Podsumowanie tygodnia

Można powiedzieć że zaczynam od nowa. Straciłem to co zarobiłem , ale nie zbankrutowałem ….a to jest zasadnicza różnica. Niestety jestem w punkcie wyjścia z jedna krótka na kontraktach.

Dlaczego tak się stało???

Na bazie moich dotychczasowych doświadczeń związanych z fala „C” na korekcie A/B/C nigdy dotąd fala ‘C” nie miała takich dużych korekt. Była zawsze bardzo dynamiczna i to pozwoliło mi przy swojej strategii utrzymać pozycję pomimo tych korekt.

Ta fala „C” którą opisuje i na której gram pozycje krótką miała bardzo dużą korektę od końca września br. i z tego powodu mam takie straty.

Zaczynam tak jakby od nowa to znaczy od listopada 2011 z jedna krótką.

W sumie jestem stratny rok inwestycyjny ale finansowo jestem w tym samym miejscu.

Trudno pogodzić się z ta stratą ale już ochłonąłem po tym wszystkim.

Pytanie brzmi co dalej?

W dalszym ciągu uważam że moja prognoza długoterminowa jest aktualna i WIG spadnie do poziomu 28490 pkt.

Natomiast w tej chwili sytuacja dla mnie jest całkowicie podbramkowa.

Patrząc na wykres WIG uważam że dotarliśmy do  silnego oporu na poziomie ok. 60000 pkt. ale to co jest ciekawsze to DJI daje mi ostrzeżenie że jeśli w poniedziałek na koniec sesji poziom DJI będzie wyższy niż zamkniecie w piątek tzn. 33630 pkt. to moje prognozy o kontynuacje spadków będą pod bardzo dużym znakiem zapytanie. Nie będę miał pomysłu na rozwiązanie tego problemu i będę musiał swoja krótka zamknąć aż do czasu wyjaśnienia się sytuacji. Po prostu stracę kontrole nad tym co się dzieje na rynku  a to jest bardzo niebezpieczne dla mnie.

Jak DJI od poniedziałku zacznie spadać to opisze szerzej co miałem na myśli.

To że straciłem to co zainwestowałem w kontrakty wynika tylko i wyłącznie ze zbyt agresywnego sposobu inwestowania.

Jak bym miał wolny milion w gotówce to w czerwcu 2021 zająłbym pozycje krótka na WIG lub  WIG 20 i dzisiaj spałbym spokojnie.

Jeśli chodzi o rynek złota i srebra to wygląda on bardzo dobrze .

Zarówno moje przewidywania się sprawdziły jak i zaczynam zarabiać na tym porfelu.I to jest dopiero początek wzrostów.

Także nie jest dobrze ale tragicznie tez nie jest.

Wszystko jeszcze przed nami .

Dla mnie bardzo ważna będzie sesja w poniedziałek a konkretnie jak się zamknie DJI na koniec dnia.

Tak jak zawsze pisałem na rynek trzeba patrzeć się zarówno w skali mikro jak i makro.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wam żeby wasze prognozy się sprawdziły.

Ten post ma 13 komentarzy

 1. Sławek

  Osobiście też nie spodziewałem się takiej kontry byków. Rynek nigdy nie rósł po takich podwyżkach stop%. Jak patrzę na wykres wig to widać coś w rodzaju odwróconej głowy z ramionami z zasięgiem nawet 66 tys pkt. Gdzie to wypada 61.8 fibo ostatniego spadku obecnie jesteśmy już na 50% Ale to już by było bardzo duże wykupienie. Patrząc jeszcze na AT na wykresach pojawiły się mocne bycze sygnały na dziennym np średnie ruchome gdzie średnia 200 sesyjna została przebita SMa 50 tzn tzw. Złoty krzyż, nastepnie na wykresie tygodniowym na wig 20 pojawiły się trzy białe kruki, które zwiastuja zmianę trendu. I na koniec na wykresie miesięcznym pojawiło się na wig objęcie hossy czyli są przesłanki do dalszej zwyżki. Co może niepokoić to zostawienie po drodze kilku łuk cenowych i jedna jest mocno widoczna zarówno na wig jak wig 20.
  I na koniec może zdarzyć się tak, że nasz rynek kompletnie się rozjedzie z giełda w USA . Od momentu gdy dolar przebił 5 PLN fundy obkupily się w mega tanie polskie akcje w ich walucie ekstremalnie tanie I co się dzieje dolar spada do 4,4 giełda i rynki wschodzace w tym Polska pnie się do góry. Gdy dolar spada rośnie również złoto jest z dolarem silnie skorelowane. Zobaczymy jeszcze na cały styczeń co wyrysuja grubasy na miesiecznym

