Podsumowanie miesiąca kwietnia…

Kilka dni zastanawiałem się co napisać w podsumowaniu miesiąca kwietnia. Niby nic ciekawego się nie zdarzyło , ale jednak jakby rozpatrzeć to w szerszym zakresie ( nie tylko miesiąca ) to sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Warto się temu przyjrzeć pod katem indeksu WIG jak DJI.

Na początku zajmiemy się bliższym nam indeksem WIG.

Na poniższym rysunku przedstawiłem to co chciałbym opisać.

Przyglądając się wykresowi WIG z okresu 2021/2023 można zauważyć że szczyt notowań wypadł w dniu 5 XI 2021 na poziomie 74 813 pkt. Dno notowań WIG wypadło w dn. 13 XI 2022 na poziomie 45 621 pkt. Po tym wszystkim rozpoczął się duża korekta na WIG  która zakończyła się ( na chwile obecną) na poziomie 63 569 pkt w dn. 27 IV 2023.

Na wykresie wyraźnie widać że jest to poziom Fibonacciego 0,618.

Dla mnie ten wzrost indeksu WIG od dnia 13 XI 2022 to nic innego tylko korekta w trendzie spadkowym indeksu zapoczątkowana w dn. 5 XI 2021.

Zdecydowana większość uczestników rynku traktuje ten wzrost jako nadzieję do dalszych wzrostów , ale moim zdaniem to była tylko korekta w długoterminowym trendzie spadkowym zapoczątkowanym  w XI 2021 roku. Która moim zdaniem już się zakończyła w dniu 27 IV 2023 r.

Jakby tak precyzyjnie przeliczyć teoretyczny poziom korekty o 0,618 to błąd wynosi 0,14 %.

Nie jest to dobra informacja dla optymistów którzy liczą na dalsze wzrosty , ale ja tak to widzę i tak inwestuje.

Nie przewidziałem tej korekty bo niestety nie jestem jasnowidzem , a na dodatek straciłem to co dotychczas zarobiłem , ale uratowałem kapitał początkowy i mam nadzieje że teraz odrobię swoje straty.

Oczywiście nie jestem pewien w 100 % że to o czym pisze jest pewne ale jestem przekonany w 95 % że mam rację.

Jeśli sprawdzi się moja prognoza to indeks WIG powinien spasć poniżej aktualnego dołka  na poziomie 45 621 pkt . i powinien kontynuować swój spadek do poziomu 28 490 pkt . który to przewiduje w dłuższym terminie.

Niestety nie znam przyczyny tak dużego spadku indeksu bo z wykresów AT  nic na ten temat nie wiadomo.

Na następnym wykresie zaznaczyłem to co zauważyłem na wykresie DJI.

W dniu 13 XII 2022 na indeksie DJI wg. mojego oznaczenia zakończyła się korekta trójki a.b/c na poziomie 34 108 pkt. Poziom ten dla mnie jest bardzo ważnym poziomem oporu dla DJI.

W dniu 28 IV 2023 indeks DJI osiągnął poziom 34 098 pkt. tzn. 10 pkt, poniżej poziomu z dn. 13 XI 2022 co stanowi różnice 0,03 %.

Dla mnie poziom oporu nie został pokonany i DJI powinien kontynuować w długim terminie spadek  który spowoduje przebicie aktualnego dna z października 2022.

Warto zwrócić uwagę że szczyt dla WIG i DJI został osiągnięty w tym samym terminie  co dodatkowo podkreśla że prognoza kontynuacji spadków jest bardziej prawdopodobna.

Na pierwszy rzut oka oba indeksy zachowują się inaczej ale jednak moim zdanie coś je jednak łączy.

Dlatego czasami prognozuje giełdę w oparciu o WIG a czasami o DJI.

W chwili obecnej prognozowałem w oparciu o DJI , ale jak zauważyłem ( a właściwie to Sławek zwrócił mi uwagę że WIG skorygował spadek od 2021 o 0,618 ) , to wniosek dla mnie wysuwa się jednoznaczny że rynki światowe zakończyły korekty wzrostowe.

