Jest “dobrze ” !!!!!!!!

Wygląda na to że chyba tak naprawdę HOSSA STULECIA się zakończyła.

Takie jest moje zdanie i nie oczekuje żadnego potwierdzenia z waszej strony bo wiem że i tak naprawdę  to nikt chyba w to nie  wierzy. W poniedziałek otworzyłem krótka pozycje na kontraktach MWIG 40 i będę ją utrzymywał bardzo długo dokupując systematycznie nowe kontrakty. Zgodnie z poniższym rysunkiem zamknę te pozycje jak WIG dotrze do poziomu 28 490 pkt.

Od poprzedniego wpisu WIG zaczyna dynamicznie spadać .MWIG-40 tez spada gwałtownie.

DJ spada minimalnie ,ale jest poniżej poziomu 36 307 pkt. Tak jakby wiara inwestorów amerykańskich w kontynuację hossy była ogromna.

Tak naprawdę to przesłanki psychologiczne i emocjonalne mnie kompletnie nie interesują bo są niewymierzalne.

Tylko chłodna kalkulacja na indeksie może być prognostykiem tego co się dzieje.

Ale ważne punkty zwrotne są zawsze dla mnie bardzo trudne .Moje emocje sięgają wtedy zenitu i strach przed tym czy się sprawdzi. Jak ocenie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia na 95 % …wchodzę. Ale niestety nie zawsze kończy się to sukcesem. Zawsze pozostaje te 5 %.

Kiedy WIG w dn. 28 VI 2021 doszedł do poziomu 67 999 pkt. byłem pewien w 95% że nastąpi załamanie na rynku .Otworzyłem pozycję krótką na kontraktach i zaczął się horror. Z niewiadomych dla mnie przyczyn giełda ruszyła ponownie w górę. Musiałem pozbierać myśli co się dzieje .Wtedy przyszedł mi go głowy pomysł że skoro w Marcu 2020 nastąpiło fałszywe wybicie z siedmioletniej  formacji A/B/C na WIG to być może to co się teraz dzieje to jest to fałszywe wybicie w górę. O ile stosunkowo często zdarzało mi się prawidłowo zinterpretować inne formacje A/B/C na WIG  to nie spotkałem się z takim fałszywym wybiciem .I tu był problem !!!!!!!!!!!

Czy moje przypuszczenia są słuszne.

Założyłem że jest to fałszywe wybicie w górę .Ale kiedy się skończy!!!!!! ………żadnego punktu odniesienia nic nic nic ……….. Dopiero później zobaczyłem że na indeksie DJ układa się podobna formacja A/B/C wyznaczyłem szczyt na wysokości DJ 36 307 pkt.

Ponownie otworzyłem pozycje krótka na kontraktach i czekam .Po drodze miałem duże straty ale przetrwałem to …..inwestując trzeba mieć dużą odporność na straty …..inaczej się nie da ……trzeba mieć swoja strategie i trzeba umieć przetrwać najgorsze a rynek ci zwróci te straty z nawiązką.

Tak naprawdę będę się czuł bezpiecznie jak WIG spadnie do poziomu 67 999 pkt z dn. 28 VI 2021 i wejdzie ponownie w obszar siedmioletniej korekty A/B/C znaczonej na rysunku.

Niestety większość uczestników na rynku nie widzi tego zagrożenia i są obkupieni w akcje .Jak rynek spadnie o 10% lub 20 % będą to uważali za dobra okazję do ponownych zakupów. Zaczną się pojawiać komentarze o „korekcie „ i możliwych dalszych spadkach ….ale jak wszystko szło do góry to nikt nie widział zagrożenia  .Takie to są prognozy naszych expertów.

Ciekawe co będą pisali jak WIG spadnie o 40 % .Jestem pewien że znajda przyczynę tego spadku lub tzw. „korekty”. I to będzie ich na pewno kilka .

Tylko dlaczego nikt tego nie widział jak WIG szedł cały czas do góry.??????

Dlatego te opinie i komentarze są moim zdaniem nic nie warte  …niestety.

