Co dalej

Uważam że korekta na DJI która rozpoczęła się w czerwcu 2022 zakończyła się. Podobnie korekta na WIG tez dobiegła końca. W chwili obecnej czeka nas kontynuacja spadków które rozpoczęły się na przełomie listopada i grudnia 2021.

W najbliższym czasie powinny zostać pokonane poziomy wsparcia dla DJI na poziomie ok. 30 000 pkt , a dla WIG 51 400 pkt.

Nie wnikam do przyczyny zakończenia korekty bo tak naprawdę nie wiem jak ona jest a  wynika tylko i wyłącznie z AT. Na pewno nasi experci od giełdy znajda ta przyczynę i  wyjaśnią to wszystko dokładnie…tyle że jak zwykle  po fakcie …..a ile te oceny będą warte sami musicie ocenić.

Metale kolorowe tzn. złoto i srebro od miesiąca po dłuższej korekcie zaczyna rosnąć i będzie rosło.

Bardzo ciekawie wygląda wykres USD/PLN.USD od 2008 roku rośnie , ale uważam że ta hossa już się skończyła .Od miesiąca zaczyna spadać i będzie kontynuował spadek  a wraz z nim złoto i srebro będzie rosło.

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Sławek

  Hm mówisz, że USD PLN już osiągnął szczyt Mam duże wątpliwości. Choć na wykresie widać podwójny szczyt to ni jak się ma do naszej giełdy. gdyż jak dolar rośnie to nasza giełda leci w dół i odwrotnie. Skorelowanie jest olbrzymie. Czyli teraz jak dolar będzie leciał to nasza giełda powinna rosnąć. A sam dolar od 2008 porusza się w kanale wzrostowym, którego teraz górna banda wypada na 5,3. Czy tam dojdzie ciężko stwierdzić ale jak GPW będzie się dalej sypac to szanse są ogromne

  1. admin

   To są moje przypuszczenia.To że WIG będzie spadał jestem bardzo pewny , ale co do USD czuje to bardziej intuicyjnie.Uważasz że dolar wzrośnie do 5,3.Bo to wynika z AT i widzisz to bardzo wyraźnie.Ale skoro ty to widzisz bardzo wyraźnie inni tez to samo widzą i czy to się spełni ???????
   Złoto i srebro powinno rosnąć , a myślę że w tym samym czasie USD powinien spadać.
   Jak będzie zobaczymy

 2. Sławek

  Niewielu tak widzi tak wynika z kanału. Ale jeżeli giełda ma się sypac to jest wysoce prawdopodobne Jeden z analityków zakłada nawet 6 PLN W ujęciu dolarowym ceny naszych akcji już są tanie jak plewy a jeżeli dolar przebiłby 5 PLN i wig spadł do 29 kilo no to będą za darmo. Ostatnio było zestawienie o największy obrót akcji na GPW to w pierwszej piątce są 4 instytucje amerykanskie

  1. admin

   W takim razie prognozuje że można je będzie odkupić za darmo gdy WIG dojdzie do 28490 pkt.Ciekaw jestem czy uda mi się Ciebie przekonać do tej apokaliptycznej prognozy,
   Wygląda więc na to że moja prognoza jest absurdalna.Jak to się może tak stać żeby można by kupować akcje za darmo i nikt by tego nie widział.A może nikt w to nie wierzy????? Co się będzie działo jak rynek już bardzo widocznie będzie podążał w tym kierunku.Czy tzw. większość tez będzie uważała że warto akcje kupować???? Jestem przekonany że będzie totalna panika i wszyscy będą sprzedawali.Nasi eksperci od giełdy będą wieścili apokaliptyczne informacje i wtedy nastąpi koniec “korekty”A ja mam nadzieje że będę w tym czasie siedział wygodnie w fotelu i śledził to co się będzie działo.
   Jestem przekonany że giełda tak naprawdę nie odzwierciedla aktualnych cen akcji,a porusza się od skrajnego przewartościowania do skrajnego niedowartościowania. Tą cechę wykorzystuje przy inwestowaniu Buffet ,kupuje dobre akcje gdy są bardzo tanie i sprzedaje gdy są bardzo drogie.Niby proste ,ale nikt nie potrafi tak dobrze zinterpretować aktualnej ceny akcji tak jak on.Posługuje się ta strategią skutecznie od ok. 60 lat.Ale ma ona tez swoja wadę.
   Bo on przez te 60 lat inwestował na rynku rosnącym – na hossie – a co będzie jak rynek zmieni główny nurt i będzie malejący???? Wtedy wszystkie jego analizy będą bezskuteczne , bo za nim zorientuje się że rynek zmienił kierunek nie przystosuje się do niego , może zbankrutować.Nie życzę mu tego ale uważam że jest to bardzo prawdopodobne.Trudno zmienić swoje poglądy po 60 latach skutecznych inwestycji.