Wnioski jakie można wyciągnąć :

 1. Zarówno indeks krajowy WIG jak i rynki światowe zakończyły korektę wzrostową która rozpoczęła się w październiku 2022
 2. Z pewnością większość ocenia ten cały wzrost z nadzieją na jego kontynuację , ale dla mnie wygląda ona jednoznacznie.
 3. WIG skorygował swój spadek od przełomu roku 2021/2022 o współczynnik Fobonacciego 0,618 co daje bardzo duże prawdopodobieństwo na zakończenie korekty wzrostowej.
 4. DJI w tym samym czasie doszedł do silnego poziomu oporu i odbił się od niego.( dokładnie o 10 pkt. co daje 0,03 % – szczegóły na rysunku)
 5. Złoto i srebro wyznacza nowe szczyty co tez nie jest bez znaczenia.

Rozliczenie portfela inwestycyjnego:

Na kontraktach utrzymuje cały czas pozycję krótką i stąd taka strata.Biorąc pod uwagę aktualny wpis i sytuacje którą określiłem jako zakończenie wzrostów korekcyjnych na rynkach światowych szansa na kontynuacje spadków jest bardzo duża i będę mógł odrobić wszystkie swoje straty.

Złoto i srebro utrzymuje się bardzo stabilnie , z nadzieją na dalsze wzrosty.

Ten post ma 37 komentarzy

 1. Sławek

  I teraz cały szkopuł tkwi w szczegółach. Jeden wykres a możliwości wiele. Oczywiście ci z większym portfelem czyli zagranica z USA może wyrysowal wszystko nawet bitwę pod Grunwaldem.Plynnosc na giełdach taka że nawet na dax mogą rysować co chcą. Gołym okiem widać, że pieniądza coraz mniej na rynku przez wyższe stopy% i kapital parkuję sektorowo – Banki,dewelopera odzież większą spółdzielnia jest dogadana.
  Technicznie po 5 falach powinna być korekta abc. Ale jak ktoś widzi te 5 fal to co się może stać, na wykresie wig tworzy się RGR ale oczywiście jak to widzi rynek to może nastąpić kolejne nadbicie piątki.
  A co będzie dalej…… Na twoim wykresie zazanaczyles jeszcze strzałkę na 38.2 i teraz technicznie pasowało by wykres doszedł nawet pod rekord jako rozbudowana ogromna formacja abc
  Oczywiście wszystko zweryfikuje czas chodź zapowiada się większe i dłuższe spowolnienie. Ale u nas na tej płynności można wyrysowal wszystko. Kapital spekulacyjny u nas jest od paru miechów i chce wycisnąć ile się da tym bardziej że prawdopodobnie dolar będzie rozmieniał 4 pln

  1. admin

   Ja mam przekonanie do AT i swojej prognozy i w żadne grube ryby nie wierzę że oni maja decydujący wpływ na giełdę . Być może jakiś tam wpływ na rynek mają , ale i tak na AT to wszystko będzie widać. Oczywiście przy prawidłowej interpretacji wykresu.
   Układankami fal Eliotta nie zajmuje się , bo tam tak jak piszesz wszystko może się zmienić.
   Krótko mówiąc długoterminowa korekta na WIG zakończyła się współczynnikiem Fibocciego 0,618 , a DJI rozpoczyna powrót do spadków.
   Zawsze trzeba patrzeć na rynek w sposób prosty i nie trzeba komplikować tego co jest proste i oczywiste.
   Ani FED ani inne grube ryby nie zmienią tego.

   1. Kasia

    Andrzej patrzy na wykres w sposób prosty czyli najpierw 61.8 na wig 40 to 5 tys pkt. Dolar w tym czasie będzie rozmieniał 4 PLN. Złoty jest bardzo mocny to znak że zagranica nie odpuszcza naszego rynku. Nie ma żadnych podkreślam żadnych oznak odwrócenia jedynie fibo na wig ale to jeszcze nic nie znaczy. Andrzej już jest pewien ale jest pewien od dawna a rynek swoje

    1. admin

     Tak jestem pewien i nie zmieniam zdania.
     Prognozuje wg. WIG.
     WIG 40 i WIG 20 nie sa dla mnie prawidłowym odzwierciedleniem runku.

