Podsumowanie miesiąca kwietnia

WIG kontynuuje zniżkę. W czwartek przebił dno z 24.02.2022 po wybuchu wojny na Ukrainie co moim zdaniem otwiera drogę do dalszego spadku. Wszystko idzie zgodnie z planem i moja długoterminowa prognozą.

WIG dąży do poziomu 28 490 pkt. nie zwracając uwagi na zdarzenia tzw. okołorynkowe .Nie warto szukać przyczyn obecnych spadków bo zarówno WIG jak i giełdy światowe DJI ,DAX dyskontują długotrwałe zjawiska które mają miejsce na rynku np. zniesienie parytetu złota do dolara w 1971 r.

Jesteśmy na etapie KRACHU STULECIA  czy się to komuś podoba czy nie .

Uważam że w chwili obecnej nikt nie ma za bardzo wpływu na to co się dzieje na rynku a dowodem tego będzie osiągniecie przez WIG poziomu 28490 pkt o którym piszę i który przedstawiłem na wykresie .

Zarówno WIG jak i DJI ,DAX sa na tzw. równi pochyłej zmierzającej w tym samy kierunku.

DJI i DAX podobnie jak WIG będą spadały równolegle.

Prawdziwa jazda bez trzymanki moim zdaniem rozpocznie się jak DJI spadnie poniżej poziomu 32 600 .Wtedy być może tzw. większość straci nadzieje na dalsze zwyżki, spekulanci będą próbowali kupować akcje po niższych cenach z nadzieją  że rynek odbije….ale tak się nie stanie. Rynek jak na równi pochyłej będzie zmierzał w dół.

WIG będzie dążył do poziomu 28490 pkt, , DJI do 9500 pkt , DAX do 4200 pkt.

Poniżej przedstawiam aktualizacje moich dwóch portfeli inwestycyjnych .

  1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – zysk 21 650 zł     zysk  – 216 %
  2. Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short       –zysk 1410 zł        zysk  –  14    %

Utrzymuje cały czas krótka pozycję na kontraktach terminowych na WIG 40 i w miarę możliwości dokupuje dodatkowe kontrakty. Stąd ten wynik.

Portfel bezpieczny w złoto , srebro i Quergus Short  powoli rośnie.  

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz