żeby tak było i trzymam za to.

  pozdr.

  1. admin

   Z tym wyłączeniem prądu to była tylko taka przenośnia, ale coś w tym jest .W XVII wieku była hossa na tulipanach .Na szczycie za jedna cebulkę najlepszego gatunku można było kupić kamienicę , a potem ceny spadły praktycznie do zera….Z bitcoinem myślę że będzie podobnie.Zwróć uwagę na zbieżność dat szczyt na bitcoinie ,DJI i WIG .Jak indeksy pójdą w dół , a tak prognozuje to Bitcion pójdzie ich śladem by spaś do 11 $ , a więc ceny wysokościowej…..podobnie jak tulipany w XVII.
   Czytanie książek niewiele pomaga bo wszyscy je czytają.Gdyby to pozwoliło dobrze inwestować to nikt by nie tracił.Prawda jest taka że książki dają nam wiedze encyklopedyczną, ale dopiero miedzy wierszami najlepsi potrafią tą wiedzę wykorzystać na rynku

 3. Sławek

  Co z naszymi inwestycjami?

  W listopadzie wysłaliśmy ostrzeżenie do wszystkich abonentów PortfelTradera.pl. Pisaliśmy wówczas, że najlepsze otoczenie dla giełdowych inwestycji jest za nami. Jak się później okazało, ostrzeżenie zostało wysłane 3 dni po tym jak indeks Nasdaq zaliczył szczyt.

  W tym linku jest takie zdanie i wykres pod nim zobacz dobrze.
  Normalnym jest że grubasy nie odtrabia bessy na szczycie bo kto by podstawiał koszyki

  1. admin

   Od czasu do czasu słucham wypowiedzi Tradera 21 ale nie po to by go naśladować ale żeby wiedzieć co ma do powiedzenia i jak on ocenia aktualna sytuacje.Przypomina sobie jak ok. 8 miesięcy temu bardzo zachwalał polska giełdę że jest niedowartościowana w stosunku do Wall Street i on skłaniałby się do inwestowania w Polsce a nie w USA.Ciekawe co miał dzisiaj do powiedzenia jak nasza giełda spadła o 30 % a DJI o 18 %.
   To w końcu która giełda jest przewartościowana bardziej .
   Pracuje w polskiej sieci hoteli ,napisałem do właściciela który jest właścicielem kilkunastu hoteli w Polsce ( dla mnie to jest gruba ryba )i ma jeszcze inne rożne interesy…w skrócie przedstawiając mu swoja prognozę krachu stulecia i że zrobiłby najlepszy interes jakby sprzedał swoje hotele ..puki są chętni do kupna ,….gotówkę zamienił na złoto,….za piec lat jak złoto wzrośnie o 5- 10 lat ponownie kupił swoje hotele i wiele innych w przeliczeniu do dzisiejszej ceny za 20 % ich wartości , to by zrobił świetny interes……tak jak się można było spodziewa nie dostałem żadnej odpowiedzi …jestem przekonany że nie bierze w ogóle pod uwagę tego co ja napisałem bo ma swoich pewno bardzo dobrze opłacanych doradców.Patrząc na aktualną politykę w naszych hotelach widzę że zarząd jest nastawiony na rozwój i odbicie po pandemii…..ale kto będzie miał racje o tym zdecyduje tylko czas

 4. Sławek

  A co do mocnej bessy .Nie jestem żadnym analitykiem ani ekonomistą.Jestem inwestorem spekulantem i sam wywnioskowałem że bessa będzie bardzo mocna.Szczyt na rynkach zakładałem na styczeń tego roku bo przeciętny rynek była trwa około 1.5 -2 lata później mocna korekta lub mocna bessa.Teraz zakładam .że będzie bardzo mocna bessa gdyż rynek była w USA trwał 13 lat i na wykresach amerykańskich na wykresach tam jest hiperbola.Takze jak ja zwykły zjadacz chleba tak zakładałem to ilu jest takich jak ja co sprzedali na szczycie myślę że sporo ,tylko siedzą cicho bo pieniądz lubi ciszę. A co do inflacji i że nie pozwoli na takie spadki zobaczymy.Chociaz ten czas ktoś porównuje do lat 70 i straconej dekady na rynku akcji gdyż była duża inflacja z niskim wzrostem gospodarczym czyli stagflacja