  1. admin

   Przyznam się że autor wpisu bardzo dużo stara się przewidzieć.
   Moim zdaniem bardzo trudno przewidzieć co się będzie działo w świecie i nie wypowiadam się na ten temat.AT nie daje odpowiedzi na przyczynę takiego czy innego spadku czy wzrostu .
   Nie zgadzam się z nim że w najbliższym czasie może dojść do ponownej hossy .
   Nie uzależniam tez tego co się stanie od czynników zewnętrznych tylko na podstawie AT i własnych obliczeń twierdzę że WIG już w tym roku spadnie do wyznaczonego prze zemnie poziomu 28490 pkt.
   Artykuł ciekawy ale nie zgadza się z moja prognozą.Autor ma inne podejście do AT i tego co widzi.
   Czas rozstrzygnie kto ma racje.

 2. Sławek

  Andrzej tzn jak grasz bardzo agresywnie Przecież Ty grasz raczej bardzo lajtowo kupiłeś i czekasz nic nie zmieniasz. Agresywne granie to dla mnie zmiana pozycji nawet kilka razy dziennie. I jeszcze jedno jak byś zainwestował milion na kontraktach i spał spokojnie to już kompletnie odjechałeś. Stracić milon a stracić 10 tys to jest chyba mała różnica. No ale nic straconego wziąść kredyt i rozkoszować się pomnażaniem bo jak pewność to pewnosc

  1. admin

   Mając milion nie grał bym na kontraktach tylko zainwestowałbym w w krótka pozycje na WIG lub WIG 20 na ETF.
   Wtedy bym nie zbankrutował , a zyskiwał w miarę jak rynek by spadał.Zysk byłby proporcjonalny do spadku , ale przy tej kwocie byłby wystarczający ( dla mnie ). Grałem zbyt zbyt agresywnie na kontraktach bo zbyt szybko dokupowałem nowe pozycje w miarę ja zarabiałem.Nie brałem pod uwagę korekty rzędu 50 % , bo w innych przypadkach kiedy tak inwestowałem na fali “C” korekty były rzędu 10 – 15 %. I to był mój błąd którego nie przewidziałem .
   Dla mnie gra agresywna nie oznacza wcale częstych zmian pozycji.
   Moja “lajtowa” strategia doprowadziła do tego że straciłem to co zyskałem.
   Jest “dobrze” bo DJI 33 630 pkt z piątku nie przebił tego poziomu i zaczyna spadać ( zawsze na rynek patrze w skali mikro i makro choć bardzo rzadko można dostrzec ważne punkty zwrotne ,w tym wypadku ten punkt zwrotny zauważyłem na DJI,a gram na WIG i to jest duży problem,ale te dwa indeksy są w tej chwili w dużej korelacji ….myślę tu o dłuższym terminie … miesięcznym ) . To jest bardzo dobra oznaka.Lada chwila skończą się zwyżki na WIG itp. i zacznie się ostra jazda w dół.To była tylko korekta!!!!! . W piątek opisze to szczegółowo.Nowa hossa bardzo rzadko rozpoczyna się tak ostrym wzrostem .Przecież DJI zawsze był dużo silniejszy od WIG i te wzrosty na WIG to jest jakaś histeria a nie nowa hossa.Takie jest moje zdanie.

 3. Sławek

  Niestety jedyny etf na spadki to odzwierciedlający tylko wig 20 co zawsze twierdziłeś że daje fałszywe sygnały, mianowicie etfw20 st.
  A co do etf to taki np etfw20L, z lewarowany około x2 od października zyskał już 100%

  1. admin

   Właśnie o czymś takim myślałem.To że to jest ETF na WIG 20 nie ma większego znaczenia.WIG i WIG 20 są mocno skorelowane ze sobą .
   WIG stosuje do analizy bo jest on dla mnie wiarygodnym indeksem , ale to nie znaczy mógłbym np. prognozować wg. WIG a grać na WIG 20.
   W koncu robię dokładnie to samo tylko z kontraktami .Prognozuje rynek wg. WIG a gram na kontraktach na WIG 40.

