Masakra

Od praktycznie 3 miesięcy DJI porusza się w trybie horyzontalnym. Podobnie zachowuje sięę WIG ale już tylko od dwóch miesięcy.

Na pierwszy rzut oka nic specjalnego na tych wykresach nie widać ,ale jak się dobrze przypatrzeć to na rys.1 DJI zaznaczyłem w okresie początkowym utworzona formację fali płaskiej nieregularnej A/B/C oraz początkową korektę „a”.

Jestem przekonany że chyba nikt tej formacji nie zauważył a jest ona dla mnie bardzo ważna. Tym bardziej że ułożyła się z perfekcyjna wręcz dokładnością , a potem fala „a” która bardzo dokładnie zniosła 50 % fali „C”.

15 XII 2022 napisałem post „Moja „latarnia morska” świeci pełna mocą „.

Dla mnie to był sygnał końca korekty , wzrostu który dla DJI rozpoczął się  30 IX 2022r.Co prawda nie mamy jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia  mojej prognozy zakończenia wzrostów i kontynuacji spadków bo od 3 miesięcy DJI porusza się w trybie horyzontalnym.

Nie mam gwarancji że rynek pójdzie w dół ale jestem przekonany w 95% że tak się stanie.

Po tak długim okresie poruszania się w trybie horyzontalnym musi nastąpić wybicie w dół lub w górę.

Ja prognozuje że wybicie będzie w dół.

Jak spojrzeć na rys. 2 to na dobrą sprawę nic ciekawego tam nie widać .Jestem przekonany że niewiele osób  dostrzegło tą formację  A/B/C która tam zaznaczyłem , która dla mnie jest bardzo ważna.

To jest tylko mój punkt widzenia który tak na dobra sprawę sprawdzi się dopiero jak DJI wyjdzie dołem z tego 3 –miesięcznego trendu horyzontalnego , a wraz z nim WIG i inne indeksy giełdowe.

Zbliża się data 24.02 rozpoczęcia ataku na Ukrainę.Czy będzie to miało jakiś wpływ na giełdy ?

Nie wiem ?!?!?!?!?!? Ale nigdy nie wiadomo , może coś się stać w tym czasie .

Ten post ma 26 komentarzy

  1. admin

   Zgodnie z artykułem wskaźniki wskazują że recesja nadchodzi.Z tym się zgadzam.
   Ale z drugiej strony autor podaje że “jak dotąd” ???…… zawsze w dłuższym terminie posiadacze akcji wychodzili na plus.
   A jeśli wszystkie te dane oparte były i na pewno są na podstawie rynku byka który trwał od 7 dekad.A teraz rynek się zmienia na rynek niedźwiedzia ( wg mojej prognozy od przełomu 2021/2022 ) i wszystko to wcześniej się sprawdzało będzie już nieaktualne .
   Warto się nad tym zastanowić

  1. admin

   Szkoda tylko że autor powołuje się tylko na prognozy innych.( Morgan Stanley ). Widocznie ich uważa za autorytet.
   Ja pisze w blogu swoje własne zdanie jakie mam na ten temat.Nie sugeruje się uznanymi autorytetami i expertami od giełdy . Nie oznacza to że jestem mądrzejszy od expertów z Morgan Stanley ,ale tylko czas zweryfikuje kto ma “większą” rację.
   Ciekaw jestem co ci experci mówili o rynku i jak prognozowali np. SP 500 na przełomie 2021/2022 ?

   1. Michał

    Nie jest ważne co mówili. Ważne czy zarobili. Ty z jesteś strony powtarzasz, że miałeś rację a Twoje depo pokazuje, że jednak nic nie zarobiłeś a w sumie i nawet strata wychodziła. Zresztą tacy uczestnicy rynku jak MS albo GS hossy nie odpuszczają i wtedy zarabiają krocie. Bessa to w USA przejściowy temat i granie long daje zyski. Wyłapywanie szczytów kończy się albo zerowaniem depo i przegapieniem hossy bądź niezłym zarobkiem ale obciążonym dużym ryzykiem …

