Co dalej

Patrząc na WIG z perspektywy tygodnia , a nawet miesiąca nic ciekawego się nie dzieje. WIG dryfuje i czeka ………moim zdaniem będzie kontynuował spadek.

Ciekawie wygląda natomiast DJI.W piątek poszedł mocno do góry…czego się nie spodziewałem, ale to są moim zdaniem tylko turbulencje na spadającym rynku. Mogę się oczywiście mylić ale na coś trzeba postawić inwestując na giełdzie .Ja oczywiście stawiam na spadek w długim terminie.

Również bardzo ciekawie wygląda rynek srebra i złota. Wygląda na to że szoruje po dnie i czeka na wybicie. Złoto i srebro ma to do siebie że początek długoterminowego wzrostu ( a taki tu widzę ) buduje się w wielkim bólu i niepewności. Niektórzy prognozują że może rosnąć inni że spadek może się pogłębić , i to jest piękne !!!!!!Natomiast jak już wszyscy będą wiedzieli że złoto i srebro to jest najlepsza inwestycja na świecie bo ……w „ostatnim czasie”  przyniosła bardzo duży zysk ……dla potwierdzenia „w ostatnim czasie „ , kiedy to wszyscy będą chcieli je kupić ,cała ulica ,piekarz, taksówkarz, znajomy hydraulik , lekarz, adwokat itp. co może się zdarzyć za ok. 3-5 lat , to ja wtedy będę się zastanawiał nad sprzedażą.

Mija październik miesiąc krachów a tu nic się nie dzieje .Wzrostów nie ma , spadków na dobra sprawę też nie ma.Odnoszę wrażenie że dotychczasowe cykle przy hossie stulecia zostały zmienione i tak na dobra sprawę nie wiadomo czego można się spodziewać .Ale jak zwykle czas to zweryfikuje.

Ten post ma 19 komentarzy

 1. Sławek

  No właśnie ciekawe czy to nie wygląda na fale korekcyjną 4 pod 1500 na wig 20 i przed nami ostatnia decydującą 5 w dół przed większym odbiciem?

  1. admin

   Być może , chociaż bo tak naprawadę to dopiero po fakcie widać wyraźnie układ fal eliotta ……

 2. PR2

  Rynek wygląda jak w 2008 roku kiedy już wszyscy myśleli, że mogą być tylko wzrosty. A wtedy oni wyciągnęli królika z kapelusza i się zaczęło. Czy tym razem tak będzie to teraz jeszcze nie jest pewne, ale jeżeli spojrzymy na cykle giełdowe i gospodarcze to na lata 2023-24 wypada totalna zapaść. Na razie to oni z nami się bawią i wszyscy mówią, że jest już bardzo źle, ale tak naprawdę to jeszcze jest bardzo dobrze, bo jak coś trzaśnie to SP500 leci gdzieś tak na 1666 punktów. Podobnie wygląda BTC, jak nic powinno być 12 500 $, a może nawet i 10 000 $ przebite. Zależy od tego kogo i czym będą straszyć. Jak będą chcieli to i 6666 $ zrobią na BTC. Wszyscy myślą, że po wyborach będzie góra, ale oni zawsze robią odwrotnie. Jeżeli do FEDu jedziemy do góry i po nim też, to jak nic zrobią zwałę i Mikołaja w tym roku nie będzie. Minimalny zasięg obecnego odbicia dla SP500 to jakieś 3800 plus-minus 1%, ewentualnie wybicie na 3900+ i zjazd ze wsparciem koło 3400. Jednak maksymalny zasięg ruchu powrotnego, po FEDzie i wyborach to 4150, albo nawet i 4300, ale potem to ratuj się kto może. Na razie grają falami bardziej w ruchu bocznym i tak może być do końca roku, trzeba tylko uważać kiedy i co mogą wyciągnąć z kapelusza. Kluczowe jest pytanie czy uderzą w Chiny, bo tam szykuje się jakaś dyktatura, a wtedy to świat czeka stagflacja.

  W nazwisku Komar napisałeś drugie o.