     1. Slawek

      Ale grasz na wig 40 a ten jest na maksimach odbicia z października Tak jak pisze Kaśka, na razie brak kompletnie oznak odwrócenia.
      No ale jesteś pewien, tylko nie pisz za jakiś czas że nie jesteś jasnowidzem i nie przewidziałeś takiego odbicia jak oczywiście można na giełdzie być czegoś pewnym

     2. admin

      Gram na kontraktach na WIG 40 ale prognozuje rynek wg. WIG i DJI.
      Może to nie jest typowe ,ale tak inwestuje.
      WIG i DJI w różnych okresach czasu dają mi różne sygnały dotyczące aktualnej sytuacji na rynku.
      I tak np. DJI na przełomie listopada o grudnia 2022 ( trójka korekcyjna a/b/c ) dał mi wyraźny sygnał końca korekty która rozpoczęła się w październiku 2022.Od pięciu miesięcy DJI zbiera się do spadku i trwa to już bardzo długo.Ja przynajmniej tak to widzę.
      W tym samym czasie WIG systematycznie rósł i nie dawał mi żadnych sygnałów zakończenia tej “korekty”. Dopiero jak doszedł do współczynnika Fibonacciego 0,618 stwierdziłem że to jest to .W tym samy czasie DJI doszedł do pięciomiesięcznej Lini oporu.
      Dla mnie to są jednoznaczne sygnały potwierdzające koniec korekty .Pisze specjalnie korekty ….bo dla mnie ten wzrost od października to nic innego jak korekta w długoterminowym trendzie spadkowym który rozpoczął się na przełomie 2021/2022.
      Czy to sie sprawdzi czas pokaże.
      Z drugiej strony jaka Analiza Techniczna jest piękna…..niby wszyscy widzimy to samo ,bazujemy na tej samej literaturze i dostępnych materiałach ale każdy z nas interpretuje to inaczej. Jest to bardzo ciekawe ……

     3. Slawek

      Andrzej ale co ty widzisz ty widzisz to samo co ja. To ja Ci pisałem o fibo 61,8., to ja wcześniej pisałem o trzech krukach na wykresie tygodniowym, to ja pisałem o złotym krzyżu, to ja pisałem o gwieździe porannej. Ty nie widziałeś nic Pomimo że ja to pisałem ty byłeś ciągle przekonany o spadkach tak jak dziś. Powiedzenie jest takie że trend jest twoim przyjacielem aż do jego odwrocenia i ten trend trwa 8 miesiąc i nie ma żadnych sygnałów jego odwrócenia.
      Wig jest wbity w kanał wzrostowy, który utworzył się w 2009 roku i może darzyć do jego górnego ograniczenia a to poziomy na rekord ewer. Ty nie możesz widzieć zmiany trendu bo takowych nie ma. Jest wykupienie w krótkim terminie ale to nic nie znaczy. Nasza giełda jest mało płynna i na wig 20 zagranica gra jak chce a to ten indeks ma największy wpływ na wig.
      Generalnie gospodarka ledwo zipie pm dla przemysłu 46%, drożyzna, wysokie stopy a giełda rośnie choć wydaje się ze nie ma prawa rosnąć. I to jest cała psychologia rynku coś co nie ma prawa rosnąć rośnie. Dlatego większość zawsze przegrywa

     4. admin

      Sławek o tym że to ty dostrzegłeś zniesienie 0,618 na WIG pisałem kilkakrotnie w swoich komentarzach.Teraz powołuje się tylko na to , ale to jest fakt.
      Powiedzenie że trend jest twoim przyjacielem wymyślili ci którzy posługują się głównym trendem w inwestowaniu.
      Ja do nich nie należę.
      Jeśli uważasz że WIG jest od 2009 roku w trendzie rosnącym , to powiedz mi kiedy wg Ciebie ten trend będzie nieaktualny i kiedy trzeba będzie sprzedać akcje bo trend się zmieni??????
      Jeśli będziesz myślał w ten sposób to możesz popełnić bardzo duży błąd który będzie Cie bardzo dużo kosztował .Ale to jest moje zdanie.
      Giełdą rządzą dziwne prawa których my tak na dobra sprawę nie ogarniamy.
      O tym czy mam racje zdecyduje tylko czas .On zweryfikuje to o czym pisze od dwóch lat.
      Każdy z nas wybiera swój system do inwestowania , i sam przed sobą odpowiada za to.
      Zwróć uwagę na poziom WIG ( zniesienie fibo 0,618 ) i DJI – moja pięciomiesięczna linia oporu.
      Jak one zostaną pokonane to moje dalsze prognozowanie na blogu będzie stało pod bardzo dużym znakiem zapytania.