    1. admin

     Mówisz o “innych” którzy zarabiają krocie.A znasz takich osobiście.
     A jak wyglądają twoje wyniki gdy “inni zarabiają krocie”.
     Twierdząc że bessa to przejściowy temat masz takie same zdanie jak autor artykułu.Zobaczymy czy twoja prognoza w długim terminie się sprawdzi i jakie będziesz miał zyski.Nie życzę Tobie źle , ale mam inne zdanie na ten temat.
     Wyzerowałem depo bo grałem bardzo ryzykownie , i w dotychczasowej historii nie spotkałem się z takimi korektami na fali “C”.
     Zwróć uwagę co się dzieje aktualnie na DJI i na to co pisałem od 3 miesięcy.
     Wygląda na to że sytuacja zaczyna się rozwijać zgodnie z moja prognozą długoterminową.
     Ale o tym że mam rację sygnałem potwierdzającym to będzie jak DJI przebije najpierw poziom 32 757 z dn. 19.XII 2022 a potem poziom 28 725 z dn. 30 IX 2022.

 1. Michał

  W USA przeciętny John zarabia na hossie. Tam ponad 50proc ludzi jeśli ma oszczędności w dużym stopniu w akcjach. Wiadomo, że część się przejedzie ale jeśli ktoś regularnie kupuje to nie zakupi wszystkiego na górce i long term jest na plus.
  Nasz rynek to inna liga bo my mamy tak naprawdę trend boczny od wielu lat. Odbijanie się od bandy do bandy.

  Jeśli chodzi o DJIA to póki co jest silny. Tych spadków wielkich nie ma i jedynie są w Twojej projekcji. A tak przedstawiasz jakby to miało się stać na pewno.

  Historia pokazuje, że bessy w USA to przejściowy temat. Szeroki rynek zawsze potem kolejne szczyty robił. Zresztą nie bierzesz pod uwagę też, że tam większość spółek daje dywidendy i dla tych dodatków dużo portfeli powstaje.
  Ty twierdzisz, że teraz będzie inaczej. Ale czemu? Przeciez bazujesz na AT czyli historycznych regułach.

  Przeciętna osoba która kupowała 2010-2020 jest nadal na wyraźnym plusie w USA. I niektórych przypadkach nawet pozycje z 2021-22 dają zysk bo nie wszystkie sektory bessę robiły. Jedynie panika covidowa obniżyła wyraźnie wyceny ale sam chyba uznawałem to za fałszywe wybicie.
  Więc prawda jest taka, że w USA się zarabia na longach niemal cały czas a te straszne bessy to przejściowe zjawisko.
  Krach? Może będzie. Ale może być za rok a może za 10 lat. W latach 2010-20 gdy ktoś grał pod krach to już go na rynku nie ma. Bo tego z 2020 nie doczekał.

  Ja już wiele razy powtarzalem. Gram futures. Raczej midterm. I jestem elastyczny. Granie futures pod falki to przepis na straty. I ja gram nasz rynek. Więc tu tak naprawdę jeszcze trudniej ale lubię, znam, pasuje mi.