  1. admin

   puki co niektórzy porównują ten czas do lat 70…..puki co to znaczy dopóki WIG nie przebije mojego prognozowanego dna 28490 pkt.
   Jak WIG zejdzie niżej to może wtedy niektórzy będą obecna sytuacje porównywali do 1929 r…….wygląda że na razie jest jeszcze za wcześnie.Ja nie mam zamiaru nikogo straszyć tylko pisze to co widzę…..niezależnie od tego czy się to komuś podoba czy nie.
   Być może będzie to dla Ciebie całkowita abstrakcja ale w 2015 roku zobaczyłem dno krachu stulecia.Bardzo dokładnie ……….
   Pisałem już o tym do Roberta Prechtera dwa razy ale nie dostałem żadnej odpowiedzi…utknęło gdzieś na sekretarce bo do niej miałem adres…obiecała że ze przekaże to dalej do swoich analityków…..ale widać oni lepiej wiedzą co się dzieje i dlatego pewno wrzucili mojego maile do kosza.Myslę że wnajblizszych dnia znowu do niego napisze to znaczy znowu wyśle emaila do sekretarki i zobaczymy co będzie dalej. Niestety nie znam angielskiego i poruszanie się w obcym języku jest dla mnie bardzo utrudnione.

 5. Sławek

  Wielu a może nieliczni bynajmniej ci z USA mają wiedzę i potrafią czytać wykresy tam giełda liczy ponad 100 lat.Logicznym jest .że im bardziej coś pompujesz tym bardziej Bałon pęka. 13 lat pompowania w stanach i c/z 35 dla spółek to już mega przewartościowanie . Trochę porysowanej sobie WIG i WIG 20 i zakładając twoje wartości około 29 kilo WIG to przed nami jeszcze jedno mocne odbicie w przedzialach 43-44 pkt A jeżeli chodzi oWIG 20 całkowity spadek do dna to okolice chrztu Polski a mega wsparcia to około 1000 pkt.

  1. admin

   Każde wsparcie , nawet to mega wsparcie może zostać pokonane….a wtedy staje się oporem.A jeśli. to wsparcie na WIG 20 w okolicach 1000 pkt zostanie pokonane to co wtedy.Czy będziesz nadal wierzył w hossę i pokoleniowe odbicie , czy pozamykasz wszystko i nie będziesz chciał mieć z giełda nic wspólnego bo liczyłeś na mega wsparcie…. to jest giełda a tam wszystko jest możliwe …..sam się już o tym wielokrotnie przekonałem ….rozumiem Ciebie doskonale że nie potrafisz sobie tego w “dniu dzisiejszym” wyobrazić…….ale przypomnij sobie czy w październiku 2021 kros mówił i głośno pisał o takiej przecenie jaka jest teraz…….Zdecydowana większość ( być może i ty ) była przekonana że hossa będzie wieczna …Fed będzie drukował pieniądze jak Bedzie potrzeba i nie ma żadnego zagrożenia dla giełdy .Ja wtedy zacząłem pisać na FB o krachu stulecia to miałem 99 % delikatnie mówiąc negatywnych komentarzy i tylko jeden że to jest możliwe…jak dzisiaj pisze o tym samym i kontynuuje swoja prognozę to praktycznie nie mam już tak negatywnych komentarzy tylko bardziej lub mnie wyważone odpowiedzi …zobaczymy co będzie jak WIG dalej obsunie się o następne 20 %. Wtedy na pewno obudzą się różni experci i ogłoszą że mamy krach……a co ono pisali w październiku 2021 …..warto by zrobić takie porównanie.

