podsumowanie m-c sierpnia 2022

Rozpoczęła się kontynuacja spadków zgodnie z moja długoterminowa prognozą.

16 sierpnia zarówno na WIG jak i DJI rozpoczęły się spadki co jest moim zdaniem jednoznaczne że skończyła się korekta wzrostowa która rozpoczęła się w czerwcu 2022.

Co prawda WIG pokonał poziom oporu z dn. 14.07 51 418 pkt. ale DJI jeszcze nie pokonał tego poziomu wsparcia z czerwca 2022.

AT w mojej ocenie długoterminowej wyraźnie wskazuje na kontynuacje spadków zarówno dla WIG jak i DJI , ale niestety AT nie wyjaśnia  przyczyny spadków ani tego dlaczego WIG w chwili obecnej spada szybciej niż DJI.

Docelowe spadki dla WIG – 28 490 pkt i dla DJI – 9500 pkt.

Na rys. 1 Prognoza WIG przedstawiam aktualna sytuacje na WIG z zaznaczeniem gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.

„Udało” mi się prawidłowo zinterpretować korektę wzrostowa a/b/c  na DJI która rozpoczęła się 12.05.2022 a zakończyła się 17.06,2022  na poziomie 33 200 pkt. co opisuje w swoim wpisie z dn. 7.06.2022 , ale ponieważ nie jestem jasnowidzem to nie przewidziałem ze ta korekta poszerzy się do rozmiaru a/b/c/d/e co opisuje w dn. 21.08.2022.

Wszystko co „najlepsze” lub co najgorsze przed nami .

WIG w najbliższym czasie powinien pokonać poziom oporu z marca 2020 a DJI powinien pokonać poziom wsparcia z luty 2020 na poziomie 29 400 pkt.

To będzie z punktu widzenia AT bardzo ważny poziom wsparcia którego pokonanie może przekonać inwestorów ze dalsze spadki mogą być kontynuowane i optymiści stracą nadzieje na dalsze wzrosty.

To są tylko takie moje przemyślenia dotyczące psychologii niczym nie poparte ale tak to widzę.

Gdyby się okazało że DJI spadnie poniżej 29 400 to nie zdziwiłbym się gdyby dalsze spadki na DJI miały wymiar 10 % w jednej sesji.

Wszystko to stanie się niezależnie od czynników zew. Zarówno FED jak i RPP czy aktualne decyzje polityków w kraju i na świecie nie będą miały żadnego znaczenia dla giełdy.

Ona podąża  obecnie swoja drogą poruszając się na równi pochyłej i zmierzając do n.w. poziomów dla WIG – 28490 pkt.  i dla DJI – 9500 pkt.

Złoto i srebro jest na etapie początkowym wzrostów ( fala 1 i 2 wg Eliotta ) i dopiero na etapie 3 i 5 fali za kilka lat pokaże na co go stać. To jest inwestycja długoterminowa dlatego rozliczanie jej w krótkim terminie może być nieefektywne.

Poniżej przedstawiam aktualizacje moich dwóch portfeli inwestycyjnych .

 1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – zysk 33 479zł     zysk  –  334 %
 2. Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short       –zysk 1320 zł        zysk  –  13 %

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Sławek

  I Nastał wrzesień statystycznie najgorszy miesiąc dla giełd. Czy tak będzie okaże się na początku października. Ogólny sentyment pogarsza się z tygodnia na tydzień. Jesteśmy pierwsi w spadkach i ostatni we wzrostach. Wyprzedanie na ma a ciekawostka pim 40,9 pkt i jest bardzo źle choć przemysł nie pokazuje takiego spowolnienia toliczy się przyszłość. Maklerzy porównują ten wrzesień do września 2008 po upadku Limana. Czyli wszyscy już wiedzą, że jest źle i będzie jeszcze gorzej. Ostatnio słuchałem analityka i wieszczy nawet poziomy 3 cyfrowe czyli chrzest Polski na wig 20 to jest – 50% od tych cen. I teraz jak wszyscy już wiedzą że idzie armagedon czy nie zagrać w drugim kierunku. Jak przeglądam wykresy coś widzę jakby ten spadek był pieciofalowy. Czy należy spodziewać się korekty abc??? Zobaczymy

  1. admin

   Kiedyś Ci pisałem że AT ma to do siebie że wszyscy widzą ten sam wykres a każdy to inaczej interpretuje.
   I to jest piękne.
   Moje zdanie znasz na ten temat.Opinie większości , mniejszości mnie nie interesują.Kompletnie nie sugeruje się tym. Każdy ma swoja strategie , ważne żeby ona była skuteczna i przynosiła dochody

  1. admin

   Kupiłem ostatnio nawet jego książkę “Bogaty ojcie ,biedny ojciec” i podarowałem córce na urodziny aby przeczytała i odnalazła swoja przyszłość w finansach bo młodzi bujają w obłokach , a sam Kiyusaki oficjalnie mówi że USA jest bankrutem i dolar spadnie w najbliższym czasie na łeb na szyje.
   Pokrywa się to dokładnie z moja prognozą z tym że wczesnej o nim nic nie wiedziałem.

 2. Sławek

  No jak dolar by poleciał na łeb na szyję to byłaby szansa dla rynków wschodzących w tym Polski. Na razie dolar testuje długofalowy podwójny szczyt. Gdyby na giełdach miałby się spełniać czarny scenariusz to bezpieczna przystań to nadal dolar z targietem u nas nawet pod 5,3

 3. Sławek

  A dolar idzie wciąż w górę czyli bezpieczna przystań i 5 z przodu kwestią czasu

Dodaj komentarz