  1. admin

   Masz racje że w USA ponad 50% ludzi ma inwestycje w akcjach bo do tej pory to znaczy przez ostatnie 5 dekad i więcej na akcjach zarabiało się w długim terminie.Ale tu trzeba podkreślić “zarabiało się” bo co będzie aktualnie tego powiedzmy nikt nie wie.
   Ja mam swoje zdanie na ten temat i opisuje to w blogu.Można się z tym zgodzić lub nie , ale to jest moje zdanie.
   Opinia większości i tzw. expertów od giełdy , włącznie z analizami największych i uznanych instytucji finansowych mnie nie interesują.
   W chwili obecnej tzw. long term nie koniecznie będzie na plusie.
   Nasza giełda i amerykańska są naczyniami połaczonymi .Co prawda w ostatnich 10 latach ich drogi sie troche rozeszły ale wyglada to jakby porównywać sinusoidę i cosinusoidę jak jedna idzie w górę to druga spada.Niby nic je nie łączy ,ale jednak.
   Podobnie jest z np. DJI i WIG.Od 2015 roku DJI idzie w górę a na WIG utworzyła się formacja fali płaskiej nieregularnej A/B/C którą opisuje w blogu.
   Na pierwszy rzut oka nic nie łączy te dwa wykresy a jednak dostrzegam bardzo dużą zależność.
   DJI wygląda że teraz jest silny ale jak tych optymistów którzy wierza w jego siłę zabraknie , to zacznie spadać i wtedy role się odwrócą , i jak rynek zacznie ostro dołować to optymistów zabraknie a pesymiści będą ciągnąc rynek w dół.Od skrajności przewartościowania do skrajności niedowartościowania.
   To sa tylko moje takie tam dywagacje , ale oparte one są o AT. Wszytko to opisuje dokładnie w blogu.
   Piszesz ….. “Więc prawda jest taka, że w USA się zarabia na longach niemal cały czas a te straszne bessy to przejściowe zjawisko”…..to co napisałeś dotyczy moim zdanie niestety ale przeszłości.Takie jest moje zdanie.
   Widzę że jest mi bardzo trudno przekonać zarówno Ciebie i innych do tego że lepiej już było.
   Ale chcę nikogo przekonywać do swojej racji.Dzielę się nią i pisze to jak sam prognozuje a czas zweryfikuje czy miałem racje i czy warto poznać mój tok myślenia.Szukanie właściwej odpowiedzi co tak naprawdę dzieje się na rynku nie jest sprawą prostą.Z reguły 95-98% przeczytanych informacji są dla mnie bezużyteczne , ale te np. 2 lub 1 % informacji jest bardzo ważna i stanowi fundament dla mojej wiedzy.Ale żeby odkryć ten 1 % ważnej informacji trzeba niestety przeczytać 95 % informacji z których nic nie wynika.
   Tak ja podchodzę do rynku i analizy .
   Czasami latami szukam odpowiedzi na jakieś pytanie , a odpowiedz uzyskuje w 15 sekund po spojrzeniu na odpowiedni wykres sporządzony w odpowiednim czasie .Tak było np. z polityka FED.Opisałem to w jednym ze swoich wpisów pod nazwą FED

  1. admin

   Tego typu artykuły przypominają mi sposób w jaki nasi wspaniali lekarze leczą skutki choroby.
   Jak boli cię ząb to przepisują ci tabletki przeciwbólowe ,jak boli cie kręgosłup to dostajesz następna porcje tabletek przeciwbólowych ,
   Nasi wspaniali lekarze leczą skutki choroby , nie przyczynę . I to jest podstawowy błąd.
   Nasi ekonomiści robią to samo . Najpierw sami swoimi poczynaniami wywołują inflacje , a potem z nią walczą.
   Albo ci ludzie nie maja zielonego pojęcia o ekonomi ( bo ja to tak widzę ) , albo to są zwykli oszuści na skale międzynarodowa przy których Al Capone jest małym pionkiem.Oszukują i okradają nas w białych rękawiczkach sami zarabiając setki milionów dolarów i to w świetle prawa. Takiego oszustwa świat na oczy jeszcze nie widział.
   Jak ja szary inwestor indywidualny bez wykształcenia ekonomicznego to widzę , to dlaczego inni tego nie widzą ??????
   17.02.2022 napisałem post FED.W najbliższym czasie mam zamiar napisać drugi taki post jako kontynuacje tego jak ja widzę politykę FED.
   Jesteśmy tak zmanipulowani przez światowe instytucje finansowe że większość z nas kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy.
   Dlaczego ja to widzę a inni nie i wydaje im się że FED i banki centralne wspierają gospodarkę ??????
   Mam wykształcenie techniczne ale dzięki AT zrozumiałem co tak naprawdę w tej gospodarce sie dzieje.
   AT daje możliwość prognozowania trendów giełdowych , ale nie daje odpowiedzi na przyczynę tego zjawiska.
   Ale wiedząc że czeka nas krach można zrozumieć co tak naprawdę dzieje się w gospodarce światowej .Nie trzeba być ekonomistą z tytułem dr. czy prof.
   Większość z nich tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia co się obecnie dzieje w gospodarce.A odpowiadając na pytanie rzucają się jak przysłowiowa ryba wyjęta z wody.Każdy mówi co innego. Z naszym pierwszym expertem od gospodarki Przew. RPP Adamem Glapińskim z tytułem Profesora.