 6. Sławek

  I jeszcze tylko nie mów mi że tylko ty zarobisz na tym krachu a nikt więcej.Na twoim miejscu zastawił bym wszystko dom samochód i wziął kredyt

  1. admin

   Sławek ja jestem tylko małym pionkiem w tej grze ,mam nadzieje że prawidłowo przewiduje co sie stanie wprzyszłości ale napewno nie tylko ja na tym zarobie -mama taka nadzieję.Jeśli sprawdzi mi się ten poziom spadku 28490 pkt. na WIG to bedzie znaczyło kumam co sie na rynku dzieje ….i tylko tyle.
   Jeśli uda mi się przy okazji na tym trochę zarobić to będę zadowolony.
   Ale z drugiej strony jeśli znajdziesz wśród analityków , doradców rynkowych itp. kogoś kto tez potrafił przewidzieć to co ja z odpowiednim wyprzedzeniem to będę ci wdzięczny za podpowiedz.To że nikt mnie dzisiaj nie zna na rynku i nikt poważnie nie podchodzi do mojej prognozy to wcale nie znaczy ze nie moge mieć racji….tylko tyle

 7. Sławek

  Czy gdzieś czytałeś ,że wierzę w hossę chyba nie .Pisałem już wcześniej koniec hossy zakładałem na styczeń 22 .W styczniu doszliśmy do podwójnego szczytu nie przebijając go z października.Piszesz tak jak byś nie czytał moich wcześniejszych wpisów.Ty słuchasz treidra 21,ja też go nie raz słucham i inne programy i podchodzę do nich z dystansem mam swoje założenia.Ale jeden człowiek jest w internecie ,który na AT zna się bardzo dobrze i jego analizy są trafne jak nikogo innego jest to Neidek z mbanku.Wszystko co pisał wcześniej w 90 procentach się sprawdziło.Wczoraj w audycji mówił o szerokim rynku naszym ,USA i dax .Na faksie zobaczył coś co powinno doprowadzić do odbicie w krótkim terminie na większości rynków nie za duże ale ….Sentyment na giełdach jest skrajnie pesymistyczny.A co do WIG 20 .Zakładam że 966 pkt w tej będzie nie zostanie przebite w dol

  1. admin

   WIG 20 nie jest dla mnie miarodajnym wskaźnikiem i nie stosuje go do analizy.Rozumiem że każdy sam sobie wybiera co mu pasuje , ale ważne jest żeby się sprawdzało.Jeśli chodzi o Neidka to muszę poczytać jego prognozy i wtedy będę mógł coś powiedzieć na ten temat.

 8. Sławek

  Nie no sprzedając swoje hotele i kupić złoto to już kompletna abstrakcja .A co się stanie jak złoto nie wzrośnie?.Choć w internecie jest masa ludzi ,którzy wieszczą mega wybicie na zlocie nie słyszałem by ktoś mówił że złoto spadnie.Czyli jak wszyscy tak mówią czy mają rację? A co do odbicia na rynkach chyba powoli się materializuje jak wszyscy mówią ,że będzie już tylko gorzej.Gielda to głównie psychologia .Kto zakładał takie odbicie w dołku pandemicznym wszyscy myśleli że świat się kończy i gospodarki idą na dno

  1. admin

   Uważam że się bardzo mylisz,…giełda w swoich fundamentach to nie psychologia……to odzwierciedlenie aktualnej sytuacji gospodarczej i politycznej ….w dłuższym terminie …..tylko zachowuje się bardzo emocjonalnie ,od skrajnego przewartościowania ( to co jest obecnie ) ,do skrajnego niedowartościowania ….to co nas czeka .Moim zdanie trudno ocenić co się stanie na co dzień ( ja przynajmniej nie potrafię ) ,chociaż Rafał Zaorski na tym bazuje i dorobił się majątku, ale za to w dłuższym terminie jest przewidywalna , i mam nadzieje że uda mi się to udowodnić .