     5. Michał

      Ale wiesz, że poziomy fibo to bardzo często zawodzą?
      To żaden opór w sumie. Na DAX czy CAC40 fibo polecialy jak zapałki.
      A tu traktujesz jako pewniak, jakby wyżej ustawa zabraniała podejść. Weź pod uwagę, że strategie wg których grasz już od lat nie przyniosły zysków. Więc chyba te założenia są dość wątpliwe …

     6. admin

      Dlaczego uważasz że strategie wg których gram od lat nie przyniosły zysków.
      .

  1. admin

   Czytałem ten artykuł dzisiaj bo kupuje regularnie piątkowy Parkiet , i czytam regularnie artykuły Tomasza Hońdo .
   Dla mnie to jest bardzo dobry analityk , ale on tez nie wie jaka przyszłość nas czeka.Opisuje to co widzi i jak to można interpretować .Robi bardzo rzetelne analizy i dlatego czytam go regularnie.
   Nie oznacza to że sugeruje się jego spostrzeżeniami , bo tak praktycznie to 5 % z jego artykułów wnosi coś do mojego prognozowania i przydaje mi się.Kilka ładnych lat temu po jednym z jego artykułów dostrzegłem zależność pomiędzy WIG i DJI.Nigdy nie wiem czy w najbliższym czasie znowu nie zobaczę czegoś tak równie ciekawego. A ta zależność jest i niewiele osób ją dostrzega.
   Bardzo dobrym przykładem jest choćby ten mój ostatni post na blogu.
   Ale żeby skorzystać z tych tzw. 5% trzeba się trochę napracować i dużo czytać.
   Ostateczny wybór i tak należny do nas.

   1. Slawek

    Panika na Wall Street

    Post author:admin
    Post published:18 marca 2023
    Post category:Uncategorized

    Przez 3 miesiąca praktycznie notowania na DJI odbywały się trybie horyzontalnym.

    Pod koniec tego trendu napisałem „ lokomotywa ruszyła……w dół”.

    Bo byłem przekonany do spadków patrząc na AT.

    Nie miałem zielonego pojęcia że w branży bankowej pojawi się taki czarny łabędź.

    A jednak stało się .Można sobie zadać pytanie czy to przypadek , zbieg okoliczności …..a może prawidłowo analizując AT można tam wiele rzeczy dostrzec , tylko że AT nie mówi o przyczynach spadku czy wzrostu.

    No niestety Andrzej kolejna klapa

    1. admin

     Sławek wszystko zależy od horyzontu czasowego jaki sobie zakładasz.
     Jeśli oczekujesz że moja prognoza eis sprawdzi w danym miesiącu albo więcej , to nie daje na to żadnej gwarancji.
     Z casem zawsze miałem bardzo duży problem ,chociażby ten trend horyzontalny ostatnio na DJI ,praktycznie pięciomiesięczny.
     Jak w grudniu skończyła się ta trójka na DJI to byłem przekonany że rynek zacznie spadać.
     A tu niespodzianka , przez 5 miesięcy rynek dryfuje ,ale moja prognoza jest w dalszym ciągu aktualna , i nie zmieniam jej….. bo nie została pokonana linia oporu na poziomie 34 108 pkt.
     Czekam spokojnie aż rynek ruszy w dół bo moim przekonaniu tak się stanie.
     Jeśli oczekujesz ode mnie żeby moje przewidywania się sprawdzały w krótkim czasie ,to nie możesz na to liczyć.
     Z pewnością są inni blogerzy którzy przewidują zagrania w krótkim czasie.
     Natomiast jeśli horyzont czasowy nie stanowi dla ciebie większego problemu to z pewnością pewne poziomy które wyznaczam sprawdza się i o bardzo precyzyjnie.Ja jestem o tym przekonany …..ty będziesz sam musiał to zweryfikować po jakimś czasie.
     Na chwile obecną dla mnie ważne jest poziom zniesienia fibo 0,618 dla WIG i dla DJI kontynuacja spadku.
     Tak jak pisałem ostatnio …..korekta wzrostowa dla WIG ,DJI i innych światowych indeksów dobiegła końca i rozpoczynają się spadki .

  2. Slawek

   Spadamy
   24 marca
   Co prawda Szwajcaria uratowała Credit Suisse , ale czy następnym razem ktoś uratuje USB.

   Do tego doszedł Deutsche Bank. Leci na łeb na szyje.