Mam swoje zdanie na ten temat i opinia tzw. większości mnie nie interesuje.

Jak zwykle czas zweryfikuje moja prognozę i inwestycje.

Jeśli coś jest niejasne w moim opisie lub macie jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem bo wtedy łatwiej jest komentować to co pisze.

Nawet jeśli będziecie uważali że to są kompletne bzdury bo nie da się przewidzieć tego co się będzie dalej działo na rynku tez napiszcie.Za jakiś czas  będziemy mogli zweryfikować kto miał rację .

Ja swojej prognozy jestem pewien na 95 % . Ale zawsze pozostaje te 5 %.

Nigdy nie wchodzę na rynek jak nie jestem bardzo pewny swego.

Nie potrafię inwestować nie wiedząc co się może zdarzyć w przyszłości.

Podsumowując:

 1. Uważam że dotarliśmy do szczytu HOSSY STULETNIEJ i rozpoczął się KRACH STULECIA
 2. Jeśli moja prognoza się sprawdzi to prognozuje spadek indeksu WIG do poziomu 28 490 pkt. tzn. o 61,9 % . Jest to jedna z liczb Fibonacciego…wygląda to bardzo ciekawie.
 3. Analogicznie indeks DJ powinien spaść do poziomu  9490 pkt.
 4. Trzymanie akcji w dłuższym terminie nic nie da bo nie będzie po drodze większej korekty na pozbycie się ich .
 5. Złoto i srebro zaczyna  gwałtownie rosnąć wraz z pogłębiającym się spadkiem indeksów co jest moim zdaniem potwierdzeniem konca hossy stulecia.
 6. Czas zweryfikuje czy mam rację.

Poniżej przedstawiam aktualne rozliczenie swojej pozycji .

 1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – strata 4154 zł     strata – 41,54  %
 2. Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short       – zysk 129 zł zł      zysk – 1,29 %

Podsumowując :

Portfel nr. 1 – zaczynam odrabiać stratę na kontraktach

Portfel nr. 2 – od początku inwestycji wyszedłem na plus 1,29 % i uważam że wraz z spadkami mój zysk na tym portfelu będzie systematycznie rósł

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Tomek

  Panie Andrzeju też chwilowo otworzyłem krótką pozycję na WIG 20, przy poziomie 2413 PKT. ale z innego powodu: kryzys na granicy. Wiem że nie dopuszcza Pan otoczenia giełdowego, ale proszę mieć z tyłu głowy, że to może być chwilowe wahnięcie bo inwestorzy wycofują pieniądze ze strachu przed wojną. Ma Pan swoją teorię i zawsze kropki łączą się Panu w jedno, a jak nie wyjdzie to mówi Pan o fałszywych wybiciach itd. Krach będzie i to będzie koniec systemu jaki znamy, ale jeszcze nie są na to gotowi. I nie fale Eliotta, a rządy zdecydują kiedy. Pozdrawiam, powodzenia 🙂

 2. admin

  Uważam że rzady nie maja tu nic do powiedzenia ,gdyby tak było to nie byłoby krachów.Z drugiej strony gratuluje zajecia krótkiej pozycji na kontraktach i proponuje ją trzymac jak najdłużej.Ja na bieżąco bede komentował aktualna sytuacje i jak ja to widzę pozdrawiam

 3. Sławek

  Co do fałszywego wybicia dołem w marcu 2020.Czy do końca było wiadomo z wykresu ,że wig idzie na potrójny szczyt 67tysi wtedy nastąpi krach.???.Łączac kropki gielda w USA z początkiem marca 2020 doszła do swoich maksimów hossy i górnej bandy kanału .Juz wtedy cos smierdziało ,że coś się może wydarzyć przynajmniej bardzo mocna korekta po takim wykupieniu .A ty piszesz, że u nas nastąpilo falszywe wybicie w dół .Nawet zakladając ,że nie ma pandemii ten ruch w dół spokojnie mógł się wydarzyć po takim wykupieniu w USA .przeciez to wskażnik giełd na całym globie.

Dodaj komentarz