 9. Francesco_Mordiatti

  “Przedstawiłem wtedy swój wykres opracowany na bazie analizy technicznej gdzie zaznaczyłem gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy tzn. do poziomu na WIG 28490 pkt.”

  Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem w jaki sposób można w długim terminie cokolwiek dokładnie przewidzieć z pomocą analizy technicznej. Rynek ewoluuje, a w międzyczasie występują zdarzenia, które nigdy nie były wliczane w ceny instrumentów, bo się ich zwyczajnie nie spodziewano. W ten sposób, wszelka analiza techniczna – nawet ta “niegłupia”, czyli Price Action, nie mówi nam wiele, lub po prostu – nie mówi nic. Serce mi podchodzi do gardła, gdy mam na interwale 4H+ analizować coś z pomocą wolumenu i świec Footprint, nie mówiąc już o suchym rysowaniu linii na wykresie.
  Więcej, założenie, że giełda jest przewidywalna na dłuższych dystansach, a na krótkich nie, jest nieco absurdalne. Wiesz, co będziesz robił za 3 minuty? Pewnie tak. A za miesiąc? Pewnie nie.

  BTC, DJ, SP i NQ miały swoje szczyty w tym samym czasie. I co z tego? Nie jest zaskoczeniem, że kryptowaluty, podobnie jak spółki, korzystają na polityce “hulaj dusza, inflacji nie ma!”.

  Plus za chęci, dodam do ulubionych i czasem zajrzę, jednak co do tej konkretnej analizy – brak tu jakichkolwiek argumentów. Popadanie w skrajności i wieszczenie finansowej apokalipsy to też lekka przesada. Giełdy spadną 95%? Nie jestem w stanie sobie wyobrazić świata po czymś takim i chyba nie muszę, bo bank centralny, jako nadzorca, musiałby chyba zrobić sobie permanentne wakacje, żeby dopuścić do takiego scenariusza.

  1. admin

   To że nie rozumiesz w jaki sposób można w długim terminie przewidzieć co się będzie działo na giełdzie w przyszłości …dotyczy to zarówno jednego dnia , tygodnia ,miesiąca , roku jak i dekady wcale nie znaczy że tego nie można zrobić.
   Opracowałem wykres na którym przedstawiam WIG w formacji fali płaskiej nieregularnej A/B/C która rozpoczęła się 8.05.2015 roku i mam nadzieje że zakończy się w tym roku na poziomie 28490 pkt.
   Jeśli tak się stanie uzyskasz odpowiedz na swoje pytanie .Jest to możliwe.Do tego czasu jest to tylko moja prognoza która moim zdanie się sprawdza .
   To samo się tyczy okresów krótszych np. jednego dnia ale jest to bardzo trudne do uchwycenia.Mnie się takie zależności udało wyłapać na przestrzeni kilkunastu lat tylko kilka razy …bo nie analizuje takich ruchów na wykresach dziennych.
   Jeśli chodzi o to że indeksy DJI i np. WIG I BTC uzyskały szczyty w tym samym czasie to jest moim zdaniem bardzo ważna informacja.Wygląda na to że są ze sobą ściśle skorelowane.Ale to jest oczywiście moja teoria i jak zwykle mogę się mylić .Ale jak chce się inwestować na giełdzie to trzeba się na czymś opierać i albo będzie się miało racje albo nie.
   Jeśli chodzi o tą apokaliptyczna prognozę to zobaczyłem ja na wykresie DJI.Bedę mógł o niej więcej powiedzieć jak sprawdzi mi się moja prognoza spadku WIG do poziomu 28490 pkt . ….prawdopodobnie w tym roku.Na razie nie warto na ten temat dyskutować .