  1. admin

   Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd w nazwisku.Już poprawiłem.Kogo masz na myśli mówiąc “oni”. Moim skromny zdaniem tak jak pisze w blogu jesteśmy obecnie na tzw. równi pochyłej i zmierzamy dla WIG do poziomu 28490 pkt.To jest moje prywatne zdanie i wziąłem je z AT, bo przecież mogę mieć swoje zdanie i nie muszę powielać tzw. większości .Nie znajdziesz potwierdzenie mojej prognozy w innych komentarzach bo to jest moja własna prognoza i jak dotąd nie zauważyłem żeby ktoś podobnie do mnie interpretował to co się dzieje na rynku.Nie chodzi mi o to że jestem taki mądry , tylko dziele się informacją która spostrzegłem obserwując AT na WIG.Czas rozstrzygnie czy mam rację.
   To co zauważyłem na WIG , mówię tu o siedmioletniej formacji A/B/C którą opisuje w blogu dno fali “C” wyznaczyłem na poziomie 28490 pkt.I spadek WIG-u do tego poziomu powinien wystąpić niezależnie od sytuacji makroekonomicznej na świecie.Trzeba by sobie zadać pytanie czy to w ogóle ma jakiś sens?????? Przecież wszyscy znani więcej lub mniej komentatorzy i experci od giełdy uzależniają sytuację na giełdzie od aktualnej sytuacji makroekonomicznej. Czyżby oni wszyscy się mylili ??????? A może trzeba trochę inaczej na to wszystko spojrzeć ….nie w skali mikro tzn. kilku lat …..a w skali makro …kilku dekad .Czas pokaże kto ma rację i czy Dawid może pokonać Goliata.

   1. PR2

    Oni to są ci którzy manipulują nami raz dając pieniądze tym a raz tamtym. W ostatniej fazie cyklu dali Chinom, naszym kosztem, ale bal już się skończył i Chińczycy dobrze o tym wiedzą, że teraz czeka ich stracona dekada, taka jak w USA w latach 70-tych, albo taka jak w Japonii w latach 90-tych. Jeżeli więc teraz zrobią krach w Chinach to zakończy się cały powojenny cykl gospodarczy trwający od 1945 roku. Wtedy u nas Wig20 wyląduje poniżej 1000 pkt. To jest wariant optymistyczny, bo jeżeli stanie się coś, czego nikt się nie spodziewa, to ludzie zrobią się zieloni, a giełdy nie będą już wtedy nikomu do niczego potrzebne. Ten świat idzie już do likwidacji, pytanie tylko czyim kosztem, na razie wygląda że naszym.

    1. admin

     Tak się domyślałem że oni to są ci którzy nami manipulują.Ja bym powiedział to tak w 2015 roku odkryłem na postawie AT że czeka nas krach stulecia który będzie podobny do tego z 1929 r. Potem jak DJI zaczął rosnąć w nieskończoność straciłem kontrole nad rynkiem.Ale ok. 3 lata temu zauważyłem na WIG pewną formacje którą opisuje na blogu i odnalazłem się w tym wszystkim.Wtedy doszedłem do wniosku że powodem tego krachu stulecia który prognozuje jest zniesienie parytetu złota do dolara w 1971 r. a to co się dzieje teraz jest tylko skutkiem tej decyzji.
     Na rynek i na to co się dzieje trzeba patrzeć prosto ….są przyczyny i skutki……branie pod uwagę tysiąca rożnych zmiennych nie ma sensu bo nigdy nie wiadomo jaka rzecz i jaki będzie miała wpływ na rynek.To co się dzieje obecnie na rynku jest skutkiem zniesienia parytetu złota do dolara w 1971 r. i możliwością drukowania pustych bezwartościowych pieniędzy na pokrycie obietnic ludzi będących u władzy .To trochę jest tak jak budowa domku z kart , na początku jest łatwo i domek rośnie ,ale przychodzi taki moment że żadne zabezpieczenia nie pomogą i wszystko runie z hukiem.Wszystko to odbędzie się naszym kosztem,ale jak ktoś wie lub wyczuwa co się stanie jest w stanie się zabezpieczyć od tego i może nawet na tym zarobić.W końcu gra na krótko jest tak samo dozwolona jak otwarcie długiej pozycji.