 3. Sławek

  No i mamy euro jest warte mniej niz dolar czyli wszyscy uciekają do USD nasza gielda pikuje a dolar mocno w górę czyli korelacja dolara z nasza giełdą bardzo duża .Złoto też pikuje

  1. admin

   Jest takie powiedzenie że “Nie warto chwalić dnia przed zachodem słońca ”
   Tak samo nie warto wyciągać wniosków po jednej sesji.
   Prawda jest taka ze każdy będzie starał się trzymać swojej strategi i jej bronić, ale nie zawsze ma się rację.
   Jak DJI dwa miesiące temu zaczął gwałtownie rosnąć to traktowałem to jako korektę.Pod koniec nie byłem już pewny o co chodzi ale zdania nie zmieniłem.Jak porównałem DJI i DJT co opisuje w blogu dostrzegłem że ta korekta na DJI a/b/c którą prawidłowo zinterpretowałem i opisałem we wpisie 31.05 rozszerzyła się i utworzyła się korekta a/b/c/d/e.Nie jestem jasnowidzem i nie mogłem tego przewidzieć.Tak to przynajmniej dzisiaj widzę.Potwierdza się to ponieważ DJI zaczyna malec – bardzo powoli – a WIG tez spada dużo więcej .Nie mogę powiedzieć że w 100 % mam rację ale jestem do tego bardzo przekonany.
   Będę miał pewność jak WIG spadnie poniżej 51 400 pkt . a jeszcze bardziej jak DJI spadnie poniżej ostatniego dołka.
   Jeśli chodzi o złoto to ten spadek uważam za korektę w trendzie rosnącym który zaczął się miesiąc temu.
   A co do USD nie mam narazie wyrobionego zdania ale czas to rozstrzygnie.
   Bardzo dobrze że masz swoje zdanie bo możemy wymienić swoje spostrzeżenia i wzajemnie się czegoś nauczyć.Tak wymiana informacji jest najbardziej korzystna.

 4. Sławek

  Masz rynek jest mega słaby. Sp 500 od dołka wzrósł 19% u nas tak jak piszesz kluczowy jest poziom 51 tys tam jest niedomknięta luka. Zapewne będzie domknięta gdyż rynek ja domknie wcześniej czy później. A co do dolara jeżeli będzie zawracał na południe i pokona od góry na trwałe 4,5 PLN będzie sygnałem mocniejszej korekty na GPW. Ale jak mówić o mocniejszym PLN do dolara jak w USA podwyżki stop %

  1. admin

   Mówisz że nasz rynek jest mega słaby. Ty to tak oceniasz .Ale pamiętam jak trader 21 ok. roku temu mówił że nasz rynek jest dużo tańszy od amerykańskiego i dlatego warto na nim inwestować.
   Jak to ocenić – kto ma racje.
   Można by przecież powiedzieć że nasz rynek jest bardzo tani w stosunku do amerykańskiego, a nie słaby.Skoro tyle spadł to jest tani i warty uwagi.
   Ja to widzę jeszcze inaczej.
   DJI jak i WIG spadną w najbliższym czasie proporcjonalnie podobnie.Prognozowane poziomy spadków opisywałem wcześniej .Jeśli moja prognoza spadków będzie prawidłowa to być może chodzi o to że wiara amerykańskich inwestorów we wzrosty jest tak duża że nie pozawalają na tak duże spadki.Ale co będzie jak stracą tą nadzieję!!!!! Być może wtedy spadki będą po 10 % dziennie , a nasza giełda będzie o wiele mniej spadała darząc do dna.
   Niby widzimy to samo ale interpretacja może byc bardzo różna.
   To są takie moje przemyślenia ,które niewiele maja wspólnego Z AT. AT pokazuje poziom spadku ale nie wyjaśnia przyczyny.

 5. Sławek

  Piszesz że proporcjonalnie ale jeżeli tak ma być to 50% spadku didżeja to 16,500 pkt a wig to już 26500 pkt odnośnie dzisiejszych wycen. Czyli wig już by się osunął poniżej twoich prognoz a DJ jeszcze brakowało by sporo

  1. admin

   W wpisie podsumowanie m-c marca przedstawiłem wykresy miedzy innymi dla DJI.
   1. Szczyt DJI – 36799 pkt prognoza spadku do poziomu 9476 pkt. – spadek o 74%
   2. Szczyt WIG – 28 490 pkt prognoza spadku do poziomu 28490 pkt – spadek o 63 %

 6. Can I simply say what a relief to uncover someone who really understands what they are discussing on the internet. You certainly know how to bring an issue to light and make it important. More people ought to look at this and understand this side of the story. I cant believe you arent more popular since you certainly have the gift.

  1. admin

   Dziękuje bardzo ,taki komentarz potwierdza ze warto o tym pisać.Zbieram siły żęby ponownie napisać do Roberta Prechtera z moją aktualna prognozą (pisałem już do niego 2 razy na przestrzeni 10 lat ,ale bez odzewu ) , może teraz się uda .

 7. Sławek

  Niby nie chcesz by twoja prognoza się rozprzestrzeniała a jednak piszesz do różnej maści biur inwestycyjnych i inwestorów. Nijak to się ma do tego że jak zdradzisz swoją wizję to rynek pójdzie inna stronę

  1. admin

   Nie pisze już do żadnych biur inwestycyjnych itp. bo to nie ma sensu.Publikując swoją prognozę na TJS trochę testuje rynek.Spodziewałem się bardziej rzetelnego odniesienia się do tego co piszę …a tam tak naprawdę to jest jeden wielki bełkot.Nie zniechęca mnie to w ogóle do dalszej mojej publikacji bo obserwuje w ten sposób jak zmieniają się nastroje tzw. większości. Jestem bardzo mocno przekonany do swoje prognozy i czekam na ten moment ( jeśli on się oczywiście sprawdzi ) kiedy tzw. większość przekona się do tego co pisze.Kiedy to będzie .Jak WIG spadnie o 40 % , 50 % a może o 61,8 %.

Dodaj komentarz