   1. Michał

    Ciągle powtarzasz, że analizujesz wszystko na podstawie AT. A AT to jest analiza na podstawie zdarzeń przeszłych. Czyli w założeniu, że pewne schematy się powtarzają.
    Dlatego podważam wiarygodność przewiadywania wg tego krachów.
    Zresztą nawet same giełdy się zmieniają. Krach z 1987 obecnie nie jest możliwy do zrobienia w 1 dzień. Wtedy giełdy spadały po 50proc (w Azji) w ciągu jednego dnia. Obecnie są limity i chociażby USA więcej niż 12 proc nie spadnie, a i wcześniej będą już widełki. To samo odnośnie krachu z 1929. Są inne systemy, inny rynek finansowy.

    Załamanie systemu finansowego może kiedyś nadejdzie. Ale przeciętny inwestor czy spekulant tego nie doczeka bo jeśli będzie grał ciągle pod ten krach to dużo wcześniej depozyt się skończy.

    Wyciągasz błędne wnioski. Dzięki AT wiesz co w gospodarce? No to sobie porównaj BUXa i WIG. Węgierki indeks dużo lepiej w ciągu kilkunastu lat wygląda. A gospodarczo jesteśmy mocniejsi od Węgier. Zresztą radzimy sobie lepiej niż większość krajów Unii a indeks giełdowy tego nie pokazuje. Bo nigdy indeks nie odwzoruje dobrze gospodarki. U nas problemem jest udział spółek Skarbu Państwa. One zaniżają wyniki. Ale gospodarczo to nigdy tak mocno nie staliśmy.
    Wiadomo, jest inflacja. Ale jeśli chodzi o bezrobocie to kiedy było lepiej? Ja pamiętam czasy przed 20-25 lat i sytuację gdy w miastach powiatowych bezrobocie było 30proc. Zwykły komputer kosztował kilka pensji. Obecnie komputer do nauki i zabawy kupuje się za mniej niż pensję minimalną.
    Najbardziej szalone wzrosty na GPW były na początku lat 90tych gdy większość klepała biedę i tylko pojawiły się inne możliwości.
    Ja skończyłem ekonomię, pracuję w bankowości. I powiem tak: ekonomia w wielu przypadkach powinna być napisana na nowo. I wcale to nie pomaga w graniu na giełdzie. Kiedyś też myślałem, ze wiem lepiej. I rynek robił swoje. Teraz analizuję rynek i gram to co pokazuje. Efekty? Zdecydowanie lepsze.
    CDR był balonem i każdy to wiedział. Ale ci co shortowali w większości stracili. Bo nie patrzyli na timing.

    Glapińskiego to nawet nie wyciągaj bo on pojęcia nie ma. Jest tu dzięki układom. Miałem z nim zajęcia. Dla mnie większa szansa była, że Optimus będzie drugim Apple niż to, że on szefem NBP. A jak widać jednak można.
    Nie masz planu zapasowego na brak krachu. Niech gospodarka się utrzyma i nowa hossa za jakiś czas odpali. Zresztą CAC40 czy FTSE są na historycznych szczytach, Daxowi niewiele brakuje.
    Long term zarabia się na wzrostach. USA zarabiała i będzie zarabiać w ten sposób. Gospodarki rosną, przybywa ludzi na świecie czy potencjalnych klientów.
    Tak w ogóle jestem na S ale za chwilę mogę nie być.