   Można powiedzieć że to sa przyczyny aktualnych spadków.

   Ale czy można było je przewidzieć .

   Wygląda na to że mnie się „udało”.

   Na podstawie AT przewidziałem spadek indeksów po ok. 3 miesięcznej konsolidacji .

   Niestety kompletna klapa z twoim przewidywaniem

   1. Andrzej

    Analiza techniczna to bzdura przeciez jest. Jedyna szansa za zarobienie pieniedzy na gieldzie to albo inwestowanie w indeksy przez dlugi okres czasu, szczegolnie podczas wyprzedazy albo szukanie okazji na poszczegolnych akcjach podczas szczegolnie negatywnych wydarzen dla tych aktywow. Jest bardzo ciezko sie do tego przekonac ale to bardzo dobra metoda na zarobienie.
    Od dekady to dla mnie zawsze dziala:
    2016 – spolki wydobywcze RIO I bhp
    2020 – linie lotnicze, lotniska , firmy wydobywcze – ropa, firmy turystyczne . Praktycznie wszystko na wyprzedazy.
    Pozny 2022 – spolki chinskie
    Szczegolnie firmy wydobywcze daja dobrze zarobic jak sie je kupi podczas recesji bo pozniej dywidendy so przewaznie dwucyfrowe. Szczegolnie dobre do inwestowania sa cykliczne zasoby jak ruda zelaza, miedz czy ropa.

    1. Slawek

     AT to nie jest bzdura tak gra szeroki rynek i to się sprawdza
     . Szkopuł w tym jak to interpretować. Andrzej patrzy bardzo długo terminowo ja bardziej krótkoterminowo, choć to generalnie dla mnie nie ma znaczenia gdyż na kontraktach nie gram.
     Prawda jest taka że po 5 falach, następuje korekta abc i nawet automat giełdowy to wie i tak się stanie wcześniej czy później.
     Rynek generalnie jest wykupiony i podejrzewam że wystarczy iskra do detonacji. Drożyzna, wysokie stopy, wykupienie to nie może by impuls nowej hossy. Tak myślę ale rynek wie swoje

     1. admin

      Zgadzam się z Tobą całkowicie

     2. Andrzej

      Slawek, nie znam nikogo kto by sie na tym dorobil. Zawsze analiza wsteczna jest skuteczna. Sam autor pisze co chwile o nieprzewidzianych korektach czy tam falszywych wylamaniach (czy jak to sie tam nazywa). Jedyne co sie liczy to jak tanio sie kupi dobre aktywa. Kupisz drogo – bedziesz mial male zwroty, kupisz tanio – zwroty beda duze. Nic wiecej. Nawet zakladajac ze taka astrologia sie sprawdza to nie wiesz: jak dlugie beda fale, jakie beda spadki I ile beda trwaly wiec efekty sa takie ze czesc ludzi shortuje po spadkach bo sa przekonani ze akcje beda spadac albo kupuje (zloto, bitcoin) na szczycie bo mysla ze teraz to dopiero pojdzie wszystko w gore. Ja tez kiedys w to wierzylem ale poczatkiem ubieglej dekady zrozumialem ze AT to czysta astrologia.

   2. admin

    Bardzo dobrze że tak komentujesz to co pisze , bo to co dla mnie jest już oczywiste nie zawsze udaje mi się przelać to na papier.
    Pomimo wielu zawirowań na rynku i różnych wiadomości ,pozytywnych i negatywnych mam jedna długoterminowa prognozę która przewiduje krach stulecia.I tego nie zmieniam.
    Czasami są podawane nowe wiadomości takie jak np. informacja o plajtujących bankach lub ich fatalnej kondycji finansowej.
    Czasami wydaje mi się że będzie to miało bezpośrednie przełożenia na rynek ,….ale z reguły sprawdza eis to bardzo rzadko.
    Ale piszę na bieżąco i pisze tak jak myślę w danym momencie.Nie lubię pisać na okrągło , tak jak to robią zawodowi komentatorzy aby zawsze mogli wybrnąć z tego co napisali ( niezależnie od tego co zrobi rynek ).
    Czekam na spadki i jestm do tego bardzo przekonany.
    Ty będziesz o tym przekonany jak zobaczysz że WIG czy DJI spadnie o następne 20 , 30 %.
    Ale wtedy wszyscy to będą widzieli , a decyzje inwestycyjne trzeba podejmować teraz .