   1. Francesco_Mordiatti

    Ależ ja rozumiem co można, a czego nie można zrobić w środowisku detalicznym. Poniekąd żyję ze zbierania informacji na temat rynku i pózniejszej ich interpretacji. Rzecz w tym, że cała “analiza” w postaci rozpoznania formacji AT, jest poparta niczym. Dysponujesz danymi statystycznymi, które potwierdzają skuteczność tejże formacji? Masz dane z analizowanej ramy czasowej? Oczywiście, że nie, ponieważ przy tak wysokich interwałach sampel jest zbyt mały, by można było wyciągnąć z tego coś więcej, niż “może zadziała, może nie”. Istnieją dziesiątki, jeśli nie setki zmiennych, które wpłyną na to, czy dana formacja rozwinie się zgodnie z przewidywaniami, czy też nie, wliczając w to dane fundamentalne.
    O szczytach już mówiłem – rynek akcyjny i kryptowaluty korzystają na gołębiej polityce monetarnej, dlatego ich korelacja nie jest niczym zaskakującym. Czytałem o tym dziesiątki razy.
    Tak na marginesie – wytłumacz mi, jeśli klasyczna AT działa i przewidywanie czegokolwiek za jej pomocą jest możliwe, dlaczego nikt nie przewiduje niczego? Rozumiem staroszkolne czytanie ceny – do tego trzeba doświadczenia, ale formacje? Wkucie ich na pamięć zajmie przeciętnemu człowiekowi ze dwa dni.

    1. admin

     Twierdzisz że AT nie działa.Bo nikt nie potrafi przewidzieć niczego na podstawie AT.
     Nie zgadzam się Tobą.Nie będę teoretyzował dlaczego wg mojej interpretacji opisywana siedmioletnia A/B/C fali płaskiej nieregularnej jest prawidłowo.
     Przekonamy się tak naprawdę jak WIG dotrze do wyznaczonego przeze mnie i moja metodą poziomu 28 490 pkt.
     Jeśli tak się stanie to wtedy będę mógł jednoznacznie powiedzieć że AT w mojej interpretacji się sprawdza.A co będzie w tym wszystkim najważniejsze będę miał twarde dowody na to że zjawiska około rynkowe nie maja wpływu na na giełdę.Myślę że tak naprawdę nie jest to takie proste ale jeśli z wyprzedzeniem 2 lat potrafię wyznaczyć precyzyjnie poziom spadku indeksu ( w tym przypadku WIG ) to o czym to może świadczyć. Zjawiska około rynkowe maja wpływ na giełdę czy nie mają.?????Jestem przekonany że jednak mają ale nie tak jak nam się wydaje.Analizujemy co się dzieje na świecie dzisiaj ,może miesiąc wcześniej , może rok do tyłu , a tak naprawdę ten krach który moim zdaniem się już rozpoczął w listopadzie 2021 r. miał tak naprawdę swój początek w 1971 kiedy został zniesiony parytet złota do dolara.Jeśli giełda i rynek czyta wszystkie zjawiska od 1971 i reaguje na to co się dzieje to jaki na giełdę mogą mieć aktualne decyzje polityków czy finansistów światowych.Żaden!!!!!!! To tak jakby ktoś chciał ratować stary trzydziestoletni samochód który jeszcze jeździ ale ma wiele defektów wewnętrznych.Można go pomalować na nowo , wymienić tapicerkę i całe wnętrze na nowe i powiedzieć że wyremontowaliśmy samochód i jest jak nowy.Tak dokładnie postępują obecnie politycy i finansiści światowi którzy próbują nam szarym zjadaczom chleba powiedzieć że ratują gospodarkę .Oni ratują własna dupę a nie gospodarkę…. oszukując wszystkich naokoło.

     1. Francesco_Mordiatti

      Właśnie tutaj jest problem – WIG na wyznaczonym przez Ciebie poziomie niczego nie udowodni. Ty masz swoją “ABC”, ktoś inny poziom Fibo, Ganna czy jakikolwiek inny.