    1. admin

     Ważne żeby każdy miał swoje przemyślenia i swoją strategię.Nie musisz się ze mną zgadzać , i ja tez nie muszę się zgadzać z Tobą.Ale ważne żeby jednak być otwartym na to co inni piszą i mówią.Super że jesteś ekonomistą bo łatwiej się rozmawia z człowiekiem który ma podstawy do analizowania np. gospodarki.Ja jestem laikiem i samoukiem w tej dziedzinie co nie znaczy że nie mogę mieć racji w pewnych kwestiach.
     Prognozuje wg AT bo pewne formacje mi się potwierdzają na różnych rynkach i w różnym czasie.Na podstawie tych formacji np. korekta A/B/C ta którą przedstawiam na blogu ośmioletnia na WIG ,mogę na podstawie fali A i B wyznaczyć fale C , a dokładnie jej dno.
     To nie jest typowe podejście do analizy technicznej bo to są moje własne metody , ale sprawdzają mi się.
     Taka korekta A/B/C może trwać jeden dzień , tydzień , rok lub dekadę i zawsze układa sie bardzo podobnie.Dlatego na podstawie przeszłości czyli fali A i B mogę prognozować przyszłość …czyli falę C.
     I w ten sposób nie zgadzam się z Tobą że na podstawie AT nie można przewidzieć przyszłości.
     Na chwilę obecną mam ustalony docelowy poziom dla WIG który wynosi 28490 pkt. , a co będzie dalej tez wiem ale na razie musi mi się sprawdzić ten poziom żebym mógł dalej przedstawiać swoje prognozy.
     Piszesz że krach jest niemożliwy bo są ustalane widełki cenowe?????
     Jak będzie załamanie na rynku to żadne widełki ani zawieszenie notowań nic nie pomoże.Jako ekonomista powinieneś wiedzieć że jakieś tam sztuczne ustalanie ceny itp. w gospodarce rynkowej nie ma najmniejszego sensu. A w takiej gospodarce jesteśmy ( mocno nami manipulują ale to jednak jest gospodarka rynkowa ).

     1. Michał

      Zmienia się rynek. Już nie zrobisz krachu na 20proc w jedną sesje bo są mechanizmy aby to zablokowac. A kiedyś nie było więc poleciał DJIA o 27proc. Rynek się zmienia, perspektywa się zmienia. Zresztą w USA masa kasy emerytów jest w giełdzie więc nikomu na rękę nie jest aby nagle to wyparowało.

      Co do Twoich założeń strategii na falkach. Zakładasz, że coś co spełnia się na interwale 10 dni musi się sprawdzić na 8 latach.
      Póki co sam sobie odpowiedź ile te prognozy na falkach dały zysku. I dopiero osądzaj czy cos działa czy nie. Bo za każdym razem piszesz o AT z takim przekonaniem.

     2. admin

      Ja nie mówię że na jednej sesji rynek poleci w dół o 20 %.
      Jeśli poleci na dwóch sesjach lub 3 lub 4 efekt dla mnie będzie taki sam i żadne jakieś tam sztuczne regulacje temu nie przeszkodzą.
      Czy ty naprawdę myślisz że jak większość emerytów jest na giełdzie to rynek zadba o nich żeby nie stracili ?????
      Ja nic nie zakładam że jeśli na interwale 10 dni coś się sprawdzi to sprawdzi się też na 8 latach.
      Ja to wiem i sam przekonałem się już o tym na przestrzeni kilkunastu lat.
      Za pierwszym razem na przestrzeni 3 miesięcy zarobiłem dwudziestokrotną przebitkę , a za drugim razem 80 krotną na przestrzeni 7 miesięcy .
      Sprawdziło mi się również na interwale jednego dnia.
      Pisałem o tym w blogu.
      Nie zamierzam tez nic nikomu udowadniać.
      Czas rozstrzygnie czy mam rację.
      Z drugiej strony coraz bardziej zaczynam rozumieć dlaczego nikt w to nie wierzy.
      Żeby udowodnić że mam racje po prostu musi się to stać.

 2. PG SLOT 2022

  Slot เว็บ ตรง มองดูไม่เสริมเติมกว่า PG SLOT 2022 เว็บของพวกเรา นําเสนอเกมสล็อตที่นานัปการซึ่งจะทําให้ท่านเพลินใจได้นานหลายชั่วโมง นี่เป็นคุณประโยชน์บางประการของการเล่นเกม

 3. PG SLOT 2022

  Slot เว็บ ตรง มองดูไม่เสริมเติมกว่า PG SLOT 2022 เว็บของพวกเรา นําเสนอเกมสล็อตที่นานัปการซึ่งจะทําให้ท่านเพลินใจได้นานหลายชั่วโมง นี่เป็นคุณประโยชน์บางประการของการเล่นเกม