  1. admin

   Tak to sobie wyobrażałem że problemy banku SVB to tylko wyłaniający się wierzchołek góry lodowej z powierzchni oceanu.
   A co będzie dalej czas pokaże ….ja tam swój scenariusz już mam,
   Mówiąc miedzy nami jestem bardzo ciekaw jak taka informacja w końcu już opublikowana i powszechnie znana wpłynie na rynek.
   Informacja o bankructwie SVB spowodowała spadki niektórych banków o 50 %.
   Co się stanie jak taka informacja od experta w bankowości zostanie opublikowana , a własciwie już jest opublikowana. Przecież FED nie uratuje wszystkich banków które mogą mieć problemy….Strach się bać .
   Dzięki za podsyłanie ciekawych informacji.

   1. Andrzej

    No ciekawa sytuacja z tymi bankami w USA. Ja wlasnie patrze na BOA. Finanse wydaja sie zdrowe, dywidenda w miare dobra. Moze byc ciekawy dodatek do portfolio i otwieram mala pozycje na to. Peter Lynch mial takie fajne powiedzenie na wyczuwanie dolu na akcjach: “Sometimes it’s always darkest before the dawn, but then again, other times it’s always darkest before pitch black.”
    “Czasami najciemniej jest zawsze przed świtem, ale z drugiej strony, innym razem zawsze jest najciemniej przed kompletna ciemnoscia”.

  1. admin

   W mojej ocenie na to co się stanie na giełdzie w przyszłości nie będą miały wpływu te informacje które się zdarza w najbliższym czasie .
   Giełda wie dokąd zmierza i my nie za bardzo mamy na chwile obecna na wpływu.
   Kijem rzeki nie zawrócisz.
   Nie jestem w stanie na chwile obecna tego udowodnić , ale jak WIG spadnie do poziomu który wyznaczyłem ok. 2 lata temu tzn. 28 490 pkt. to wtedy będę mógł temat rozwinąć.
   Na chwile obecną to wszystko o czym teraz pisze wygląda jak czysta abstrakcja i nie dziwie się nikt z osób czytających mojego bloga nie jest do tego przekonany.

  1. admin

   Bardzo ciekawy materiał.Wygląda na to że jesteśmy pionkami w tej układance,i robią to wszystko świadomie.
   Dla mnie to są najwięksi oszuści i złodzieje na skale światową. Al Capone przy nich to chłopiec w krótkich spodenkach bawiący się w piaskownicy.
   Ale ci panowie robią to w białych rękawiczkach….i dla naszego dobra.

    1. Sławek

     Zagranica rozdaje karty na wig 20

     1. admin

      Nigdy nie patrze na WIG 20. Dla nie tylko WIG jest ważny.

    2. Kasia

     Andrzej to chociaż daje wskazówki za darmo i tu się zarabia u innych za porady trzeba płacić

    3. admin

     WIG 20 dla mnie nie jest dobrym wskaźnikiem na naszej giełdzie.
     Ja posługuje się tylko indeksem WIG a na nim widać wyraźnie korekcyjne zniesienie fibo 0,618 rozpatrując spadek od listopada 2021.
     Co będzie dalej tego nie wie nikt…..

     1. Kasia

      Jak nikt nie wie przecież Ty wiesz wszystko

     2. admin

      Wydaje mi się że wiem.Ale musi się to jeszcze sprawdzić.W pierwszej kolejności WIG i DJI musi kontynuować spadek i przebić poziomy wsparcia wyznaczone w listopadzie 2021 i styczniu 2022.
      Małymi krokami do przodu.
      Moja prognoza jest konkretna , nie leje wody i nie uzależniam jej od stu rożnych czynników zewnętrznych .

 2. Kasia

  Jak to jest tylko korekta to ci powiem ,że grubo

  1. admin

   WIG koryguje o fibo 0,618 , DJI próbował się zbliżyć do swojego szczytu z stycznia 2022 , DAX prawie to zrobił , CAC nawet pikonał ten szczyt….przynajmniej ja tak to widzę

 3. Kasia

  Jak to jest tylko korekta to ci powiem ,że grubo .
  Andrzej czyta z wykresów i nie dostrzegł takiej korekty .No mozna 10 no 20 % ale 70

Dodaj komentarz