      Przykład z życia wzięty – mój znajomy twierdził w 2020 roku, że pandemia jest fałszywie rozdmuchana, ponieważ: Chińczycy walczą z USA o dominację, dlatego… maszty 5G rozsiewają chorobę popromienną, która może też być efektem wykorzystania “broni elektromagnetycznej”.
      Mamy 2022 rok i powszechnie wiadomo, że pandemia była pompowana medialnie. Czy mój znajomy miał rację? Oczywiście, że nie, ponieważ nie liczy się sam efekt, a argumentacja, która w tym przypadku była potworkiem ulepionym z foliarskich głupot, niczym niepotwierdzonych po dziś dzień.
      Jeśli scenariusz się spełni, jak udowodnisz, że miał cokolwiek wspólnego z Twoją formacją? Że to nie czysty przypadek i następnym razem taka formacja także zadziała? Nie jesteś w stanie.
      Koniec końców analiza techniczna jest subiektywna i skupia się na bezmyślnym szukaniu wzorów, bez zrozumienia, dlaczego występują.
      To jest kłopot. Zaskoczę Cię, bo nie uważam, że AT tak po prostu nie działa. AT jest przede wszystkim niezrozumiana i z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że nie działa to, co powszechnie określa się jako AT – popularne formacje, linie trendów, poziomy wsparcia/oporu – to wszystko albo tak po prostu nie działa, albo jest rozumiane błędnie i ludzie nie umieją z tego korzystać.

 10. admin

  Uważasz że nie wystarczy prognoza z dwuletnim wyprzedzeniem żeby udowodnić ze ona się sprawdza.Na poście ” mój pierwszy wpis ” z 25.06.2020 pisałem już o poziomie WIG 28490.Od tego czasu niewiele się nie zmieniło.Wtedy nie było jeszcze wiadomo że poziom ten będzie Fibo dla aktualnego szczytu dla WIG !!!!!!!!!!.Skąd mogłem sobie wymyślić ten poziom.Tylko na podstawie własnych obliczeń.Nie chce za daleko sięgać ale mam już dalszy opracowany scenariusz zarówno dla WIG jak i DJI.Ale o tym na razie jest za wcześnie.Najpierw musi się zrealizować najbliższy poziom wsparcia dla WIG.
  Pisząc że AT działa miałem na myśli tylko i wyłącznie własne obliczenia wykonane na swój własny sposób.Nigdzie w książkach tego nie znajdziesz.
  Ponownie zbieram się żeby napisać do Roberta Prechtera z moją interpretacja aktualnej sytuacji na WIG jak i DJI.Pisałem do niego już dwukrotnie ( na przestrzeni ostatniej dekady ) , ale nie dostałem żadnej odpowiedzi ….utknęło na asystentce która przekazał mojego emaila do analityka celem zweryfikowania tego co pisze a on pewno wrzucił do do kosza …bo kto by się tam przejmował opinią jakiegoś tam drobnego inwestora z niewiadomo skąd .

 11. Can I simply say what a relief to uncover someone who really understands what they are discussing on the internet. You certainly know how to bring an issue to light and make it important. More people ought to look at this and understand this side of the story. I cant believe you arent more popular since you certainly have the gift.

  1. admin

   Dziękuje bardzo ,taki komentarz potwierdza ze warto o tym pisać.Zbieram siły żęby ponownie napisać do Roberta Prechtera z moją aktualna prognozą (pisałem już do niego 2 razy na przestrzeni 10 lat ,ale bez odzewu ) , może teraz się uda .

 12. แนะนำ อัญมณี เสริมดวง ช่วยให้ได้กำไรจาก pgslotง่ายขึ้น สล็อตออนไลน์ PGSLOT จะมาแนะนำ เครื่องประดับ อัญมณี เสริมดวงทั้งเรื่องการงาน เงินทอง หรือแม้แต่กระทั่ง การเล่นเกมสล็อตออนไลน์

  1. admin

   Please write your question in English or tell me what language it is in because I can’t translate it

Dodaj komentarz