 4. Slawek

  Giełda to jest maszynka do robienia kasy ale dla wielorybów.To jest najwieksza szulernia w białych rękawiczkach.W totolotka trafienie szóstki to jak znależć igłę w ogromnym stogu siana.Ale jak zarobić miliony legalnie to tylko na giełdzie.Ale tylko dla wybranych.Z ostatnimi wpisami można z wami w kilku kwestiach się zgodzić np Andrzej pisze o sterowanej gospodarce przez wielkich graczy tego swiata pelna zgoda.Finansjera rzadzi swiatem i basta .Po latach niskich cen banki centralne wywołały mega inflacje dodrukiem bezwartosciowego pieniądza Zwykły człowiek w naszym kraju nie ma zielonego pojęcia o ekonomii Dlatego tak łatwo nami manipulować na wszystkie sposoby .A to co napisał Michał ,że gospodarczo idziemy mocno do przodu a na gpw tego nie widać no własnie czemu tak jest.Od czasow transformacji nasz pkb rósl najszybciej po Chinach to czemu jestesmy tacy słabi Wezmy np PKN Orlen najwieksze zyski w historii a kurs o połowę niższy niz w 2018 roku .Czemu tak się dzieje??.
  A ty Andrzeju prowadzisz tego bloga nie po to by zarobić lecz tylko po to by mieć rację.Widac ,ze na tym ci tylko zalezy bo kasy na tym krachu raczej sie nie dorobisz.
  I jeszcze chcę dodać ,ze gram juz na gpw kilkanascie lat na giełdzie pomimo,ze uczę się cały czas to i tak mam duże wtopy i tego nie da sie wyeliminować.Bo ta gra to głównie psychologia gdy nie ma nadziei to wszystko sie odwraca .
  I teraz znajdz społkę o ogromnym ryzyku nisko wyceniana a zagrożona upadłoscią i ryzykujesz wchodzac ze znaczacym kapitałem i nagle wygrywasz dużą kasę albo tracisz to co w nia zainwestowałeś.
  A za kilkadziesiat lat znasz giełde od podszewki AT i jak zrobisz rachunek to sie okaże ,że wiecej straciłeś niz wyjąłeś

  1. admin

   Chciałbym odpowiedzieć na Twoje pytania i wątpliwości , ale niestety nie znam na wszystko odpowiedzi i chyba nikt nie zna.
   Osobiście uważam że wszystkie giełdy obecnie to naczynia połączone.Jedne idą bardziej do góry inne mniej ale w sumie ich ruch jest skorelowany ze sobą.
   O tym czy mam racje zdecyduje moja prognoza spadku w najbliższym czasie WIG do poziomu 28 490 pkt.
   Nie ma się co zastanawiać teraz czy jest to możliwe czy nie.Ja uważam że tak .
   Ale rozumiem wszystkie wasze wątpliwości , pomimo że staram się tak precyzyjnie objaśniać na bieżąco mój punkt widzenia.
   Po prostu nikt w to nie wierzy że można tak precyzyjnie przewidzieć spadek indeksu.Żeby to udowodnić że jest to możliwe istnieje tylko jedna metoda.
   Musi się to sprawdzić.Innej możliwości nie ma.
   Czemu PKN ma tak niski kurs w porównaniu z zyskami ??? Nie jestem ekonomistą , a być może Warren Bufet jakby wziął tą spółkę pod swoja lupę znalazł by odpowiedz. Wiem że istnieje coś takiego jak kreatywna księgowość.Może tutaj należałoby szukać przyczyny.
   Jeśli chodzi o prowadzenie bloga to nie masz racji.
   Dla mnie priorytetem jest zarobić na mojej prognozie , a dopiero potem jest potrzeba podzielenia się tą informacja z szersza grupą osób inwestujących.
   Jaki jest ich punkt widzenia na moja prognozę i jak się ona zmienia w miarę jak rynek porusza się zgodnie z moją prognozą , lub nie .
   Analizuje to na bieżąco.
   Jednego czego się do tej pory przekonałem że tak naprawdę na obecną chwilę to chyba nikt nie wierzy w to co piszę ,a zwykła ciekawość i szukanie różnych źródeł informacji skłania niektórych do czytania tego co piszę .Ja tez tak robię…. i szukam różnych źródeł informacji .Nie ma w tym nic dziwnego.
   Być może dużą role odgrywa w inwestowaniu psychologia , ale znając zachowania nawet psychopaty można przewidzieć jego zachowanie.Nie dotyczy to kazdego jego ruchu ale pewnych sekwencji działania.
   Myślę a właściwie jestem przekonany że giełdą tez rządzą różne prawa które można przewidzieć ( ja jestem o tym przekonany ) , ale żeby przekonać o tym tzw. większość musi się spełnić moja prognoza.Zamierzam na niej zarobić konkretne pieniądze , i praktycznie dopiero wtedy będę mógł tak naprawdę powiedzieć że to o czym piszę ma sens.