  2. Sławek

   A co do Chin indeks Hang Seng wybił dołem z wieloletniego prostokąta dziś 15 tys pkt Co mówi AT spadek do dna z 2009 roku na 10 tys pkt. Trochę sporo i czy się sprawdzi zobaczymy

   1. admin

    Dzieje się, popatrzyłem się teraz na Hang seng i wygląda to dla mnie bardzo ciekawie ….coś się dzieje

 3. Sławek

  Po 5 falach spadkowych rynek powinien się odwrócić i odbić. Nie sądzę by przy tej piątce rynek osunął się na poziom 28500 choć mnie i tak nie wychodzi przy zniesieniach fibo by to był ten poziom bardziej około 30 tys pkt. Ale giełda to nie apteka
  Jeżeli dobrze rozpoznaje fale i jest to faktycznie 4-ka i przed nami piątka to wydłużenie piątki dojdzie do 28500 hm no nie wiem. Ale jeżeli po piątce nastąpi odbicie to zapewne w przyszłym roku ale to nie będzie nowa hossa raczej stawiam odbicie i znów spadek przebijając jeszcze dno. Także idą ciężkie czasy a zarobek na giełdach będzie tylko dla sprawnych spekulantow

  1. admin

   Podzielam twoje zdanie, ale złoty podział który ostatnio narysowałem wygląda dobrze moim zdaniem .

   1. Sławek

    Wyrysowalem jeszcze raz wychodzi mi jak w morde 29 tys pkt na wig ale to nie apteka .A wszystko zweryfikuje czas .Pozdrawiam

    1. admin

     I w tym momencie możesz się mylić co do tej apteki……

 4. Ewcia

  A teraz pytanie. Z czego to ma dalej spadać?
  W USA nastawienie na spadki niemal rekordowe, nawet ulicy skupuje opcje put.
  Ostatnie słabe wyniki rynkowi zbytnio nie zaszkodziły.
  Rynek gra na zmuszenie FEDu to złagodzenia polityki. FED nie będzie chciał robić zamieszania. I już to wystarczy aby mocno oddalić się od dołków.
  Nawet media ciągle powtarzają o recesji, bessie itp. Wystarczyły plotki o Credit Suisse i już nawet portale niegiełdowe straszyły krachem.

  Przy takim nastawieniu ciężko o dalsze spadki. Już widać pozytywne dywergencje. jeden gra na falach, innych na dywergencjach. I pytanie co się nie sprawdzi …

  1. admin

   Dla mnie nastawienie ulicy i opinia rynku nie ma żadnego znaczenia . Wyciągam wnioski tylko z AT a ona mi mówi o dalszych spadkach w długim terminie , i tego się trzymam.Rozumiem że każdy ma swoją strategie i ważne jest żeby ona była skuteczna.
   Czas pokaże czy uda mi się utrzymać moja pozycje krótką.Na razie jest kiepsko.

  2. Sławek

   No tak Ewcia tyle tylko jeżeli jest to fala 5 w USA po najdłuższej hossie wszech czasów to te skromne 20% w dół od szczytów to jest tak mały zabek że go prawie nie widać. Polska tak, jest wyprzedana totalnie c/z 6 to już jest skrajne wyprzedanie USA 16 c/z dlatego nie sądzę byśmy w tym ciągu spadli do 30k może później chyba że coś się wydarzy jakiś czarny labadz jak covid 19 lub odpalenie przez Putina atomu to tam będziemy w parę sesji.

 5. Sławek

  No 1500 na wig 20 praktycznie zaliczone dziś na moje z układu świeczek wygląda na gwiazdę wieczorną. Potwierdzenie jutro

  1. admin

   Zobaczymy co będzie dalej.Przyznam się że nie spodziewałem się takiego odbicia w górę ale w chwili obecnej dla mnie bardzo ważna jest luka tygodniowa na WIG w zakresie 52 282 / 51 490 pkt z końca sierpnia.Ona jest dla mnie bardzo ważna.Niestety mogą być jeszcze 3 % wzrosty na WIG.Wolę nie myśleć co będzie jak ta luka zostanie zamknięta. Puki co bronie pozycji krótkiej , niestety z dużymi stratami.

   1. PR2

    U nas to wygląda, że odbicie na Wig20 idzie do 1540-1550 pkt.

 6. Sławek

  No tam jest ta banda Lini trendu spadkowego przejście jej będzie niezwykle trudne. Ta najszybsza na dole została przebita

Dodaj komentarz