przebicie poziomu wsparcia 67 999 pkt. na WIG

W piątek na zakończenie sesji indeks WIG znalazł się na poziomie 67 966 pkt. To znaczy znalazł się poniżej poziomu 67 999 pkt z dn. 28.06.2021.

Uważam że droga do spadków jest więc otwarta. Przez ostatnie 2 miesiące jak zająłem pozycje krótką na kontraktach byłem kłębkiem nerwów bo nie byłem pewien czy  faktycznie ostatni szczyt na WIG nie zostanie czasem pokonany. Tak się jednak nie stało ,WIG spadł poniżej poziomu wsparcia 67 999 pkt. i będzie kontynuował spadek.

W ostatnim sobotnim parkiecie z 14.08 wszyscy analitycy prognozowali w tym roku wzrosty i zastanawiali się jedynie nad jego poziomem na koniec roku. Ciekaw jestem kiedy zmienią zdanie i zaczną prognozować spadek WIG. Ile WIG musi spaść żeby zaczęli pisać o możliwym spadku czy tzw.korekcie. Oczywiście jak przyjdzie taki moment to szybko znajdą  przyczyny tego spadku pomimo tego że jeszcze niedawno wszyscy jednym głosem mówili o wzrostach. Ile będą warte ich   opinie na temat przyczyny spadku indeksu przedstawione jak zwykle po fakcie ……..sami oceńcie.

Osoby które „siedzą na akcjach „ i były bardzo spokojne o przyszłość , niektórzy mówili nawet o nudzie na rynku niestety będą musieli zmienić zdanie .Jak rynek będzie kontynuował spadek ja będę się czuł coraz pewniej natomiast osoby siedzące na akcjach i te które sobie trochę pokpiwały z mojej prognozy zaczną się poważnie zastanawiać co się dzieje.

Nie życzę absolutnie nikomu źle ale każdy inwestuje zgodnie z własną decyzją.

Moja prognoza była i jest zupełnie odwrotna. Na przestrzeni ok. roku lub mniej ( z określeniem czasu mam zawsze bardzo duże problemy ) indeks WIG spadnie do poziomu 28 490 pkt.Nie pisze tutaj że WIG może spaść do poziomu 28 490 pkt. tylko że spadnie do tego poziomu…..a to jest myślę bardzo ważne.

Niestety tzw. większość nigdy nie ma racji .

Wartość mojego portfela na dzień 20.08.2021

  1. Portfel nr. 1   -Pozycja krótka na kontraktach     – zysk 110 zł      wzrost o 1,1 %

Portfel nr. 2  – Złoto,Srebro i Querqus Short        – strata 316 zł       spadek 2,84 %

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Paulina

    Super artykuł !

  2. Andrzej

    Teudne czasy ,WIG dryfuje wokół poziomu 69000 i nie może sie zdecydować co dalej ?

Dodaj komentarz