 5. G2G1XBET

  สล็อตเว็บพนันสล็อตออนไลน์ตรงไม่ผ่านคนกลางไม่มีขั้นต่ำสล็อตออนไลน์เว็บหลักเกมสล็อตแตกหนัก สล็อตเว็บใหญ่สล็อตตรงไม่ผ่านคนกลางไม่มีอย่างต่ำเว็บเดิมพันสล็อตออนไลน์ Slot Gameสามารถเล่นผ่านระบบOnlineได้ง่าย เพียงท่านมีมือถือเครื่องเดียว เชื่อมต่ออินเตอร์เน็ตเพียงแค่นั้นเว็บเดิมพันสล็อตที่เล่นได้ทุกวัยไม่ว่าท่านจะอยู่Home ก็สามารถร่วมสนุกสนานกับ สล็อต เว็บหลักสล็อตตรง ไม่ผ่านนายหน้าที่พวกเราพร้อมบริการ เกมคาสิโนที่มีเกมมากไม่น้อยเลยทีเดียวนานัปการค่าย
  ให้ผู้เล่นได้เลือกเล่นกันกล้วยๆสล็อตสล็อตเว็บตรงตรง ไม่ผ่านเอเย่นต์ไม่มีอย่างต่ำ จะก่อให้ท่านได้เจอกับประสบการณ์ใหม่ๆกับพวกเราสล็อตสลับซับซ้อน โบนัสให้มากมายพร้อมให้บริการและก็มีทีมงานมากยิ่งกว่า200ผู้ที่ดูแลผู้เล่นอยู่ ทีมงานของเรามีประสบการณ์มากยิ่งกว่าสองyearเว็บเดิมพันสล็อตออนไลน์ล่าสุดไม่ว่าผู้เล่นจะเกิดปัญหาฝากเงิน ถอนเงินไม่มี
  ขั้นต่ำหรืออยากได้ขอความเห็นเกี่ยวกับเกมสล็อตออนไลน์ หรือปัญหากับระบบทีมงานพวกเราก็ทำได้ปรับแก้ได้อย่างเร็ว ทันใจแน่นอนแต่ว่าให้อย่าเสียโอกาสดีๆกับพวกเราโปรสมัครสมาชิกใหม่สล็อตเว็บใหญ่สล็อตออนไลน์ตรง โบนัสแตกหนักโปรโมชั่นสล็อตมากคอยอยู่ สล็อตแตกง่ายเว็บเกมสล็อตตรงไม่ผ่านคนกลางไม่มีอย่างน้อยเกมเยอะแยะ สล็อตออนไลน์เยอะไม่ว่าจะเป็นGameSlot,
  บาคาร่า,กีฬา|กีฬาออนไลน์|เกมกีฬา|เกมกีฬาออนไลน์|บอล|ฟุตบอล
  แล้วก็อื่นๆอีกมากมายที่มีให้คุณนั้นได้สนุกสนานกับเกม สล็อตเว็บใหญ่สล็อตออนไลน์รวมค่ายเว็บเล่นสล็อตตรง ไม่ผ่านเอเย่นต์ พร้อมจังหวะการวางเงินเดิมพันที่จะทำให้คุณนั้นลุ้นกันสนุกๆสล็อตแตกหนักไม่มีอย่างน้อยปัจจุบันสล็อตออนไลน์โจมตีได้เงินจริง ท่านต้องมีสติครั้งใดก็ตามเล่นสล็อตออนไลน์สล็อตเว็บตรงตรง ไม่ผ่านนายหน้าเว็บไซต์สล็อตตรง กำลังเดินทางมาแรงแจกเครดิตฟรีสล็อตเว็บเล่นสล็อตตรงกำลังมาแรง แจกเครดิตฟรีผู้เล่นที่กำลังมองหาเว็บเดิมพันสล็อตออนไลน์สล็อตออนไลน์ไม่มีขั้นต่ำสล็อตออนไลน์เว็บใหญ่ของเราตอบโจทย์สล็อตเครดิตฟรีเหมาะสมกับผู้เล่นที่ต้องการศึกษาเล่าเรียน แบบอย่างการชนะ
