Co potrafią politycy

Przeczytałem dzisiaj artykuł w Bankier.pl.”Nudne dane z ameryki……….”

Bardzo spodobał mi się wykres  przedstawiający zmianę zatrudnienia .

Co mogą zrobić politycy , jak mogą wpłynąć na gospodarkę .

Jak pojawił się COVID swoimi decyzjami poblokowali przemysł i praktycznie całą gospodarkę aby ratować nas od zguby. Zatwierdzili szczepionki praktycznie bez testów i chcieli wyszczepić całe społeczeństwo  .Tych którzy się nie zaszczepili zgodnie z ich zaleceniami niewiele brakowało aby byli wyizolowani w społeczeństwie z bardzo ograniczonymi prawami.

Brak możliwości korzystania z linii lotniczych , brak możliwości korzystania z  restauracji itp.

Stopa bezrobocia w USA wzrosła z 3 % do ok. 17 % praktycznie z dnia na dzień.

Żeby wszystko wróciło do normy musieli zlikwidować swoje decyzje  aby rynek wrócił do normy co widać na wykresie.

Wygląda na to że to są kompletnie nieodpowiedzialni ludzie którzy potrafią więcej zaszkodzić gospodarce niż jej pomóc , nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności.

Ale jesteśmy na nich zdani.

Aby przetrwać w tym absurdalnym systemie trzeba mieć jedynie własny rozum aby nie dać się wciągnąć w te nieodpowiedzialne decyzje.

To samo dotyczy polityki FED i banków centralnych.

Udają że ratują gospodarkę , a tak naprawdę bronią swoich własnych interesów nawijając nam makaron na uszy.

Wszystkim moim czytelnikom z okazji Świąt Wielkanocnych życzę dużo zdrowia i spełniania swoich planów inwestycyjnych.Aby to co sobie zaplanowaliśmy się spełniło.

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Andrzej

  Ronald Reagan kiedys powiedzial: 9 najstraszniejszych slow w jezyku angielskim to :”Jestem z rzadu i jestem tu by pomoc”. I’m from the government and I’m here to help.

  1. admin

   Skoro potrafili pozamykać firmy w całym kraju , sparaliżować gospodarkę , zabronić wstępu do lasu w czasie pandemii,dlaczego nie mieliby zabierać w świetle nowo ustalonego prawa nasze dobra.
   Być może przyjdzie taki moment że zlikwidują gotówkę i będziemy całkowicie uzależnieni od ludzi władzy.
   Jak im będzie się coś nie podobało to zablokują ci konto i będziesz mógł się odwoływać niewiadomo do kogo.Ostatnio już to zrobili w Kanadzie ze strajkującymi kierowcami.
   Dlatego w obecnych czasach trzeba liczyć tylko na siebie i twardą walutę tzn. złoto i srebro.
   Dawno dawno temu w Holandii za wyjątkowa cebulkę tulipana można było kopić kamienicę.
   Za parę lat będzie podobnie.Władza zabroni przetrzymywania i kupowania złota i srebra , a jego wartość tak urośnie że za uncje złota tez będzie można kopić kamienicę lub coś podobnego. Już kiedyś wcześniej takie poczynania były praktykowane.Musi się do tego dołożyć krach stulecia i wszytko będzie jak na talerzu ( proste ). Jeśli ktoś tego nie dostrzega ( a tak jest bo nikt na dobra sprawę w to nie wierzy ) to im bardziej będziemy wchodzili w ten nazwijmy to kryzys to będzie zszokowany tym co się dzieje.Dla mnie to wszystko jest proste od momentu kiedy odkryłem że czeka nas krach stulecia .W/g własnej metody w oparciu o AT.To że nikt tego nie widzi jak jak ja to już zupełnie inna sprawa.Warto poczytać trochę materiałów co działo się przed krachem z 29 roku i o poczynaniach polityków w celu ratowania gospodarki ( z zakazem handlu złotem w USA ). To wszystko przed nami.
   Nie piszę tego po to żeby kogoś straszyć ,tylko przedstawiam swój własny punkt widzenia na to co się obecnie dzieje.
   Jak mam ochotę i wolny czas to siadam do komputera i pisze.

   1. Andrzej

    Czas jak zwykle pokaze. Krach stulecia mogl byc juz za nami w 2020. Z ta cena zlota i srebra to raczej optymistyczne prognozy. Zeby zloto mialo taka cene to wszystkie kopalnie zlota na swiecie musialy by wstrzymac wydobycie. Ze srebrem to troche inna sytuacja bo wiekszosc srebra jest wydobywana jako dodatek w kopalniach miedzi i innych metali. Ja tam nie widze zadnej roznicy miedzy kupowaniem zlota, srebra czy kupowaniem bursztynu czy zebow rekina. Kazde produktywne aktywo pokona spekulacje w dlugim czasie (dekada). Zapisz sobie teraz w kalendarzu cene akcji BRK.B nyse ($312) i cene zlota za uncje ($1997) I sprawdz za 10 lat to zobaczysz roznice…

Dodaj komentarz