 4. Slawek

  To jest bardzo dobra oznaka.Lada chwila skończą się zwyżki na WIG itp. i zacznie się ostra jazda w dół.To była tylko korekta!!!!! . W piątek opisze to szczegółowo.Nowa hossa bardzo rzadko rozpoczyna się tak ostrym wzrostem .Przecież DJI zawsze był dużo silniejszy od WIG i te wzrosty na WIG to jest jakaś histeria a nie nowa hossa.Takie jest moje zdanie.

  Czy będzie ostra jazda w dół to juz Andrzeju piszesz od pażdziernika.To co sie wyprawia to jedno wielki kupno zagranicy z Usa a rozegrali krótkie pozycje bez mydła. Wczoraj LOP malał bo krotkie musiały w panice zamykać pozycje i odkupować, dlatego nył taki wzrost wig 20 gdyż już większość obstawiała spadki Kiedyś pisalem w jakimś wątku o CDR .Masa ,shortow wykazywało ,krotkie pozycje w karnecie knf i zostali wysadzeni w kosmos .Z ceny 70,,, na 140 … w dwa miesiące a wszyscy 50 obstawiali Grubasy tak graja by ciebie oskubać a nie ty ich .Ty masz być dawca kapitału.A ,że sie nie spodziewałeś takiego wystrzału to tak mialo być .Bo jakby wszyscy sie spodziewali to by wszyscy kupili we wrzesniu i wszyscy zarobili ,tylko kto by stracił
  I teraz rynek czeka na czwartek znów na dane o inflacji w Stanach,Jakie będą ??? Grubasy juz dawno wiedzą a co się będzie działo zobaczymy w czwartek

  1. admin

   Przyznam się że nie ogarniam tych chwilowych spekulacji , to co robią ‘grubasy’ itp.Patrze na rynek z pozycji długoterminowej , a czasami krótkoterminowej jak zobaczę coś ciekawego na wykresie .Ale to jest bardzo trudne i rzadko coś dostrzegam.Teraz czekam na załamanie wzrostów.
   Fajnie że tak bezpośrednio komentujesz to co ja piszę , bardzo mi to odpowiada bo mam sygnał zwrotny jak inni odbierają to.
   To co dla mnie jest oczywiste nie zawsze udaje mi się przelać to tak dokładnie na “papier” , a tak mogę zawsze to co napiszę zweryfikować , ewentualnie dodać dwa słowa wyjaśnienia.

 5. Slawek

  Andrzej Didzej już 34230 co zamknąłeś pozycje krótką ???

 6. pijakizlodziej

  To jest cytat z gościa, który grał na krypto na krótko:

  “Eh! No to po paru miesiącach dobrej passy mamy nieudanego trejda i stoplossa. Miały być duże spadki a są duże wzrosty, zupełnie nie wyczułem sytuacji tym razem, wybaczcie 🥺

  Dam sobie parę dni przerwy aby na chłodno móc podejść na nowo do wykresu.

  Nawet strona z likwidacjami kingfishera tym razem nie okazala się pomocna dlatego z tej okazji na dzisiejszy wieczór kupiłem sobie to wino o tej ciekawej nazwie!

  Robie pare dni przerwy i zarobimy w tym roku jeszcze razem fajne pieniądze. Przepraszam jak ktoś stracił pieniądze tym razem, starałem się 🥺”

  Nie uważasz, że tak się powinno profesjonalnie zachować?
  A nie pisać o przypadłościach polaków? 🙁
  Tylko i wyłącznie saldo Twojego rachunku jest wyznacznikiem, czy miało się rację.
  Moja dobra rada: zamknij pozycję.
  Zrób miesiąc wolnego od giełdy.
  Nabierzesz dystansu.
  A potem zobaczysz czy otworzyć znowu krótką pozycję, albo poczekać.

  pozdr.

  1. admin

   Dla potwierdzenia swojej strategii przedstawiam aktualny stan rachunku.
   Jak mam zysk to pisze o tym , jak mam stratę tez tego nie ukrywam.
   W ostatnim czasie tzn. ok roku straciłem to co zyskałem i nie ukrywam tego.
   A moja strategia zależy tylko i wyłącznie ode mnie.Jak ją zmienię to na pewno to ujawnię.
   Niestety nie sugeruje się innymi , ani nikomu nie doradzam jak ma inwestować.
   Ten blog jest tylko przedstawieniem mojej strategi inwestycyjnej , i tego jak ja to widzę.
   Każdy sam podejmuje decyzje inwestycyjne i sam wybiera sobie źródło informacji.

Dodaj komentarz