  ฟิเจอร์เกมเพื่อให้ผู้เล่นนั้นเข้าใจตัวเกม แบบเกมว่าควรต้องเล่นSlotเว็บสล็อตออนไลน์ตรง ไม่ผ่านนายหน้าแบบไหนนับว่าเป็นวิธีเล็กๆของเกมนั้นจะทำให้ผู้เล่นนั้นมั่นอกมั่นใจทุกการวางเงินเดิมพันมากขึ้นเรื่อยๆมีหนังสือรับรองโอกาสชนะก็จะเพิ่มขึ้นอีกต้วย เล่นให้คุ้นชินรู้เรื่องให้มากเครดิตฟรีสล็อต 2022 เล่นได้ทุกGameไม่ว่าจะเป็นเกมใหม่ๆที่เราได้เก็บรวบรวมมาให้ทุกอาทิตย์หรือเกมสนุกยอดฮิตก็ทำได้ร่วมสนุกสนานกันได้กับสล็อตแตกง่าย 2022โดยไม่ต้องฝาก – ถอนเข้าระบบของพวกเราก่อนเลย และไม่จำต้องใช้เงินของนักเดิมพันเองท่านจะได้เจอกับประสบการณ์ที่ท่านบางทีอาจไม่เคยพบเจอที่ไหนมาก่อนของเราให้ทุกท่านนั้นซาบซึ้งใจแน่ๆ โปรโมชั่นมีให้ไม่ยั้งเพื่อเพิ่มความมันส์ไปอีกขั้นกับSlotOnlineเว็บไซต์สล็อตออนไลน์ตรง ลิขสิทธิ์แท้ ค่ายเกมสล็อตออนไลน์มากมายเว็บไซต์สล็อตตรงลิขสิทธิ์แท้ ค่ายเกมสล็อตออนไลน์มาก เรามีทีมงานคัดสรรค์GameSlotOnlineเว็บใหญ่สล็อตตรง ไม่ผ่านเอเย่นต์
  ไม่มีอย่างน้อย จำนวนมากมีแต่เกมมันส์ๆเกมที่การันสนุกสนาน พร้อมสูตรสล็อต 2022 คำนวณด้วยระบบอัตโนมัติหนึ่งร้อยเปอร์เซ็นต์ เพิ่มโอกาสเอาชนะการเล่นสล็อตเว็บเกมสล็อตแท้ ไม่มีอย่างต่ำแล้วก็พวกเราได้มีการอัพเดตเกมใหม่ๆอยู่เสมอพวกเรามีเกมเยอะมากมากกว่า 2,000
  เกมจากค่ายดังไม่ว่าจะเป็นpgslotJOKERSLOT สล็อตxoแล้วก็ฯลฯพร้อมให้บริการผู้เล่นไม่ว่าท่านจะอยู่ที่มุมไหนของโลกกันเลยสล็อตแตกหนักกับเกมที่มีแนวทางมากไม่น้อยเลยทีเดียว การหมุนให้ครบทั้งปวงประมาณเคล็ดลับกล้วยๆใครก็เล่นได้

  My web page … G2G1XBET

  1. admin

   Pisz po angielsku bo nie potrafie tego przetłumaczyć

 6. live draw totomacau

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly loved browsing
  your blog posts. After all I will be subscribing on your rss feed
  and I’m hoping you write again soon!

  1. admin

   Thank you and welcome. I recommend reading the first entries, because they are the basis for the whole blog.

 7. Ahaa, its fastidious discussion on the topic of this piece of writing here at
  this blog, I have read all that, so now me also commenting at
  this place.

Dodaj komentarz