podsumowanie miesiąca września

Po wystąpieniu w piątek premiera Morawieckiego i vice premiera Sasina giełdy poleciały w poniedziałek na dół .Przyczyną oczywiście była decyzja o nadzwyczajnych podatkach dla firm !!!!!!

Tak orzekli zawodowi komentatorzy i experci od giełdy…..kompletne bzdury…….Nasi politycy  nie maja żadnego wpływu na giełdę nawet jakby bardzo chcieli.

We wtorek ceny akcji wróciły ponownie na swoje pierwotne miejsce.

Co prawda spadek był kontynuowany ale oni nie mieli z tym nic wspólnego.

Giełda od przełomu roku jest na równi pochyłej i zmierza do swojego punktu zwrotnego na poziomie WIG 28 490 pkt. Tak mi wykazuje AT.

Dzieje się tak i będzie się tak działo niezależnie od czynników zewnętrznych bo ten spadek jest następstwem kompensacji pięciodekadowego wzrostu na giełdach po zniesieniu parytetu złota w 1971 r.

Jakieś tam aktualne decyzje ustalone przez polityków niezależnie od tego czy są dobre czy złe nie maja większego wpływu na giełdę .Mogą jedynie wprowadzić chwilowe turbulencje i tyle.

Rynek podąża w dół i dotyczy to również DJI i np. DAX.

Być może pan Premier i V-ce Premier mają tez wpływ na giełdę amerykańska i DAX ale raczej wątpię.

Co tak naprawdę się dzieje aktualnie na giełdach.

Po gwałtownym spadku WIG w sierpniu , we wrześniu WIG chwilowo rósł by ostatecznie spaść poniżej ostatniego dołka. WIG ponownie otworzył nową lukę na świecach tygodniowych pomiędzy 48081 z dn. a 47859 z dn. 27.07.Poprzednia luka z marca 2020 49276/47596 można by powiedzieć została powielona. W mojej opinii jest ona w tej chwili bardzo ważną luką która prawdopodobnie zostanie domknięta dopiero  za rok lub 1,5 roku.

Rynek będzie kontynuował spadek.

DJI po pokonaniu ostatniego szczytu z dn. 20.04.2020 na poziomie 29 551 pkt kontynuuje spadek i pokonał już lukę tygodniową z listopada 2020 29 479/28 335 pkt.

To jest dla mnie dodatkowy dowód ze spadek DJI będzie kontynuowany.

Złoto prawdopodobnie zakończyło korektę fali „2” i zbiera się do wzrostów. Ale patrzę na to bardzo spokojnie bo to jest dla mnie inwestycja długoterminowa na 3 , 4 lata i nie przejmuje się obecnymi spadkami. Raczej jakbym  miał wolną gotówkę to bym dokupował złoto i srebro.

Jak zwykle na koniec miesiąca pokazuje wartość swojego portfela.

wartość portfelazysk %zysk zł
Portfel nr. 1Pozycja krótka na kontraktach na WIG 4069 969 zł58057 969 zł
Portfel nr. 2Złoto,srebro, Quercus short        11 876 zł19  1 908 zł

Portfel nr.1 – powiększyłem zysk w porównaniu do poprzedniego miesiąca z 370% do 580 % ,Złożył

                         się na to oczywiście spadek WIG a co za tym idzie i spadek kontraktów terminowych

Portfel nr.2 – utrzymuje się bardzo stabilnie , w porównaniu do poprzedniego miesiąca minimalny

                         wzrost z 13 % na 19 %

Dodaj komentarz